OpenWebMail - en to ro translation catalogue (1439 entries)

en: # Message forwarded as attachment
ro: # Mesaj trimis mai departe ca atașament

en: %d Directory | %d Directories
ro[0]: %d Dosar
ro[1]: %d Dosare
ro[2]: %d Dosare

en: %d File | %d Files
ro[0]: %d Fișier
ro[1]: %d Fișiere
ro[2]: %d Fișiere

en: %d address per page | %d addresses per page
ro[0]: %d adresă pe pagină
ro[1]: %d adrese pe pagină
ro[2]: %d adrese pe pagină

en: %d character | %d characters
ro[0]: %d caracter
ro[1]: %d caractere
ro[2]: %d caractere

en: %d day | %d days
ro[0]: %d zi
ro[1]: %d zile
ro[2]: %d zile

en: %d match found | %d matches found
ro[0]: %d rezultat găsit
ro[1]: %d rezultate găsite
ro[2]: %d rezultate găsite

en: %d message | %d messages
ro[0]: %d mesaj
ro[1]: %d mesaje
ro[2]: %d mesaje

en: %d message per page | %d messages per page
ro[0]: %d mesaj pe pagină
ro[1]: %d mesaje pe pagină
ro[2]: %d mesaje pe pagină

en: %d minute | %d minutes
ro[0]: %d minut
ro[1]: %d minute
ro[2]: %d minute

en: %d pixel | %d pixels
ro[0]: %d pixel
ro[1]: %d pixeli
ro[2]: %d pixeli

en: %d point | %d points
ro[0]: %d punct
ro[1]: %d puncte
ro[2]: %d puncte

en: %d second | %d seconds
ro[0]: %d secundă
ro[1]: %d secunde
ro[2]: %d secunde

en: %d unread | %d unread
ro[0]: %d necitit
ro[1]: %d necitite
ro[2]: %d necitite

en: 'S','M','T','W','T','F','S'
ro: 'D','L','M','M','J','V','S'

en: 'Sorry, ' + selectedmonth + ' only has ' + daysinmonth + ' days in ' + formYear + '.
    Changing the day to ' + daysinmonth + '.'
ro: 'Luna ' + selectedmonth + ' are doar ' + daysinmonth + ' zile în anul ' + formYear + '.
    Se setează automat ziua în ' + daysinmonth + '.'

en: 'session time: ' + (remainingseconds - 5) + ' seconds left'
ro: 'expirare sesiune: ' + (remainingseconds - 5) + ' în secunde'

en: (less than 0 for spam, more than 0 for ham)
ro: (mai mic ca 0 pentru spam, mai mare ca 0 pentru ham)

en: (letters, digits &amp; underline only)
ro: (litere, cifre &amp; liniuțe de subliniere)

en: (no subject)
ro: (fără subiect)

en: -- Stationery for Reply --
ro: -- Notiță ca răspuns --

en: -- User Defined --
ro: -- Definit De Utilizator --

en: -- read only --
ro: -- doar citire --

en: ------- End of Forwarded Message -------
ro: ------- Sfârșit mesaj redirecționat -------

en: ------- End of Original Message -------
ro: ------- Sfârșit mesaj original -------

en: ---------- Forwarded Message -----------
ro: ---------- Mesaj redirecționat -----------

en: ---------- Original Message -----------
ro: ---------- Mesaj original -----------

en: --DELETE--
ro: --ȘTERGE--

en: --FORWARD--
ro: --REDIRECȚIONARE--

en: --LEARN HAM--
ro: --ÎNVAȚĂ HAM--

en: --LEARN SPAM--
ro: --ÎNVAȚĂ SPAM--

en: --MARK AS READ--
ro: --MARCARE CITIT--

en: --MARK AS UNREAD--
ro: --MARCARE NECITIT--

en: 1. Browse for the file you are importing:
ro: 1. Selectați fișierul care conține datele exportate:

en: 1. Select the contacts that you want to download from the list above.
ro: 1. Selectați din lista de mai sus contactele pe care doriți să le exportați.

en: 1000 messages per page
ro: 1000 mesaje pe pagină

en: 12 hour
ro: 12 ore

en: 1st
ro: prima

en: 2. Choose the format of your import file (character set is optional):
ro: 2. Alegeți formatul în care au fost exportate datele din fișier (setul de caractere e opțional):

en: 2. Select an export format:
ro: 2. Alegeți un format pentru export:

en: 24 hour
ro: 24 ore

en: 2nd
ro: a doua

en: 3. Choose a destination addressbook for the imported data:
ro: 3. Selectați agenda în care doriți să importați datele:

en: 3rd
ro: a treia

en: 4th
ro: a patra

en: <a href="http://openwebmail.acatysmoof.com" target="_blank"><tmpl_var programname escape="html"></a> version <tmpl_var programversion escape="html">
ro: <a href="http://openwebmail.acatysmoof.com" target="_blank"><tmpl_var programname escape="html"></a> versiunea <tmpl_var programversion escape="html">

en: <label for="thisandnextdays">This day and next </label><input type="text" name="nextdays" size="2"> days
ro: <label for="thisandnextdays">În această zi și în următoarele </label><input type="text" name="nextdays" size="2"> zile

en: <label for="thisandnextdays">This day and the next </label><input type="text" name="nextdays" size="2" value="<tmpl_var nextdays escape="html">"> days
ro: <label for="thisandnextdays">În această zi și în următoarele </label><input type="text" name="nextdays" size="2" value="<tmpl_var nextdays escape="html">"> zile

en: <tmpl_var attfiles_totalsize_kb escape="html"> Kb<tmpl_if attachments_limit> of <tmpl_var attachments_limit escape="html"> Kb</tmpl_if> Total
ro: <tmpl_var attfiles_totalsize_kb escape="html"> Kb<tmpl_if attachments_limit> din <tmpl_var attachments_limit escape="html"> Kb</tmpl_if> Total

en: <tmpl_var availableattspace escape="html"> KB Available
ro: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> KB disponibili

en: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> KB Available
ro: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> KB disponibili

en: <tmpl_var programname escape="html"> Error
ro: Eroare <tmpl_var programname escape="html">

en: <tmpl_var timeintransitsign escape="html"><tmpl_var timeintransithour escape="html">h <tmpl_var timeintransitmin escape="html">m <tmpl_var timeintransitsec escape="html">s difference
ro: <tmpl_var timeintransitsign escape="html"><tmpl_var timeintransithour escape="html">h <tmpl_var timeintransitmin escape="html">m <tmpl_var timeintransitsec escape="html">s diferență

en: A copy of the message has been saved to your drafts folder.
ro: O copie a mesajului a fost salvată în CIORNE.

en: A file must be selected for import.
ro: Trebuie să selectați un fișier pentru import.

en: A popup window has been blocked.
    Please unblock popups and try again.
ro: O fereastră popup a fost blocată.
    Deblocați ferestrele popup și reîncercați.

en: ACTIVE SESSIONS
ro: SESIUNI ACTIVE

en: Abkhazian
ro: Abhază

en: About
ro: Despre

en: Access Classification
ro: Clasificare Acces

en: Access denied: all modules are disabled.
ro: Acces refuzat: toate modulele sunt dezactivate.

en: Access denied: the addressbook module is not enabled.
ro: Acces refuzat: modulul agendă nu e activat.

en: Access denied: the advanced search module is not enabled.
ro: Acces refuzat: modulul căutare avansată e dezactivat.

en: Access denied: the calendar module is not enabled.
ro: Acces refuzat: modulul calendar e dezactivat.

en: Access denied: the operation is not allowed.
ro: Acces refuzat: operație nepermisă.

en: Access denied: the session id is not properly defined.
ro: Acces refuzat: id-ul sesiunii nu e definit corect.

en: Access denied: the spam preferences module is not enabled.
ro: Acces refuzat: modulul de preferințe spam e dezactivat.

en: Access denied: the webdisk module is not enabled.
ro: Acces refuzat: modulul webdisk nu e activat.

en: Access denied: the webmail module is not enabled.
ro: Acces refuzat: modulul webmail nu e activat.

en: Access denied: your request did not come from the same ip address that initiated this session.
ro: Acces refuzat: cererea dvs. nu provine de la aceeași adresă ip care a inițiat această sesiune.

en: Access denied: your request did not contain the proper session id cookie.
ro: Acces refuzat: cererea dvs. nu conține id-ul sesiunii corecte în cookie.

en: Access to hidden files has been disabled.
ro: Accesul la fișiere ascunse a fost dezactivat.

en: Access to special unix file types has been disabled.
ro: Accesul la tipul de fișiere speciale unix a fost dezactivat.

en: Access to symbolic links has been disabled.
ro: Accesul la link-uri simbolice a fost dezactivat.

en: Access to the log file is not allowed.
ro: Accesul la fisierul log nu e permis.

en: Access to the sessions directory is not allowed.
ro: Accesul la directorul de sesiuni nu e permis.

en: Action
ro: Acțiune

en: Action Messages
ro: Mesaje Acțiuni

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Calendar Entry
ro: Adaugă Eveniment în Calendar

en: Add Files to This Contact
ro: Adaugă fișiere la acest contact

en: Add New User Folder
ro: Adaugă un nou dosar utilizator

en: Add from Webdisk
ro: Adaugă de pe webdisk

en: Add/Modify
ro: Adaugă/Modifică

en: Address Full
ro: Agendă Plină

en: Address: City
ro: Adresă: Oraș

en: Address: Country
ro: Adresă: Țară

en: Address: P.O. Box
ro: Adresa: Oficiu poștal

en: Address: State / Province
ro: Adresă: Stat / Provincie

en: Address: Street
ro: Adresă: Stradă

en: Address: Suite / Apartment
ro: Adresă: Apartament

en: Address: Zip / Postal Code
ro: Adresă: Cod poștal

en: Addressbook
ro: Agendă

en: Addressbook Name
ro: Nume agendă

en: Addressbook Options
ro: Opțiuni Agendă

en: Addressbook already exists:
ro: Agenda există deja:

en: Addressbook button position:
ro: Poziția buton agendă:

en: Addressbook default filter:
ro: Filtru implicit agendă:

en: Addressbook: <tmpl_var abookfolder_label escape="html">
ro: Agendă: <tmpl_var abookfolder_label escape="html">

en: Addressbook: All Addressbooks
ro: Agendă: Toate agendele

en: Addressbook: Global Addressbook
ro: Agendă: Agenda globală

en: Addressbook: Global LDAP Addressbook
ro: Agendă: Agenda LDAP globală

en: Addresses
ro: Adrese

en: Addresses displayed per page:
ro: Număr de adrese afișate pe pagină:

en: Advanced Search
ro: Căutare avansată

en: Afar
ro: Afară

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: After addressbook entries
ro: După intrările din agendă

en: After mail edit area
ro: După zona de editare mesaj

en: Agent vCard (vcf)
ro: Carte De Vizită Agent (vcf)

en: Agents
ro: Agenți

en: Akan
ro: Akană

en: Aland Islands
ro: Insulele Aland

en: Albanian
ro: Albaneză

en: All
ro: Toate

en: All Addressbooks
ro: Toate agendele

en: All Day
ro: Toată Ziua

en: All Members
ro: Toți Membri

en: All addressbooks are read-only.
ro: Toate agendele pot fi doar citite.

en: All addressbooks are readonly, create a new one?
ro: Toate agendele pot fi doar citite, doriți să creați o agendă nouă?

en: All addressbooks are readonly, please create a new one
ro: Toate agendele pot fi doar citite, creați o agendă nouă

en: All data must be saved before viewing or creating an agent card. Save and continue?
ro: Înainte de a adăuga sau vizualiza cartea de vizita a unui agent trebuie să salvați informațiile curente. Doriți să salvați și să continuați?

