OpenWebMail - en to fi translation catalogue (1592 entries)

en: # Message forwarded as attachment
fi: # Viesti lähetetty edelleen liitteenä

en: %d Byte | %d Bytes
fi[0]: %d tavu
fi[1]: %d tavua

en: %d File | %d Files
fi[0]: %d tiedosto
fi[1]: %d tiedostoa

en: %d address per page | %d addresses per page
fi[0]: %d osoite per sivu
fi[1]: %d osoitetta per sivu

en: %d character | %d characters
fi[0]: %d merkki
fi[1]: %d merkkiä

en: %d day | %d days
fi[0]: %d päivä
fi[1]: %d päivää

en: %d item could not be changed by chmod | %d items could not be changed by chmod
fi[0]: %d kohteelle ei onnistunut chmod
fi[1]: %d kohteelle ei onnistunut chmod

en: %d match found | %d matches found
fi[0]: löytyi %d
fi[1]: löytyi %d

en: %d message | %d messages
fi[0]: %d viesti
fi[1]: %d viestiä

en: %d message per page | %d messages per page
fi[0]: %d viesti per sivu
fi[1]: %d viestiä per sivu

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d pixel | %d pixels
fi[0]: %d pikseli
fi[1]: %d pikseliä

en: %d point | %d points
fi[0]: %d piste
fi[1]: %d pistettä

en: %d second | %d seconds
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

en: %d unread | %d unread
fi[0]: %d ei-luettu
fi[1]: %d ei-luettua

en: 'S','M','T','W','T','F','S'
fi: 'S','M','Ti','K','To','P','L'

en: 'Sorry, ' + selectedmonth