en: All headers
ro: Antet complet

en: All new messages in Inbox
ro: Toate mesajele noi din Inbox

en: American Samoa
ro: Samoa americană

en: Amharic
ro: Amharică

en: An import destination must be chosen.
ro: Trebuie să alegeți o destinație pentru import.

en: An import format must be chosen.
ro: Trebuie să alegeți un format pentru import.

en: An unknown error has occured.
ro: A avut loc o eroare necunoscută.

en: Andorra
ro: Andora

en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

en: Antilles
ro: Antilele olandeze

en: April
ro: Aprilie

en: Arabic
ro: Arabă

en: Aragonese
ro: Aragoneză

en: Archive contents:
ro: Conținut arhivă:

en: Archive name:
ro: Denumire arhivă:

en: Are you sure you want to copy selected contacts?
ro: Confirmați copierea contactelor selectate?

en: Are you sure you want to copy the selected message(s)?
ro: Confirmați copierea mesajelor selectate?

en: Are you sure you want to copy this message?
ro: Confirmați copierea mesajului?

en: Are you sure you want to delete selected contacts?
ro: Confirmați ștergerea contactelor selectate?

en: Are you sure you want to delete this folder and all its contents?
ro: Confirmați ștergerea dosarului și a conținutului său?

en: Are you sure you want to delete this item?
ro: Confirmați ștergerea acestui element?

en: Are you sure you want to move selected contacts?
ro: Confirmați mutarea contactelor selectate?

en: Are you sure you want to move the selected message(s)?
ro: Confirmați mutarea mesajelor selectate?

en: Are you sure you want to move this message?
ro: Confirmați mutarea mesajului?

en: Armenian
ro: Armeană

en: Ask to confirm
ro: Confirmare expediere

en: Assamese
ro: Asameză

en: At beginning
ro: La început

en: At bottom
ro: Dedesubt

en: At end
ro: La sfârșit

en: At least one name attribute of a contact must be defined.
ro: Trebuie să definiți cel puțin un atribut de nume pentru un contact.

en: At top
ro: Deasupra

en: Attachment
ro: Atașament

en: Attachment Filename
ro: Nume Fișier Atașament

en: Attachment Space Available: <tmpl_var attspaceavailable_kb escape="html"> Kb
ro: Spațiu disponibil atașamente: <tmpl_var attspaceavailable_kb escape="html"> Kb

en: Attachment file can no longer be found:
ro: Fișierul atașament nu mai există:

en: Attachment not found.
ro: Atașamentul nu a fost găsit.

en: Attachment:
ro: Atașament:

en: Auto Reply Text (500 characters or less)
ro: Text răspuns automat (maxim 500 caractere)

en: Auto Reply:
ro: Răspuns automat:

en: Auto Selected
ro: Selecție automată

en: Auto fetch POP3 at login:
ro: Citire conturi POP3 la autentificare:

en: Auto-refresh message listing:
ro: Interval de reactualizare listă mesaje:

en: Auto<br>Login
ro: Autentificare<br>Auromată

en: Automatic CC:
ro: Copie automată către:

en: Avaric
ro: Avară

en: Avestan
ro: Avestană

en: Aymara
ro: Aimară

en: Azerbaijani
ro: Azeră

en: Azores, South Sandwich Islands
ro: Azore și Insulele Sandwich de sud

en: Back to User Preferences
ro: Înapoi la preferințe utilizator

en: Background image repeated:
ro: Imaginea de fond se repetă:

en: Background image:
ro: Imagine de fond:

en: Backup file must be specified.
ro: Trebuie să specificați un fișier de backup.

en: Backup outgoing message to SENT folder:
ro: Salvează mesaje expediate în dosarul TRIMISE:

en: Backup sent message
ro: Salvează mesaj trimis

en: Backup to current folder (if not Inbox/Draft):
ro: Salvează în dosarul curent (dacă nu e INBOX/CIORNE):

en: Baghdad, Moscow, Nairobi
ro: Bagdad, Moscova, Nairobi

en: Bahrain
ro: Bahrein

en: Bambara
ro: Bambară

en: Bangladesh
ro: Bangladeș

en: Bashkir
ro: Bașchiră

en: Basque
ro: Bască

en: Bcc
ro: Bcc (copie oarbă către):

en: Bcc:
ro: Bcc (copie oarbă către):

en: Before addressbook entries
ro: Deasupra intrărilor din agendă

en: Before mail edit area
ro: Înainte de zona de editare mesaj

en: Belarus
ro: Bielorusia

en: Belarusian
ro: Bielorusă

en: Belgium
ro: Belgia

en: Bengali
ro: Bengaleză

en: Bermuda
ro: Bermude

en: Bihari
ro: Limbi Bihari

en: Birthday
ro: Data naștere

en: Birthday: Day
ro: Data naștere: zi

en: Birthday: Month
ro: Data naștere: lună

en: Birthday: Year
ro: Data naștere: an

en: Bislama
ro: Bislamă

en: Block images inside messages:
ro: Blocare imagini în mesaje:

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

en: Bosnian
ro: Bosniacă

en: Both before and after addressbook entries
ro: Deasupra și după intrările din agendă

en: Both before and after mail edit area
ro: Înainte și după zona de editare mesaj

en: Both latitude and longitude must be defined.
ro: Latitudinea și longitudinea trebuie să fie ambele definite.

en: Bouvet Island
ro: Insula Bouvet

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Breton
ro: Bretonă

en: British Indian Ocean Territory
ro: Teritoriul britanic din Oceanul Indian

en: Browser javascript support level:
ro: Nivel suport javascript al browser-ului:

en: Brunei Darussalam
ro: Brunei

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Burmese
ro: Burmeză

en: Calendar Options
ro: Opțiuni Calendar

en: Cambodia
ro: Cambogia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Cancel
ro: Renunță

en: Cannot change to directory:
ro: Nu se poate accesa dosarul:

en: Cannot close db:
ro: Nu se poate închide baza de date:

en: Cannot close directory:
ro: Nu se poate închide dosarul:

en: Cannot close file:
ro: Nu se poate închide fișierul:

en: Cannot create directory:
ro: Nu se poate creea dosarul:

en: Cannot delete db:
ro: Nu se poate șterge baza de date:

en: Cannot delete directory:
ro: Nu se poate șterge dosarul:

en: Cannot delete file:
ro: Nu se poate șterge fișierul:

en: Cannot edit a directory.
ro: Nu se poate edita dosarul:

en: Cannot execute command:
ro: Nu se poate executa comanda:

en: Cannot lock file:
ro: Nu se poate bloca fișierul:

en: Cannot lock or open file:
ro: Nu se poate bloca sau accesa fișierul:

en: Cannot make directory:
ro: Nu se poate creea dosarul:

en: Cannot open any of the following SMTP servers:
ro: Nu se poate accesa nici unul din următoarele servere SMTP:

en: Cannot open db:
ro: Nu se poate accesa baza de date:

en: Cannot open directory:
ro: Nu se poate accesa dosarul:

en: Cannot open file:
ro: Nu se poate accesa fișierul:

en: Cannot read calendar file:
ro: Nu se poate citi fișierul calendar:

en: Cannot read directory:
ro: Nu se poate deschide dosarul:

en: Cannot read file:
ro: Nu se poate citi fișierul:

en: Cannot rename db:
ro: Nu se poate redenumi baza de date:

en: Cannot rename directory:
ro: Nu se poate redenumi dosarul:

en: Cannot rename file:
ro: Nu se poate redenumi fișierul:

en: Cannot seek in file:
ro: Nu se poate căuta în fișierul:

en: Cannot set current directory.
ro: Nu se poate accesa dosarul.

en: Cannot unlock file:
ro: Nu se poate debloca fișierul:

en: Cannot update db:
ro: Nu se poate actualiza baza de date:

en: Cannot update index db:
ro: Nu se poate actualiza indexul bazei de date:

en: Cannot write calendar file:
ro: Nu se poate scrie calendarul:

en: Cannot write file:
ro: Nu se poate scrie fișierul:

en: Cape Verde
ro: Capul Verde

en: Car
ro: Auto

en: Catalan
ro: Catalană

en: Categories
ro: Categorii

en: Categorized Folders list:
ro: Listă directoare după categorii:

en: Category-Folder Separator
ro: Separator categorii directoare

en: Cayman Islands
ro: Insulele Caiman

en: Cc
ro: Cc (copie către):

en: Cc:
ro: Cc (copie către):

en: Central African Republic
ro: Republica Central Africană

en: Central European
ro: Europa centrală

en: Chad
ro: Ciad

en: Change Password
ro: Schimbă parola

en: Character Set
ro: Set caractere

en: Character Set:
ro: Set caractere:

en: Charset for composing:
ro: Set caractere la compunere:

en: Charset for outgoing message:
ro: Set caractere pentru expediere mesaje:

en: Charset:
ro: Set caractere:

en: Chechen
ro: Cecenă

en: Chichewa
ro: Chichewaneză

en: China Coast
ro: Republica populară Chineză

en: Chinese
ro: Chineză

en: Christmas Island
ro: Insula Crăciunului

en: Chuvash
ro: Ciuvașă

en: Close
ro: Închide

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Colombia
ro: Columbia

en: Columns
ro: Coloane

en: Comma Separated Value (.csv)
ro: Valori separate prin virgula (.csv)

en: Company Logo (jpg,gif,png)
ro: Logo Companie/Firmă (jpg, gif, png)

en: Company Name
ro: Denumire Companie/Firmă

en: Compose Message
ro: Compune Mesaj

en: Compose New Stationery
ro: Compune Notiță Nouă

en: Confirm New Password:
ro: Confirmați parola nouă:

en: Confirm Reading
ro: Solicită confirmare de citire

en: Confirm before directory/file compress:
ro: Confirmare înainte de comprimare dosar/fișier:

en: Confirm before directory/file deletion:
ro: Confirmare înainte de ștergere dosar/fișier:

en: Confirm before directory/file move/copy:
ro: Confirmare înainte de mutare/copiere dosar:

en: Confirm before message move/copy:
ro: Confirmare înainte de mutare/copiere mesaj:

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ro: Congo, Republica democrată

en: Contact Creator Program
ro: Program Creere Carte De Vizită

en: Contact Photo (jpg,gif,png)
ro: Poză Contact (jpg, gif, png)

en: Control bar position in read interface:
ro: Poziție bară de control la citire mesaje:

en: Controlbar position in messages list:
ro: Poziție bară de control la afișare mesaje:

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Copy
ro: Copiază

en: Cornish
ro: Corneză

en: Corsican
ro: Corsicană

en: Cote D'Ivoire
ro: Coasta de Fildeș

en: Count
ro: Număr

en: Create GZ
ro: Crează arhivă GZ

en: Create TGZ
ro: Crează arhivă TGZ

en: Create ZIP
ro: Crează arhivă ZIP

en: Cree
ro: Creenă

en: Croatia
ro: Croația

en: Croatian
ro: Croată

en: Current Folder:
ro: Dosar curent:

en: Custom Name
ro: Denumire Atribut

en: Custom Properties
ro: Atribute Proprii

en: Custom Values
ro: Valoare Atribut

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech
ro: Cehă

en: Czech Republic
ro: Cehia

en: Danish
ro: Daneză

en: Date
ro: Dată

en: Date (Newest first)
ro: Dată (crescător)

en: Date (Oldest first)
ro: Dată (descrecător)

en: Date format:
ro: Format dată:

en: Date:
ro: Dată:

en: Day View
ro: Afișare Zi

en: Day view
ro: Afișare zi

en: Daylight Saving Time:
ro: Oră de vară:

en: Days
ro: Zile

en: Dayview <tmpl_var current_monthname> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var current_monthname> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var day> <tmpl_var year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>

en: Dayview <tmpl_var nextday_dayname escape="html"> <tmpl_var nextday_monthname escape="html"> <tmpl_var nextday_day> <tmpl_var nextday_year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var nextday_dayname escape="html"> <tmpl_var nextday_monthname escape="html"> <tmpl_var nextday_day> <tmpl_var nextday_year>

en: Dayview <tmpl_var prevday_dayname escape="html"> <tmpl_var prevday_monthname escape="html"> <tmpl_var prevday_day> <tmpl_var prevday_year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var prevday_dayname escape="html"> <tmpl_var prevday_monthname escape="html"> <tmpl_var prevday_day> <tmpl_var prevday_year>

en: Dayview <tmpl_var weekday_monthname> <tmpl_var weekday_day> <tmpl_var weekday_year>
ro: Afișare Zi <tmpl_var weekday_monthname> <tmpl_var weekday_day> <tmpl_var weekday_year>

en: December
ro: Decembrie

en: Default Folders
ro: Dosare Implicite

en: Default addressbook sort order:
ro: Sortare implicită agendă:

en: Default calendar view:
ro: Afișare implicită calendar:

en: Default charset for file system:
ro: Set caractere implicit pentru sistemul de fișiere:

en: Default destination folder:
ro: Dosar destinație implicit:

en: Default header display:
ro: Afișare implicită antet:

en: Default search:
ro: Căutare implicită:

en: Default sort:
ro: Sortare implicită:

en: Defining The Import Fields
ro: Definire Câmpuri Import

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete <tmpl_var filename escape="js">?
ro: Ștergeți <tmpl_var filename escape="js">?

en: Delete at logout
ro: Șterge la ieșire

en: Delete the selected item(s)?
ro: Doriți să ștergeți elementele selectate?

en: Delete this folder and all its contents?
ro: Confirmați ștergerea dosarului și a conținutului său?

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Description
ro: Descriere

en: Description:
ro: Descriere:

en: Destination
ro: Destinație

en: Destination:
ro: Destinație:

en: Dictionary for spellcheck:
ro: Dicționar pentru corector gramatical:

en: Directory already exists:
ro: Dosarul există deja:

en: Directory created:
ro: Dosar creat:

en: Disable all embedded links
ro: Dezactivarea tuturor legăturilor încorporate

en: Disable embed/object/applet tags inside messages:
ro: Dezactivare tag-uri încorporate/obiecte/applet-uri în mesaje:

en: Disable embedded CGI links only
ro: Dezactivare legături CGI încorporate

en: Disable embedded links inside messages:
ro: Dezactivare legături încorporate în mesaje:

en: Disable javascript inside messages:
ro: Dezactivare javascript în mesaje:

en: Disabled
ro: Inactiv

en: Disallowed POP3 server:
ro: Server POP3 nepermis:

en: Display Preference
ro: Preferințe Afișare

en: Display mini search icon
ro: Afișează mini-iconița de căutare

en: Display only one line per contact:
ro: Afișează o singură linie per contact:

en: Divehi
ro: Divehineză

en: Division Structure
ro: Divizie / Departament

en: Do not check any messages for spam
ro: Nu se verifică mesajele pentru depistare spam

en: Do not check any messages for viruses
ro: Nu se verifică mesajele pentru depistare viruși

en: Do not check for repeated messages
ro: Nu se verifică mesaje repetate

en: Do not disable any embedded links
ro: Nu se dezactivează legăturile încorporate

en: Do not show original message in reply
ro: Nu se include mesajul original în răspuns

en: Domain:
ro: Domeniu:

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: Download
ro: Descarcă

en: Draft
ro: CIORNE

en: Draft <tmpl_var subject escape="js"> has been saved successfully
ro: Ciorna <tmpl_var subject escape="js"> a fost salvată

en: Draft Saved
ro: Ciornă Salvată

en: Dutch
ro: Olandeză; flamandă

en: Dzongkha
ro: Dzongkhană

en: Eastern European
ro: Europa orientală

en: Edit
ro: Editare

en: Edit Calendar Entry
ro: Editare Înregistrare Calendar

en: Edit Contact
ro: Editare Contact

en: Edit Failed
ro: Editare Eșuată

en: Edit File
ro: Editare Fișier

en: Edit Folders
ro: Editare Dosare

en: Edit Group
ro: Editare Grup

en: Edit Mail Filters
ro: Editare Filtre Mesaje

en: Edit POP3 Book
ro: Editare Agendă POP3

en: Edit Personal Email Addresses
ro: Editare Adrese Email Personale

en: Edit Stationery
ro: Editare Notiță

en: Egypt
ro: Egipt

en: Email Address
ro: Adresă Email

en: Email Address (click to edit)
ro: Adresă Email (click pentru editare)

en: Email Addresses
ro: Adrese Email

en: Email Program
ro: Program Email

en: Empty Spam folder (%d message)? | Empty Spam folder (%d messages)?
ro[0]: Doriți să goliți dosarul SPAM (% mesaj)?
ro[1]: Doriți să goliți dosarul SPAM (% mesaje)?
ro[2]: Doriți să goliți dosarul SPAM (% mesaje)?

en: Empty Trash folder (%d message)? | Empty Trash folder (%d messages)?
ro[0]: Doriți să goliți dosarul ȘTERSE (% mesaj)?
ro[1]: Doriți să goliți dosarul ȘTERSE (% mesaje)?
ro[2]: Doriți să goliți dosarul ȘTERSE (% mesaje)?

en: Empty Virus folder (%d message)? | Empty Virus folder (%d messages)?
ro[0]: Doriți să goliți dosarul VIRUS (% mesaj)?
ro[1]: Doriți să goliți dosarul VIRUS (% mesaje)?
ro[2]: Doriți să goliți dosarul VIRUS (% mesaje)?

en: Empty groups are not allowed. Please add members to this group.
ro: Nu sunt permise grupuri vide. Adăugați vă rog membri în acest grup.

en: Enable
ro: Activează

en: Enabled
ro: Activ

en: End Date:
ro: Data sfârșit:

en: End hour:
ro: Oră sfârșit:

en: End time
ro: Oră sfârșit

en: End time:
ro: Oră sfârșit:

en: English
ro: Engleză

en: Entries
ro: Contacte

en: Equatorial Guinea
ro: Guinea Ecuatorială

en: Eritrea
ro: Eritreea

en: Error
ro: Eroare

en: Error executing command:
ro: Eroare la execuția comenzii:

en: Error opening message:
ro: Eroare deschidere mesaj:

en: Estonian
ro: Estonă

en: Ethiopia
ro: Etiopia

en: Event
ro: Eveniment

en: Event Color:
ro: Culoare Eveniment:

en: Event Link:
ro: Adresă Eveniment:

en: Event reminder check days:
ro: Interval zile de verificare evenimente:

en: Event reminder:
ro: Notificare Eveniment:

en: Every ' + wDay[wDayNumber] + ' this month
ro: În fiecare zi de ' + wDay[wDayNumber] + ' din luna curentă

en: Every <tmpl_var weekday escape="html"> this month
ro: În fiecare zi de <tmpl_var weekday escape="html"> din luna curentă

en: Every even month this year
ro: În fiecare lună pară din anul curent

en: Every month this year
ro: În fiecare lună din anul curent

en: Every odd month this year
ro: În fiecare lună impară din anul curent

en: Every year
ro: În fiecare an

en: Exit
ro: Ieșire

en: Export Contacts from:
ro: Export Contacte din:

en: External Unique ID
ro: ID Extern Unic

en: Falkland Islands (Malvinas)
ro: Insulele Falkland (Insulele Malvine)

en: Faroe Islands
ro: Insulele Feroe

en: Faroese
ro: Feroeză

en: February
ro: Februarie

en: Field order:
ro: Ordinea afișării câmpurilor:

en: Fijian
ro: Fijiană

en: File already exists:
ro: Fișierul există deja:

en: File contents:
ro: Conținut fișier:

en: File created:
ro: Fișier creat:

en: File does not exist:
ro: Fisierul nu există:

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Filename:
ro: Nume fișier:

en: Filter String
ro: Text Filtrare

en: Filter messages with bad email address formatting:
ro: Filtrare mesaje cu adresă email eronată:

en: Filter messages with faked From field:
ro: Filtrare mesaje cu expeditor fals:

en: Filter messages with faked SMTP:
ro: Filtrare mesaje cu SMTP fals:

en: Filter messages with faked exe content-type:
ro: Filtrare mesaje cu continut exe fals:

en: Finland
ro: Finlanda

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: First
ro: Prenume

en: First Email Address (A to Z)
ro: Prima adresă email (A la Z)

en: First Email Address (Z to A)
ro: Prima adresă email (Z la A)

en: First Name
ro: Prenume

en: First Name (A to Z)
ro: Prenume (A la Z)

en: First Name (Z to A)
ro: Prenume (Z la A)

en: First Phone Number (ascending numeric)
ro: Primul număr de telefon (ascendent)

en: First Phone Number (descending numeric)
ro: Primul număr de telefon (descendent)

en: Folder
ro: Dosar

en: Folder Action
ro: Acțiune Dosar

en: Folder Size
ro: Dimensiune Dosar

en: Folder Totals:
ro: Totaluri Dosar:

en: Folder already exists:
ro: Dosarul există deja:

en: Folder name exceeds the %d character limit: | Folder name exceeds the %d character limit:
ro[0]: Numele dosarului depășește limita maximă de %d caracter:
ro[1]: Numele dosarului depășește limita maximă de %d caractere:
ro[2]: Numele dosarului depășește limita maximă de %d caractere:

en: Font size:
ro: Dimensiune font:

en: Forever
ro: Infinit

en: Forward mail to:
ro: Redirecționează mesaj către:

en: France
ro: Franța

en: French
ro: Franceză

en: French Guiana
ro: Guiana Franceză

en: French Polynesia
ro: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro: Teritoriile franceze de sud

en: Friday
ro: Vineri

en: From
ro: Expeditor

en: From:
ro: Expeditor:

en: Full Name
ro: Nume întreg

en: Full Name (A to Z)
ro: Nume întreg (A la Z)

en: Full Name (Z to A)
ro: Nume întreg (Z la A)

en: Full Name Pronunciation Sound (aif,wav)
ro: Fișier audio pronunție nume întreg (aif,wav)

en: Gaelic
ro: Gaelică; gaelică scoțiană

en: Galician
ro: Galiciană

en: Geographic Position
ro: Coordonate Geografice

en: Georgian
ro: Georgiană

en: German
ro: Germană

en: Germany
ro: Germania

en: Global Addressbook
ro: Agenda globală

en: Global Addressbooks
ro: Agende globale

en: Global Filter Rules (read only)
ro: Reguli Filtrare Globale (doar citire)

en: Global LDAP Addressbook
ro: Agenda LDAP globală

en: Greece
ro: Grecia

en: Greek
ro: Greacă modernă (din 1453)

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Group Information
ro: Informații Grup

en: Group Name
ro: Denumire Grup

en: Group Name Pronunciation Sound (aif,wav)
ro: Fișier audio pronunție nume grup (aif,wav)

en: Guadeloupe
ro: Guadelupa

en: Guarani
ro: Guarană

en: Gujarati
ro: Gujaratineză

en: Gzip the selected item(s)?
ro: Doriți să comprimați selecția?

en: HTML and Text
ro: HTML și text

en: HTTP<br>Compression
ro: Compresie<br>HTTP

en: Haitian
ro: Haitiană; creolă haitiană

en: Hausa
ro: Hausă

en: Header
ro: Antet

en: Header:
ro: Antet:

en: Heard Island and McDonald Islands
ro: Insulele Heard și McDonald

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Height
ro: Înălțime

en: Help?
ro: Ajutor?

en: Herero
ro: Hereră

en: Hide folder internal data:
ro: Ascunde data dosarului:

en: Hindi
ro: Hindusă

en: Hiri Motu
ro: Hiri Motuneză

en: Holiday definition:
ro: Definiție sărbători:

en: Hour format:
ro: Format oră:

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Icon set:
ro: Set iconițe:

en: Ido
ro: Idoneză

en: Igbo
ro: Igboneză

en: Illegal character set for import
ro: Set caractere nepermis la import

en: Illegal characters in folder name:
ro: Caractere nepermise în nume dosar:

en: Illegal characters in forward email address.
ro: Caractere nepermise în adresa email de redirecționare.

en: Illegal characters in session id:
ro: Caractere nepermise în id-ul sesiunii:

en: Import Contacts
ro: Import Contacte

en: Import Contacts :: Field Selection
ro: Import Contacte :: Selecție Câmpuri

en: Import Data Sample 1
ro: Date Import Exemplu 1

en: Import Data Sample 2
ro: Date Import Exemplu 2

en: Import Data Sample 3
ro: Date Import Exemplu 3

en: Import Overview
ro: Descriere Import

en: Import to new addressbook...
ro: Se importa într-o nouă agendă...

en: Inbox
ro: INBOX

en: Inbox: %d unread message | Inbox: %d unread messages
ro[0]: Inbox: %d mesaj necitit
ro[1]: Inbox: %d mesaje necitite
ro[2]: Inbox: %d mesaje necitite

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Interlingue
ro: Interlingue; Occidentală

en: Inupiaq
ro: Inupiacă

en: Invalid Login
ro: Autentificare Incorectă

en: Invalid export format:
ro: Format export invalid:

en: Invalid file format.
ro: Format fișier invalid.

en: Invalid import format:
ro: Format import invalid:

en: Invalid latitude format.
ro: Format latitudine invalid.

en: Invalid longitude format.
ro: Format longitudine invalid.

en: Iraq
ro: Irak

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Irish
ro: Irlandeză

en: Isle Of Man
ro: Insula Man

en: Italian
ro: Italiană

en: Italy
ro: Italia

en: Items
ro: Evenimente

en: January
ro: Ianuarie

en: Japan
ro: Japonia

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Javanese
ro: Javaneză

en: Job Classification
ro: Clasificare Funcție

en: Job Division / Department
ro: Divizie / Departament

en: Job Title
ro: Titlu Funcție

en: Jordan
ro: Iordania

en: July
ro: Iulie

en: June
ro: Iunie

en: Kalaallisut
ro: Kalaallisută; Greenlandeză

en: Kanuri
ro: Kanurineză

en: Kashmiri
ro: Cașmiră

en: Kazakh
ro: Cazacă

en: Keep local copy
ro: Păstrează o copie locală

en: Kenya
ro: Kenia

en: Khmer
ro: Khmeră centrală

en: Kikuyu
ro: Kikuyuneză; Gikuyuneză

en: Kinyarwanda
ro: Chiniaruandeză

en: Kirghiz
ro: Kârgâză

en: Kongo
ro: Congo

en: Korea
ro: Republica Coreea

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ro: Republica democrată populară Coreea

en: Korean
ro: Coreeană

en: Kuanyama
ro: Kuanyamană; Kwanyamană

en: Kurdish
ro: Curdă

en: Kuwait
ro: Kuweit

en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

en: Language:
ro: Limbă:

en: Lao
ro: Loațiană

en: Last
ro: Nume

en: Last Modified
ro: Data ultimei modificări

en: Last Name
ro: Nume

en: Last Name (A to Z)
ro: Nume (A la Z)

en: Last Name (Z to A)
ro: Nume (Z la A)

en: Latin
ro: Latină

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Latvia
ro: Letonia

en: Latvian
ro: Letonă

en: Lebanon
ro: Liban

en: Libyan Arab Jamahiriya
ro: Jamahiriya arabă Libiană

en: Limburgan
ro: Limburgă

en: Limit for repeated messages:
ro: Limită mesaje repetate:

en: Lingala
ro: Lingală

en: List <tmpl_var next_year escape="html">
ro: Afișare Listă <tmpl_var next_year escape="html">

en: List <tmpl_var prev_year escape="html">
ro: Afișare Listă <tmpl_var prev_year escape="html">

en: List <tmpl_var year>
ro: Afișare Listă <tmpl_var year>

en: List View
ro: Afișare Listă

en: List view
ro: Afișare listă

en: Listview <tmpl_var year>
ro: Afișare Listă <tmpl_var year>

en: Listview field order:
ro: Ordine câmpuri în listă:

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Loading ...
ro: Se încarcă ...

en: Login
ro: Autentificare

en: Login failed: authentication system error.
ro: Autentificare eșuată: eroare sistem de autentificare.

en: Login failed: function not supported.
ro: Autentificare eșuată: funcție necunoscută.

en: Login failed: incorrect user name or password.
ro: Autentificare eșuată: utilizator sau parolă incorecte.

en: Login failed: parameter format error.
ro: Autentificare eșuată: eroare format parametri.

en: Login failed: unknown error code:
ro: Autentificare eșuată: cod eroare necunoscut.

en: Logo could not be displayed
ro: Logo-ul nu a putut fi afișat

en: Logout
ro: Ieșire

en: Logout successful, thank you.
ro: De-autentificare reușită, vă mulțumim.

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Luba-Katanga
ro: Luba-Katanganeză

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Luxembourgish
ro: Luxemburgheză

en: Macedonia
ro: Macedonia, Republica

en: Macedonian
ro: Macedoneană

en: Make PDF
ro: Crează PDF

en: Make Postscript
ro: Crează Postscript

en: Make Thumbnail
ro: Crează Miniatură

en: Make a pdf file from <tmpl_var filename escape="js">?
ro: Doriți să creați un fișier pdf din <tmpl_var filename escape="js">?

en: Make a postscript file from <tmpl_var filename escape="js">?
ro: Doriți să creați un fișier postscript din <tmpl_var filename escape="js">?

en: Make thumbnails from the selected item(s)?
ro: Doriți să creați fișiere miniatură din selecție?

en: Malagasy
ro: Malgașă

en: Malay
ro: Malaeză

en: Malaysia
ro: Malaezia

en: Maldives
ro: Maldive

en: Maltese
ro: Malteză

en: Manage Addressbooks
ro: Gestionare Agende

en: Manx
ro: Manxă

en: Many addressbook programs can export their addressbook data to files. <tmpl_var programname escape="html"> can import some of these file formats, saving you hours of tediously typing them in by hand.<br><br>The steps below will guide you through importing contacts. The file size limit for importing contacts is currently set to <tmpl_var abookimportlimit escape="html"> KB.
ro: Majoritatea programelor care gestionează contacte pot exporta agendele proprii în fișiere de diverse tipuri. <tmpl_var programname escape="html"> poate importa anumite tipuri de fișiere ce conțin date exportate, economisind astfel ore întregi de reintroducere manuală a datelor aferente contactelor.<br><br>Pașii următori vă vor ghida la importul datelor exportate de alt program. Limita curentă a dimensiunii fișierului de import e de <tmpl_var abookimportlimit escape="html"> KB.

en: Maori
ro: Maură

en: March
ro: Martie

en: Mark all messages in this folder as read?
ro: Confirmați marcarea tuturor mesajelor din acest dosar ca citite?

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Marshallese
ro: Marșaleză

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mauritius
ro: Maurițius

en: May
ro: Mai

en: Member
ro: Membru

en: Member Email Addresses
ro: Adrese Email Membri

en: Members
ro: Membri

en: Message <tmpl_var sentsubject escape="js"> has been sent successfully
ro: Mesajul <tmpl_var sentsubject escape="js"> a fost expediat cu succes

en: Message Body
ro: Corp Mesaj

en: Message Composing/Sending Options
ro: Opțiuni Compunere/Expediere Mesaje

en: Message Filtering Options
ro: Opțiuni Filtrare Mesaje

en: Message Format:
ro: Format mesaj:

en: Message ID
ro: ID Mesaj

en: Message ID can no longer be found:
ro: Mesajul cu următorul ID nu mai poate fi găsit:

en: Message ID does not exist:
ro: Nu există ID-ul de mesaj:

en: Message Operation
ro: Operații Mesaje

en: Message Reading Options
ro: Opțiuni Citire Mesaje

en: Message Subject
ro: Subiect Mesaj

en: Message format:
ro: Format mesaj:

en: Message send aborted due to the following bad recipient addresses:
ro: Trimiterea mesajului a fost abandonată din cauza următoarelor adrese destinație eronate:

en: Messages Listing
ro: Listă Mesaje

en: Messages per page:
ro: Număr de mesaje pe pagină:

en: Messages to be checked for spam:
ro: Depistare mesaje spam:

en: Messages to be checked for viruses:
ro: Depistare mesaje virusate:

en: Mexico
ro: Mexic

en: Micronesia, Federated States Of
ro: Micronesia, Statele federale ale

en: Microsoft Word Preview
ro: Previzualizare Microsoft Word

en: Middle
ro: Al doilea prenume

en: Middle Name
ro: Al doilea prenume

en: Middle Name (A to Z)
ro: Al doilea prenume (A la Z)

en: Middle Name (Z to A)
ro: Al doilea prenume (Z la A)

en: Misc Options
ro: Opțiuni Diverse

en: Miscellaneous Information
ro: Diverse informații

en: Modify
ro: Modifică

en: Moldavian
ro: Română (Moldova)

en: Monday
ro: Luni

en: Mongolian
ro: Mongolă

en: Month View
ro: Afișare Lună

en: Month view
ro: Afișare lună

en: Monthview <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>
ro: Afișare Lună <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_year>
ro: Afișare Lună <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_year>

en: Monthview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var year>
ro: Afișare Lună <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var monthname> <tmpl_var year>
ro: Afișare Lună <tmpl_var monthname> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var nextmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var nextmonth_year>
ro: Afișare Lună <tmpl_var nextmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var nextmonth_year>

en: Monthview <tmpl_var prevmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var prevmonth_year>
ro: Afișare Lună <tmpl_var prevmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var prevmonth_year>

en: Monthview <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_year escape="html">
ro: Afișare Lună <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_year escape="html">

en: Monthview <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_year escape="html">
ro: Afișare Lună <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_year escape="html">

en: Morocco
ro: Maroc

en: Move
ro: Mută

en: Move aborted: source and destination folder are the same.
ro: Mutare abandonată: dosarele sursă și destinație sunt identice.

en: Move inbox messages to saved folder at logout:
ro: Mută mesaje citite din INBOX în SALVATE la ieșire:

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Msg
ro: Msj

en: Multiple downloads are disabled. Please download single files only.
ro: Nu sunt permise mai multe descărcări simultane. Va rugăm să descărcați pe rând câte un singur fișier.

en: Name
ro: Nume

en: Name Attributes
ro: Atribute nume

en: Name Prefix
ro: Prefix nume

en: Name Prefix (A to Z)
ro: Prefix nume (A la Z)

en: Name Prefix (Z to A)
ro: Prefix nume (Z la A)

en: Name Suffix
ro: Sufix nume

en: Name Suffix (A to Z)
ro: Sufix nume (A la Z)

en: Name Suffix (Z to A)
ro: Sufix nume (Z la A)

en: Name: First
ro: Nume: Prenume

en: Name: Full Name
ro: Nume: Nume întreg

en: Name: Last
ro: Nume: Nume

en: Name: Middle
ro: Nume: Al doilea prenume

en: Name: Prefix
ro: Nume: Prefix

en: Name: Suffix
ro: Nume: Sufix

en: Nauru
ro: Naură

en: Navajo
ro: Navajo; Navaho

en: Ndebele, North
ro: Ndebele nordică

en: Ndebele, South
ro: Ndebele sudică

en: Ndonga
ro: Ndongă

en: Nepali
ro: Nepaleză

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Network server error:
ro: Eroare server rețea:

en: New Agent
ro: Agent Nou

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: New Messages
ro: Mesaje Noi

en: New Password:
ro: Noua parolă:

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: New mail popup window notification:
ro: Fereastră de notificare la mesaje noi:

en: New mail sound notification:
ro: Notificare sonoră la mesaje noi:

en: New password confirm mismatch.
ro: Confirmare parolă nouă eșuată.

en: New password is the same as the old one.
ro: Parola nouă e identică cu parola veche.

en: Nickname
ro: Pseudonim

en: Nicknames
ro: Pseudonime

en: No
ro: Nu

en: No contacts have been selected for export
ro: Nu s-au selectat contacte pentru export.

en: No files or directories found
ro: Nu există fișiere sau dosare.

en: No messages
ro: Nu există mesaje

en: No results match your search.
ro: Nu există rezultate corespunzătoare căutării dvs.

en: Non-Urgent
ro: Nu e urgent

en: Norfolk Island
ro: Insula Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ro: Insulele Mariane de Nord

en: Northern Sami
ro: Sami nordică

en: Norway
ro: Norvegia

en: Norwegian
ro: Norvegiană

en: Norwegian Bokmal
ro: Norvegiană Bokmal

en: Norwegian Nynorsk
ro: Norvegiană nynorsk (modernă)

en: Note
ro: Notă

en: Notify Email:
ro: Email Notificări:

en: November
ro: Noiembrie

en: Number of items in directory list:
ro: Număr elemente în lista dosare:

en: Number of items in month view:
ro: Număr elemente în afișare lună:

en: Occitan
ro: Occitană (post 1500)

en: October
ro: Octombrie

en: Off
ro: Dezactivată

en: Ojibwa
ro: Ojibwaneză

en: Old Password:
ro: Vechea parolă:

en: On
ro: Activată

en: On <tmpl_var messagedate escape="none">, <tmpl_var fromnameaddr escape="none"> wrote
ro: În data de <tmpl_var messagedate escape="none">, <tmpl_var fromnameaddr escape="none"> a scris

en: Only if Inbox has more than 100 new messages
ro: Doar dacă în INBOX sunt mai mult de 100 mesaje noi

en: Only if Inbox has more than 20 new messages
ro: Doar dacă în INBOX sunt mai mult de 20 mesaje noi

en: Only if Inbox has more than 200 new messages
ro: Doar dacă în INBOX sunt mai mult de 200 mesaje noi

en: Only if Inbox has more than 50 new messages
ro: Doar dacă în INBOX sunt mai mult de 50 mesaje noi

en: Only if Inbox has more than 500 new messages
ro: Doar dacă în INBOX sunt mai mult de 500 mesaje noi

en: Only messages fetched from a POP3 server
ro: Doar mesajele preluate de la un server POP3

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Oriya
ro: Oriană

en: Oromo
ro: Oromă

en: Ossetian
ro: Osețiană

en: Overview
ro: Descriere Export

en: POP3 Server
ro: Server POP3

en: POP3 setup
ro: setări POP3

en: Page
ro: Pagina

en: Palestinian Territory, Occupied
ro: Teritoriile Palestiniene, Ocupate

en: Panjabi
ro: Punjabă

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

en: Parameter format error.
ro: Eroare format parametri.

en: Password
ro: Parola

en: Password Change Failed
ro: Schimbare Parolă Eșuată

en: Password Changed
ro: Schimbare Parolă

en: Password change failed: authentication system error.
ro: Schimbarea parolei eșuată: eroare sistem autentificare.

en: Password change failed: function not supported.
ro: Schimbarea parolei eșuată: funcție necunoscută.

en: Password change failed: incorrect user name or password.
ro: Schimbarea parolei eșuată: nume sau parolă incorecta.

en: Password change failed: parameter format error.
ro: Schimbarea parolei eșuată: eroare format parametri.

en: Password change failed: password is shorter than the required minimum length of %d character. | Password change failed: password is shorter than the required minimum length of %d characters.
ro[0]: Schimbarea parolei eșuată: parola e mai scurtă decât numărul minim de %d caracter.
ro[1]: Schimbarea parolei eșuată: parola e mai scurtă decât numărul minim de %d caractere.
ro[2]: Schimbarea parolei eșuată: parola e mai scurtă decât numărul minim de %d caractere.

en: Password change failed: unknown error code:
ro: Schimbarea parolei eșuată: cod eroare necunoscut.

en: Password changed failed: new password confirm mismatch.
ro: Schimbarea parolei eșuată: parola nouă nu corespunde cu confirmarea.

en: Password changed failed: password requires both alpha and numeric characters.
ro: Schimbarea parolei eșuată: parola trebuie să conțină litere și cifre.

en: Password must have at least <tmpl_var passwd_minlen escape="js"> characters.
ro: Parola trebuie să conțină cel puțin <tmpl_var passwd_minlen escape="js"> charactere.

en: Password successfully changed.
ro: Parola a fost schimbată cu succes.

en: Password:
ro: Parola:

en: Past month
ro: Luna trecută

en: Past six months
ro: Ultimele șase luni

en: Past three months
ro: Ultimele trei luni

en: Past two weeks
ro: Ultimele două luni

en: Past week
ro: Săptămâna trecută

en: Past year
ro: Anul trecut

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Persian
ro: Persană

en: Personal Information
ro: Informații Personale

en: Philippines
ro: Filipine

en: Phone
ro: Telefon

en: Photo could not be displayed
ro: Fotografia nu a putut fi afișată.

en: Please check the message saved in the draft folder, and try again.
ro: Verificați mesajul salvat în CIORNE și reîncercați.

en: Please choose a file to upload first.
ro: Vă rugăm să alegeți un fișier de încărcat.

en: Please enter the URL of a file to attach
ro: Vă rugăm să introduceți adresa URL a unui fișier de ataşat

en: Please enter the new name for this folder
ro: Introduceți noul nume pentru acest dosar

en: Please fill in the first name or last name fields first.
ro: Vă rugăm să completați întâi câmpurile prenume sau nume.

en: Please select a folder to search from above.
ro: Selectați dosarul pentru căutare din lista de mai sus.

en: Please try again later. The indexing process has not yet completed for folder:
ro: Vă rugăm să reîncercați mai târziu. Procesul de indexare nu a fost încă finalizat pentru dosarul:

en: Please try again.
ro: Vă rugăm să reîncercați.

en: Poland
ro: Polonia

en: Polish
ro: Poloneză

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Preferences Saved
ro: Salvare Preferințe

en: Preferences saved successfully.
ro: Preferințele au fost salvate.

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Priority
ro: Prioritate

en: Priority:
ro: Prioritate:

en: Privacy Keys
ro: Chei Criptare

en: Private
ro: Privată

en: Program does not exist:
ro: Programul nu există:

en: Public
ro: Publică

en: Public Encryption Key (gpg,pgp)
ro: Cheie Publica Criptare (gpg, pgp)

en: Quick Range:
ro: Interval Rapid:

en: QuickAdd
ro: Adăugare rapidă

en: Quota Limit:
ro: Limită Spațiu:

en: Quota Usage:
ro: Spațiu Folosit:

en: Raeto-Romance
ro: Limbi romanice

en: Read receipt:
ro: Confirmare citire:

en: Read with message charset:
ro: Afișează mesajul cu setul de caractere original:

en: Real Name
ro: Nume real

en: Rebuild the index for this folder?
ro: Confirmați reconstruirea indexului pentru acest dosar?

en: Received Date
ro: Data Recepție

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Redirecting to SSL Login...
ro: Redirecționare către autentificare securizată...

en: Reminder for global calendar events:
ro: Notificare pentru evenimente din calendarul global:

en: Reparagraph message before reply:
ro: Reformatează mesaj înainte de răspuns:

en: Reply with original message:
ro: Răspunde cu mesaj original inclus:

en: Reply-To:
ro: Răspuns la adresa:

en: Result Lines:
ro: Linii rezultate afișate:

en: Return to <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var current_year>
ro: Înapoi la  <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var current_year>

en: Return to <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>
ro: Înapoi la  <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Return to Week <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_var currentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>
ro: Înapoi la săptămâna <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_var currentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>

en: Return to Week <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_varcurrentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>
ro: Înapoi la săptămâna <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_varcurrentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>

en: Return to Year <tmpl_var current_year>
ro: Înapoi la anul <tmpl_var current_year>

en: Romania
ro: România

en: Romanian
ro: Română

en: Rows
ro: Rânduri

en: Rule Description:
ro: Descriere Regulă:

en: Rule Editor
ro: Editare Regulă

en: Rule Expression:
ro: Expresie Regulă:

en: Rule Name:
ro: Nume Regulă:

en: Rule Score:
ro: Scor Regulă:

en: Rule Type:
ro: Tip Regulă:

en: Rules
ro: Reguli

en: Run mail filter in the background:
ro: Filtrare mesaje în fundal:

en: Russia
ro: Rusia

en: Russian
ro: Rusă

en: Saint Helena
ro: Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro: Sfinții Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro: Sfânta Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
ro: Sfinții Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
ro: Sfinții Vincent și Grenadines

en: Samoan
ro: Samoană

en: Sango
ro: Sangă

en: Sanskrit
ro: Sanscrită

en: Sao Tome and Principe
ro: Sao Tome și Principe

en: Sardinian
ro: Sardiniană

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Save
ro: Salvează

en: Save File
ro: Salvare Fișier

en: Save Stationery
ro: Salvare Notiță

en: Save draft aborted, the quota has been exceeded.
ro: Salvare ciornă abandonată, cota permisă a fost depășită.

en: Saved
ro: SALVATE

en: Search
ro: Caută

en: Search Date Range
ro: Interval Căutare

en: Search Folders
ro: Dosare Căutare

en: Search Results:
ro: Rezultate Căutare:

en: Search Text
ro: Caută text

en: Search Type
ro: Tip Căutare

en: Select All
ro: Selectează Toate

en: Send 'confirm reading' receipt:
ro: Trimite 'confirmare de citire':

en: Send button position:
ro: Poziție buton expediere mesaj:

en: Sender
ro: Expeditor

en: Sender (Ascending)
ro: Expeditor (crescător)

en: Sender (Decending)
ro: Expeditor (descrescător)

en: Sent
ro: TRIMISE

en: Sent Date
ro: Data

en: Sent message popup window notification:
ro: Fereastră de notificare expediere mesaje:

en: September
ro: Septembrie

en: Serbia and Montenegro
ro: Serbia și Muntenegru

en: Serbian
ro: Sârbă

en: Service is not available for the domain:
ro: Serviciu indisponibil pentru domeniul:

en: Service is not available for user@domain:
ro: Serviciu indisponibil pentru utilizator@domeniu:

en: Session ID does not exist:
ro: ID-ul sesiunii nu există:

en: Session Timeout
ro: Sesiune Expirată

en: Session timeout:
ro: Expirare sesiune:

en: Sessions
ro: Sesiuni

en: Shona
ro: Șonă

en: Show HTML messages as plain text:
ro: Arata mesaje HTML ca text simplu:

en: Show all results
ro: Afișează toate rezultatele

en: Show empty hours:
ro: Afișează ore libere:

en: Show image attachments as links:
ro: Afișează atașamente imagini ca legături:

en: Show lunar calendar labels:
ro: Afișează denumirile calendarului lunar:

en: Sichuan Yi
ro: Sichuan Yi; Nuosuneză

en: Signature (500 characters or less)
ro: Semnătură (maxim 500 caractere)

en: Signature before forwarded text:
ro: Include semnătura înaintea textului redirecționat:

en: Simple headers
ro: Antet simplu

en: Sindhi
ro: Sindi

en: Sinhala
ro: Sinhaleză

en: Size
ro: Dimensiune

en: Size (Largest first)
ro: Dimensiune (descrescător)

en: Size (Smallest first)
ro: Dimensiune (crescător)

en: Size for addressbook window:
ro: Dimensiune ferestră agendă:

en: Size for file edit window:
ro: Dimensiunea ferestrei de editare:

en: Size for mail edit area:
ro: Dimensiunea zonei de editare mesaj:

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Smart Destination:
ro: Destinație inteligentă:

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: Somali
ro: Somaleză

en: Sorry, root login is disabled for security.
ro: Autentificarea ca user root e dezactivată din motive de securitate.

en: Sorry, there was an unknown problem sending your message.
ro: Ne pare rău, a apărut o problemă necunoscută la expedierea mesajului.

en: Sorry, your browser is not able to support HTML composing.
ro: Ne pare rău, browser-ul dumneavoastră nu suportă compunere HTML.

en: Sorry, your session appears to have timed out.<br>Please go back and <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">login</a>.
ro: Se pare că sesiunea dumneavoastră a expirat.<br>Trebuie să vă <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">autentificați</a> din nou.

en: Sorry, your session has timed out. Please login again.
ro: Sesiunea dumneavoastră a expirat. Trebui să vă autentificați din nou.

en: Sotho, Southern
ro: Soto sudică

en: South Africa
ro: Africa de sud

en: South Georgia and The South Sandwich Islands
ro: Georgia de Sud și Insulele Sandwich de sud

en: Spain
ro: Spania

en: Spam
ro: SPAM

en: Spam Check
ro: Verificare Spam

en: Spam/Virus folder messages lifetime:
ro: Retenție mesaje în dosarul SPAM/VIRUS:

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Spellcheck error:
ro: Eroare corector gramatical:

en: Start Date:
ro: Data start:

en: Start hour:
ro: Oră început:

en: Start time
ro: Oră start

en: Start time:
ro: Oră start:

en: Stationery Text
ro: Text Notiță

en: Status (Unread first)
ro: Stare (întâi cele necitite)

en: Style:
ro: Stil culori:

en: Subject
ro: Subiect

en: Subject (Newest first)
ro: Subiect (întâi cele mai noi)

en: Subject (Oldest first)
ro: Subiect (întâi cele mai vechi)

en: Subject:
ro: Subiect:

en: Success
ro: Succes

en: Suffix
ro: Sufix

en: Sundanese
ro: Sudaneză

en: Sunday
ro: Duminică

en: Svalbard and Jan Mayen
ro: Svalbard și Jan Mayen

en: Swati
ro: Suată

en: Sweden
ro: Suedia

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Switzerland
ro: Elveția

en: Syrian Arab Republic
ro: Republica Araba Siria

en: System Error
ro: Eroare Sistem

en: System error - the operation is not defined.
ro: Eroare Sistem - operațiune nedefinită.

en: Tab Delimited (.tab)
ro: Valori separate prin caracterul tab (.tab)

en: Tagalog
ro: Tagalogă

en: Tahitian
ro: Tahitiană

en: Tajik
ro: Tajikă

en: Tamil
ro: Tamilă

en: Tanzania
ro: Republica Unită Tanzania

en: Tar the selected item(s)?
ro: Doriți să arhivați selecția într-o arhivă .tar?

en: Tatar
ro: Tătară

en: Tehran
ro: Teheran

en: Telephone Number
ro: Număr de telefon

en: Telephone Numbers
ro: Numere de telefon

en: Telugu
ro: Teluguă

en: Text Content
ro: Conținut Text

en: Text Only
ro: Text

en: Tgz the selected item(s)?
ro: Doriți să arhivați selecția într-o arhivă comprimată .tgz?

en: Thai
ro: Tailandeză

en: Thailand
ro: Tailanda

en: The <tmpl_var ordinal_num escape="html"> <tmpl_var weekday escape="html"> of the month
ro: În <tmpl_var ordinal_num escape="html"> zi de <tmpl_var weekday escape="html"> a lunii

en: The SMTP username or password are not properly defined:
ro: Utilizatorul sau parola pentru server-ul SMTP nu sunt definite corect:

en: The addressbook does not exist:
ro: Agenda nu există:

en: The addressbook folder is read-only:
ro: Dosarul agendei este accesibil doar în citire:

en: The addressbook folder name already exists:
ro: Numele de dosar al agendei există deja:

en: The addressbook folder name exceeds the %d character limit: | The addressbook folder name exceeds the %d character limit:
ro[0]: Numele dosarului agendă depășește limita de %d caracter:
ro[1]: Numele dosarului agendă depășește limita de %d caractere:
ro[2]: Numele dosarului agendă depășește limita de %d caractere:

en: The addressbook size exceeds the available free space.
ro: Dimensiunea agendei depășește spațiul disponibil.

en: The attachment exceeds the %d KB limit. | The attachment exceeds the %d KB limit.
ro[0]: Atașamentul depășește limita de %d KB.
ro[1]: Atașamentul depășește limita de %d KB.
ro[2]: Atașamentul depășește limita de %d KB.

en: The attachment:
    
    ' + shortfilename + '
    
    is being used in the message.
    It will not appear in the message if you delete it.
    Delete the attachment?
ro: Atașamentul:
    
    ' + shortfilename + '
    
    este utilizat în mesaj.
    .El nu va apărea în mesaj dacă îl ștergeți.
    Ștergeți atașamentul?

en: The birth day exceeds the maximum number of days in the selected birth month.
ro: Ziua de naștere e mai mare decât numărul maxim de zile din luna datei de naștere.

en: The birthday day must be a number between 1 and 31.
ro: Ziua de naștere trebuie să fie un număr între 1 și 31.

en: The birthday month must be a number between 1 and 12.
ro: Luna de naștere trebuie să fie un număr între 1 și 12.

en: The birthday value is invalid:
ro: Valoarea datei de naștere e invalidă:

en: The birthday year must be a number between 1 and 9999.
ro: Anul de naștere trebuie să fie un număr între 1 și 9999.

en: The book of filters is larger than the maximum allowed size.
ro: Lista de filtre depășește dimensiunea maximă permisă.

en: The book of from addresses is larger than the maximum allowed size.
ro: Lista de adrese expeditor depășește dimensiunea maximă permisă.

en: The book of pop3 addresses is larger than the maximum allowed size.
ro: Lista de adrese pop3 depășește dimensiunea maximă permisă.

en: The chosen export format is not supported:
ro: Formatul de export ales nu este acceptat:

en: The chosen import format is unsupported. Please go back and chose a different one:
ro: Formatul de import ales nu este acceptat. Vă rugăm să mergeți înapoi și să alegeți altul:

en: The day, month, and year must all be defined to store a birthday for a contact.
ro: E obligatorie definirea zilei, lunii și anului pentru memorarea datei de naștere la contact.

en: The email address is empty. Continue?
ro: Nu ați specificat o adresă de email. Continuați?

en: The event start time occurs after the event end time.
ro: Ora de începere evenimentului e după ora de terminare.

en: The export system allows you to download contacts to your local computer. Follow the steps below to complete the download.
ro: Sistemul de export vă permite să salvați contacte pe calculatorul propriu. Pașii următori vă vor ghida la exportul contactelor.

en: The file extension is incorrect for the chosen import format. The recommended extension for the format is:
ro: Extensia fișierului e incorectă pentru formatul de import ales. Extensia recomandată pentru format este:

en: The file was saved successfully:
ro: Fișierul a fost salvat cu succes:

en: The folder name is reserved by the system and cannot be used:
ro: Acest nume de dosar e rezervat de sistem și nu poate fi folosit:

en: The following script must be setuid root to read the mail spools:
ro: Următorul script trebuie să fie setuid root pentru a accesa mesajele recepționate:

en: The full name of the contact is required and does not exist.
ro: Numele complet pentru contact e obligatoriu și nu există.

en: The group name must be defined.
ro: E obligatorie definirea numelui grupului.

en: The import file is 0 bytes.
ro: Fișierului de import e gol.

en: The import file size exceeds the available free space:
ro: Dimensiunea fișierului de import depășește spațiul disponibil.

en: The import file size exceeds the available quota space.
ro: Dimensiunea fișierului de import depășește limita spațiului accesibil.

en: The import file size exceeds the import file size limit:
ro: Dimensiunea fișierului de import e mai mare decât limita maximă pentru fișierul de import.

en: The name of the contact is required and does not exist.
ro: Numele pentru contact e obligatoriu și nu există.

en: The nextdays value must be numeric.
ro: Valoarea pentru zilele următoare trebuie să fie un număr.

en: The program uname is not available to obtain OS information.
ro: Nu se pot obține informații despre sistemul de operare deoarece programul uname nu există.

en: The recipients list could not be validated. Please check the recipients and try again.
ro: Lista destinatarilor nu a putut fi validată. Verificați destinatarii și reîncercați.

en: The same as composing character set
ro: Același ca la compunere

en: The save draft feature is not enabled.
ro: Salvarea ciornelor nu e activată.

en: The search start date is after the search end date.
ro: Data de început e după data de sfârșit.

en: The spellcheck program cannot be found:
ro: Programul corector gramatical nu poate fi găsit:

en: The timezone hour must be a number from 0 to 13.
ro: Ora fusului orar trebuie să fie un număr între 0 și 13.

en: The timezone minute must be either 00 or 30.
ro: Minutele fusului orar trebuie să fie 00 sau 30.

en: The timezone value is invalid:
ro: Valoare fus orar incorectă:

en: There are no events today
ro: Nu există evenimente

en: There are no files or directories selected.
ro: Nu s-a selectat nici un fișier sau dosar.

en: There are no words in your personal dictionary
ro: Nu există cuvinte în dicționarul personal

en: This day only
ro: Doar azi

en: This item was added for multiple dates.
    Deleting it will delete the item for all dates.
    Continue with Delete?
ro: Acest eveniment a fost adăugat pentru date multiple.
    Ștergerea sa va elimina evenimentul pentru toate datele.
    Doriți să continuați și să ștergeți evenimentul?

en: This item was added for multiple dates.
    Editing it will change the item for all dates.
    Continue with Edit?
ro: Acest eveniment a fost adăugat pentru date multiple.
    Modificarea sa va modifica evenimentul pentru toate datele.
    Doriți să continuați și să modificați evenimentul?

en: This message has no subject, do you still want to send it?
ro: Mesajul nu are subiect, doriți să-l trimiteți fără subiect?

en: This message requests a read receipt, do you want to transmit?
ro: Acest mesaj solicită o confirmare de citire, confirmați transmiterea ei?

en: This month only
ro: Doar luna curentă

en: This script must be setuid root:
ro: Acest script trebuie să fie setuid root:

en: Threshold to determine Spam:
ro: Prag pentru determinare Spam:

en: Thursday
ro: Joi

en: Tibetan
ro: Tibetană

en: Tigrinya
ro: Tigriniană

en: Time interval in dayview:
ro: Interval în afișare zi:

en: TimeZone offset:
ro: Fus orar:

en: Timestamp used for message date:
ro: Data folosită ca data mesaje:

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Timor-Leste
ro: Timorul de Est

en: Title
ro: Titlu

en: Title:
ro: Titlu:

en: To
ro: Către

en: To download an entire addressbook at one time, use the download links in the manage addressbook area:
ro: Pentru a salva o întreaga agendă folosiți zona de gestionare a agendelor:

en: To:
ro: Către:

en: Today
ro: Azi

en: Total Messages
ro: Total Mesaje

en: Transmitting...
ro: Se transmite...

en: Trash
ro: ȘTERSE

en: Trash folder messages lifetime:
ro: Retenție mesaje în dosarul ȘTERSE:

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

en: Try Again
ro: Reîncercați

en: Tsonga
ro: Tsongă

en: Tswana
ro: Tswană

en: Tuesday
ro: Marți

en: Turkey
ro: Turcia

en: Turkish
ro: Turcă

en: Turkmen
ro: Turcmenă

en: Turks and Caicos Islands
ro: Insulele Turks și Caicos

en: Uighur
ro: Uighură

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: United States Minor Outlying Islands
ro: Insulele de Coasta ale Statelor Unite

en: Update the index for this folder?
ro: Confirmați actualizarea indexului pentru acest dosar?

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload failed.
ro: Încărcare eșuată.

en: Use Regex in search and filterrule:
ro: Folosește Regex în căutare și reguli de filtrare:

en: Use SSL
ro: Folosește SSL

en: Use fixed-width font when reading messages:
ro: Folosește font cu lățime fixă la citire mesaje:

en: Use lightbar for selection:
ro: Folosește bara de selecție:

en: Use smiley images when reading messages:
ro: Folosește iconițe smiley la citire mesaje:

en: User
ro: Utilizator

en: User Folders
ro: Dosare Utilizator

en: User History
ro: Istoric utilizator

en: User Id
ro: ID utilizator

en: User Preferences
ro: Preferințe utilizator

en: User does not exist:
ro: Utilizatorul nu există:

en: UserID:
ro: Utilizator:

en: Uzbek
ro: Uzbecă

en: Vatican City State
ro: Vatican

en: Venda
ro: Vendă

en: Viet Nam
ro: Vietnam

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: View next after message move/copy:
ro: Afișează următorul mesaj după mutare/copiere:

en: Virgin Islands, British
ro: Insulele virgine (britanice)

en: Virgin Islands, U.S.
ro: Insulele virgine (SUA)

en: Virus
ro: VIRUS

en: WK
ro: Săpt.

en: Wait time for background mail filtering:
ro: Timp de așteptare la filtrare mesaje în fundal:

en: Wallis and Futuna
ro: Wallis și Futuna

en: Warning: the uploaded data is not consistent. Each entry in the uploaded file does not contain the same number of fields. The imported data may not be correct or the import may fail. Please ensure all entries contain the same number of fields to guarantee correct import.
ro: Atenție: datele încărcate nu sunt consistente. Nu toate intrările din fișierul încărcat conțin același număr de câmpuri. E posibil ca datele importate să fie incorecte sau ca importul să eșueze. Vă rugăm să vă asigurați ca toate intrările conțin același număr de câmpuri pentru a garanta un import corect.

en: We need help understanding how to organize the data you are importing.<br>Please define the fields for the import data. Fields may be used more than once, and undefined fields will be discarded.
ro: Avem nevoie de ajutor pentru înțelegerea modului de organizare a datelor pe care le importați.<br>Vă rugăm să definiți câmpurile pentru datele de import. Câmpurile pot fi utilizate de mai multe ori, iar câmpurile nedefinite vor fi ignorate.

en: WebDisk Options
ro: Opțiuni WebDisk

en: Website
ro: Pagină web

en: Websites
ro: Pagini web

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week
ro: Săptămâna

en: Week <tmpl_var nextweekofyear escape="html">:  <tmpl_var nextweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var nextweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_year escape="html">
ro: Săptămâna <tmpl_var nextweekofyear escape="html">:  <tmpl_var nextweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var nextweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_year escape="html">

en: Week <tmpl_var prevweekofyear escape="html">:  <tmpl_var prevweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var prevweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_year escape="html">
ro: Săptămâna <tmpl_var prevweekofyear escape="html">:  <tmpl_var prevweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var prevweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_year escape="html">

en: Week <tmpl_var weekofyear>
ro: Săptămâna <tmpl_var weekofyear>

en: Week View
ro: Afișare Săptămână

en: Week start:
ro: Săptămâna începe:

en: Week view
ro: Afișare saptamană

en: Weekview Week <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>
ro: Afișare Săptămână Săptămâna <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>

en: Weekview Week <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>
ro: Afișare Săptămână Săptămâna <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>

en: Welcome to <tmpl_var programname escape="html">!
ro: Bine ați venit la <tmpl_var programname escape="html">!

en: Welsh
ro: Galeză

en: West Africa
ro: Africa occidentală

en: Western Frisian
ro: Frizona occidentală

en: Western Sahara
ro: Sahara de Vest

en: When this feature is enabled you may login to <tmpl_var programname escape="js"> without re-entering your username and password, but only if you did not logout of your previous session and that session has not timed out.
    
    DO NOT ENABLE THIS FEATURE ON A PUBLIC COMPUTER or others will gain access to your account.
ro: Dacă aceasta opțiune e activată vă puteți autentifica în <tmpl_var programname escape="js"> fără a reintroduce id-ul utilizator și parola dvs, dar numai dacă nu ați ieșit din sesiunea anterioara și ea nu a expirat.
    
    NU ACTIVAȚI ACEASTA OPȚIUNE PE CALCULATOARE PUBLICE deoarece altcineva v-ar putea accesa astfel contul de email.

en: Width
ro: Lățime

en: Wolof
ro: Wolofă

en: Word Document Preview
ro: Previzualizare Document Word

en: Work Information
ro: Informații Servici

en: X.509 Public Key Certificate
ro: Certificat Public X.509

en: Xhosa
ro: Xhosă

en: Year <tmpl_var next_year escape="html">
ro: Anul <tmpl_var next_year escape="html">

en: Year <tmpl_var prev_year escape="html">
ro: Anul <tmpl_var prev_year escape="html">

en: Year <tmpl_var year>
ro: Anul <tmpl_var year>

en: Year View
ro: Afișare An

en: Year view
ro: Afișare an

en: Yearview <tmpl_var weekstart_year escape="html">
ro: Afișare An <tmpl_var weekstart_year escape="html">

en: Yearview <tmpl_var weekstop_year escape="html">
ro: Afișare An <tmpl_var weekstop_year escape="html">

en: Yearview <tmpl_var year>
ro: Afișare An <tmpl_var year>

en: Yearview <tmpl_varyear>
ro: Afișare An <tmpl_varyear>

en: Yearview Year <tmpl_var year>
ro: Afișare An Anul <tmpl_var year>

en: Yes
ro: Da

en: Yiddish
ro: Idiș

en: Yoruba
ro: Iorubă

en: You are not allowed to connect from this client domain:
ro: Nu este permisă conectarea de la acest domeniu:

en: You are not allowed to connect from this client ip:
ro: Nu este permisă conectarea de la această adresă ip:

en: You are not allowed to send messages to this email address:
ro: Nu este permisă trimiterea de mesaje la această adresă de email:

en: You do not have permission to edit the global addressbook.
ro: Nu aveți dreptul de editare a agendei globale.

en: You must fill in the longitude and latitude before any maps or photos can be viewed.
ro: Trebuie să completați longitudinea și latitudinea pentru a vizualiza hărți sau poze.

en: Zhuang
ro: Chuangoneză

en: [Delete]
ro: [Șterge]

en: [Preview]
ro: [Previzualizare]

en: a custom name
ro: un nume ptr. atribut

en: a description of the source url
ro: o descriere a adresei sursă

en: abc, inc.
ro: sa, srl

en: about <tmpl_var programname escape="html">
ro: despre <tmpl_var programname escape="html">

en: accounting, european division
ro: financiar, divizia europeana

en: add
ro: adaugă

en: add an attachment from a url
ro: adaugă un atașament de la o adresă

en: add an attachment from the webdisk
ro: adaugă un atașament de pe webdisk

en: add another address
ro: adaugă adresă

en: add another custom property
ro: adaugă atribut propriu

en: add another custom value
ro: adaugă valoare atribut propriu

en: add another division
ro: adaugă divizie/departament

en: add another email address
ro: adaugă adresă email

en: add another nickname
ro: adaugă pseudonim

en: add another set of work information
ro: adaugă set de informații servici

en: add another telephone number
ro: adaugă număr de telefon

en: add another website
ro: adaugă o pagină web

en: add event
ro: adăugare eveniment

en: add new agent
ro: adaugă agent

en: add/modify
ro: adaugă/modifică

en: addressbook
ro: agendă

en: addressbook search
ro: căutare în agende

en: advanced search
ro: căutare avansată

en: age
ro: vârsta

en: all attachments
ro: toate atașamentele

en: at SMTP port:
ro: la portul SMTP:

en: attachment
ro: atașament

en: attachments
ro: atașamente

en: back to <tmpl_var abookfolder_label escape="html">
ro: înapoi la <tmpl_var abookfolder_label escape="html">

en: back to <tmpl_var callerfoldername escape="html"> folder
ro: înapoi la dosarul <tmpl_var callerfoldername escape="html">

en: back to All Addressbooks
ro: înapoi la Agende

en: back to Draft folder
ro: înapoi la dosarul CIORNE

en: back to Inbox
ro: înapoi la INBOX

en: back to Saved folder
ro: înapoi la dosarul SALVATE

en: back to Sent folder
ro: înapoi la dosarul TRIMISE

en: back to Spam folder
ro: înapoi la dosarul SPAM

en: back to Trash folder
ro: înapoi la dosarul ȘTERSE

en: back to Virus folder
ro: înapoi la dosarul VIRUS

en: back to addressbook
ro: înapoi la Agendă

en: back to addressbook listing
ro: înapoi la Listă Agende

en: back to all addressbooks
ro: înapoi la Agende

en: back to calendar
ro: înapoi la Calendar

en: back to message listing
ro: înapoi la Listă Mesaje

en: back to message reading
ro: înapoi la Citire Mesaj

en: back to preferences
ro: înapoi la Preferințe

en: back to the Global Addressbook
ro: înapoi la Agenda Globală

en: back to the Global LDAP Addressbook
ro: înapoi la Agenda LDAP Globală

en: back to user preferences
ro: înapoi la Preferințe Utilizator

en: back to webdisk
ro: înapoi la la webdisk

en: cancel
ro: renunță

en: car
ro: auto

en: cell
ro: celular

en: change password
ro: schimbă parola

en: character set: <tmpl_var messagecharset escape="html">
ro: set caractere: <tmpl_var messagecharset escape="html">

en: check again
ro: reverifică

en: check/uncheck all boxes for Bcc
ro: bifează/debifează toate căsuțele pentru Bcc

en: check/uncheck all boxes for Cc
ro: bifează/debifează toate căsuțele pentru Cc

en: check/uncheck all boxes for To
ro: bifează/debifează toate căsuțele pentru Către

en: check/uncheck all boxes for export
ro: bifează/debifează toate căsuțele pentru export

en: check/uncheck all boxes for group membership
ro: bifează/debifează toate căsuțele pentru apartenență la grup

en: check/uncheck all boxes for move, copy, or delete
ro: bifează/debifează toate căsuțele pentru mutare, copiere sau ștergere

en: chmod
ro: modifică permisiuni

en: choose a file type to add
ro: alegeți tipul fișierului de adăugat

en: city
ro: oraș

en: click to continue
ro: click pentru continuare

en: click to retrieve mail from this account
ro: click pentru a prelua email de la acest cont

en: click to see the BSD License
ro: click pentru afișarea licenței BSD

en: close
ro: închide

en: compose message
ro: compune mesaj

en: compose message to <tmpl_var from_address escape="html">
ro: compune mesaj către <tmpl_var from_address escape="html">

en: compose message to <tmpl_var to_address escape="html">
ro: compune mesaj către <tmpl_var to_address escape="html">

en: compose new message
ro: compune mesaj nou

en: contact details
ro: detalii contact

en: contains
ro: conține

en: copy
ro: copiază

en: country
ro: țară

en: create a new filter rule like this one
ro: crează o nouă regulă de filtrare ca aceasta

en: create new addressbook
ro: crează o nouă agendă

en: custom values
ro: o valoare ptr. atribut

en: date from subject size
ro: dată expeditor subiect dimensiune

en: date subject from size
ro: dată subiect expeditor dimensiune

en: day
ro: zi

en: dayview
ro: afișare zi

en: dd-mm-yyyy
ro: zz-ll-aaaa

en: dd.mm.yyyy
ro: zz.ll.aaaa

en: dd/mm/yyyy
ro: zz/ll/aaaa

en: delete
ro: șterge

en: delete all non-text attachments
ro: șterge toate atașamentele non-text

en: delete all non-text attachments?
ro: Doriți să ștergeți toate atașamentele non-text?

en: delete event
ro: ștergere eveniment

en: delete selected contacts
ro: ștergere contacte selectate

en: delete this attachment
ro: șterge acest atașament

en: delete this division
ro: șterge această divizie

en: delete this sound
ro: șterge acest sunet

en: display html as html
ro: afișează ca html și text

en: display html as text
ro: afișează html ca text

en: does not contain
ro: nu conține

en: domestic address
ro: adresă națională

en: done
ro: terminare

en: download
ro: descarcă

en: download &quot;<tmpl_var subject escape="html">.msg&quot;
ro: descarcă &quot;<tmpl_var subject escape="html">.msg&quot;

en: download <tmpl_var foldername escape="html">
ro: descarcă <tmpl_var foldername escape="html">

en: download Draft
ro: descarcă CIORNE

en: download Inbox
ro: descarcă INBOX

en: download Saved
ro: descarcă SALVATE

en: download Sent
ro: descarcă TRIMISE

en: download Spam
ro: descarcă SPAM

en: download Trash
ro: descarcă STERSE

en: download Virus
ro: descarcă VIRUS

en: download all non-text attachments
ro: descarcă toate atașamentele non-text

en: download this agent
ro: descarcă carte de vizită agent

en: download this attachment
ro: descarcă acest atașament

en: download this privacy key
ro: descarcă cheie criptare

en: edit
ro: editare

en: edit contact
ro: editare contact

en: edit draft
ro: editare ciornă

en: edit event
ro: editare eveniment

en: edit personal email addresses
ro: editare adrese email personale

en: edit spam preferences
ro: editare preferințe spam

en: edit stationery
ro: editare notițe

en: empty folder
ro: dosar gol

en: ends with
ro: se termină cu

en: enter a url to the file (http://...)
ro: adresa fișierului (http://...)

en: every hour | every %d hours
ro[0]: în fiecare oră
ro[1]: odată la %d ore
ro[2]: odată la %d ore

en: every minute | every %d minutes
ro[0]: în fiecare minut
ro[1]: odată la %d minute
ro[2]: odată la %d minute

en: export contacts
ro: exportă contacte

en: find your geographic position
ro: caută coordonate geografice

en: first
ro: prenume

en: forward
ro: redirecționare

en: forward as attachment
ro: trimite mai departe ca atașament

en: forward as original
ro: redirecționare ca original

en: from subject date size
ro: expeditor subiect dată dimensiune

en: gzip
ro: arhivează gzip

en: header
ro: antet

en: home
ro: acasă

en: home address
ro: adresă domiciliu

en: import
ro: importă

en: import contact
ro: importă contact

en: import contacts
ro: importă contacte

en: import this contact to your addressbook
ro: importă acest contact în agenda personală

en: intercalary
ro: intercalare

en: international address
ro: adresă internațională

en: is
ro: e

en: is not
ro: nu e

en: jump to the top of the page
ro: salt la partea de sus a paginii

en: keyboard
ro: tastatură

en: last
ro: nume

en: last name:<i>von Trapp</i>&nbsp;&nbsp;&nbsp;sort override:<i>Trapp</i>
ro: nume de familie:<i>von Trapp</i>&nbsp;&nbsp;&nbsp;folosit pentru sortare:<i>Trapp</i>

en: latitude
ro: latitudine

en: learn ham
ro: învață ham

en: learn spam
ro: învață spam

en: listview
ro: afișare listă

en: logout
ro: ieșire

en: longitude
ro: longitudine

en: mail filter setup
ro: configurare filtre email

en: manage addressbooks
ro: gestionare agende

en: manage folders
ro: gestionare dosare

en: manager, executive, etc
ro: manager, director, etc

en: mark all read
ro: marchează toate citite

en: mark as read
ro: marchează citit

en: mark as unread
ro: marchează necitit

en: message
ro: mesaj

en: middle
ro: alt prenume

en: mini search icon
ro: mini-iconița de căutare

en: mm-dd-yyyy
ro: ll-zz-aaaa

en: mm.dd.yyyy
ro: ll.zz.aaaa

en: mm/dd/yyyy
ro: ll/zz/aaaa

en: month
ro: lună

en: monthview
ro: afișare lună

en: more events...
ro: mai multe evenimente...

en: move
ro: mută

en: move selected messages to trash
ro: mută mesajele selectate la ȘTERSE

en: move to trash
ro: mută la ȘTERSE

en: ms word preview
ro: previzualizare ms word

en: new contact
ro: contact nou

en: new file
ro: fișier nou

en: new folder
ro: dosar nou

en: new group
ro: grup nou

en: next message
ro: mesajul următor

en: next page
ro: pagina următoare

en: next week
ro: săptămâna următoare

en: no conversion
ro: fără conversie

en: no filter rules exist
ro: nu există reguli de filtrare

en: no global filter rules exist
ro: nu există reguli globale de filtrare

en: no keys exist for this contact
ro: nu există chei de criptare pentru acest contact

en: no next message
ro: nu există mesaj următor

en: no next page
ro: nu există pagină următoare

en: no one acts on behalf of this contact
ro: nimeni nu acționează în numele acestui contact

en: no previous message
ro: nu există mesaj anterior

en: no previous page
ro: nu există pagină anterioară

en: number of active sessions in the past 1, 5, 15 minutes
ro: numărul sesiunilor active în ultimele 1, 5, 15 minute

en: or upload the file directly
ro: sau selectați un fișier

en: parcel delivery address
ro: adresă livrări

en: postal address
ro: adresă postală

en: postoffice box
ro: cutie postală

en: preparing selections, please wait...
ro: pregătesc selecțiile, vă rog așteptați...

en: preview
ro: previzualizare

en: preview this attachment
ro: previzualizează acest atașament

en: previous message
ro: mesaj anterior

en: previous page
ro: pagina anterioară

en: previous week
ro: săptămâna anterioară

en: print
ro: tipărește

en: rebuild index
ro: reindexează

en: refresh
ro: reîncarcă

en: remote images have been blocked to protect your privacy. click here to view them.
ro: imaginile de la distanță au fost blocate pentru a vă proteja confidențialitatea. click aici pentru a le vizualiza.

en: rename
ro: redenumește

en: reply
ro: răspunde

en: reply all
ro: răspunde tuturor

en: retrieve pop3 mail
ro: preia email pop3

en: save
ro: salvează

en: save draft
ro: salvează ciornă

en: save this attachment to your webdisk
ro: salvează acest atașament pe webdisk

en: save to webdisk
ro: salvează pe webdisk

en: search
ro: caută

en: search for messages from <tmpl_var from_address escape="html">
ro: caută mesaje de la <tmpl_var from_address escape="html">

en: search for messages to same recipients
ro: caută mesaje cu aceiași destinatari

en: search for messages with this subject
ro: caută mesaje cu acest subiect

en: search google for <tmpl_var fromaddress escape="html">
ro: caută pe google după <tmpl_var fromaddress escape="html">

en: send
ro: trimite

en: session timeout
ro: sesiune expirată

en: show a map of this location
ro: afișează o hartă a acestei locații

en: show a satellite photo of this location
ro: afișează o imagine din satelit a acestei locații

en: show hidden files
ro: afișează fișiere ascunse

en: show thumbnails
ro: afișează miniaturi

en: show timezone map
ro: afișează harta fusurilor orare

en: simple attachments
ro: atașamente simple

en: simple headers
ro: antet simplu

en: single page
ro: o singură pagină

en: sort alphanumerically
ro: sortare alfanumerică

en: sort by categories ascending
ro: sortare după categorie (ascendent)

en: sort by categories descending
ro: sortare după categorie (descendent)

en: sort by email ascending
ro: sortare după email (ascendent)

en: sort by email descending
ro: sortare după email (descendent)

en: sort by filename
ro: sortare după nume fișier

en: sort by first name ascending
ro: sortare după prenume (ascendent)

en: sort by first name descending
ro: sortare după prenume (descendent)

en: sort by full name ascending
ro: sortare după nume întreg (ascendent)

en: sort by full name descending
ro: sortare după nume întreg (descendent)

en: sort by last modified timestamp
ro: sortare după data ultimei modificări

en: sort by last name ascending
ro: sortare după nume (ascendent)

en: sort by last name descending
ro: sortare după nume (descendent)

en: sort by middle name ascending
ro: sortare după al doilea prenume (ascendent)

en: sort by middle name descending
ro: sortare după al doilea prenume (descendent)

en: sort by name prefix ascending
ro: sortare după prefix nume (ascendent)

en: sort by name prefix descending
ro: sortare după prefix nume (descendent)

en: sort by name suffix ascending
ro: sortare după sufix nume (ascendent)

en: sort by name suffix descending
ro: sortare după sufix nume (descendent)

en: sort by newest first
ro: sortare după vechime (crescător)

en: sort by newest threads first
ro: sortare după vechime discuții (ascendent)

en: sort by note ascending
ro: sortare după notă (ascendent)

en: sort by note descending
ro: sortare după notă (descendent)

en: sort by oldest first
ro: sortare după vechime (descrescător)

en: sort by oldest threads first
ro: sortare după vechime discuții (descendent)

en: sort by permissions
ro: sortare după permisiuni

en: sort by phone number ascending
ro: sortare după număr telefon (ascendent)

en: sort by phone number descending
ro: sortare după număr telefon (descendent)

en: sort by received date
ro: sortare după dată

en: sort by recipient
ro: sortare după destinatar

en: sort by sender
ro: sortare după expeditor

en: sort by sent date
ro: sortare după dată

en: sort by size
ro: sortare după dimensiune

en: sort by size largest first
ro: sortare după dimensiune (descrescător)

en: sort by size smallest first
ro: sortare după dimensiune (crescător)

en: sort by status (unread first)
ro: sortare după stare (începând cu cele necitite)

en: sort by subject
ro: sortare după subiect

en: sort reverse alphanumerically
ro: sortare alfanumerică inversă

en: spellcheck
ro: corector gramatical

en: ssh terminal
ro: terminal ssh

en: starts with
ro: începe cu

en: state/province
ro: județ/regiune

en: street address
ro: strada

en: subject from date size
ro: subiect expeditor dată dimensiune

en: suffix
ro: sufix

en: suite, apartment, etc.
ro: etaj, apartament, etc.

en: symlink
ro: crează scurtătură

en: tar
ro: arhivează tar

en: test sound
ro: test sunet

en: tgz
ro: arhivează tgz

en: this message has attachments
ro: acest mesaj are atașamente

en: timezone map
ro: hartă fusuri orare

en: unknown agent type
ro: tip agent necunoscut

en: update index
ro: actualizează index

en: update map
ro: actualizare hartă

en: used by external programs to identify this card
ro: folosit de programe externe la identificarea cărții de vizită

en: user preferences
ro: preferințe utilizator

en: v.p., research and development
ro: cercetare, dezvoltare, etc

en: vCard Information
ro: Informații Carte De Vizită

en: vCard Source Name
ro: Denumire sursă Carte De Vizita

en: vCard Source URL
ro: Adresa sursă Carte De Vizita

en: version
ro: versiunea

en: view history
ro: afișare istoric

en: view larger
ro: afișează mai mare

en: view messages
ro: afișează mesaje

en: view this addressbook
ro: afișare agendă

en: view week <tmpl_var labeltext escape="html">
ro: afișare săptămâna <tmpl_var labeltext escape="html">

en: virtual domain user management
ro: management utilizatori domeniu virtual

en: voice
ro: voce

en: was read on:
ro: a fost citit în:

en: weekview
ro: afișare saptamană

en: work
ro: serviciu

en: work address
ro: adresă serviciu

en: year
ro: an

en: yearview
ro: afișare an

en: yyyy-mm-dd
ro: aaaa-ll-zz

en: yyyy.mm.dd
ro: aaaa.ll.zz

en: yyyy/mm/dd
ro: aaaa/ll/zz

en: zip
ro: arhivează zip

en: zip/postcode
ro: cod poștal
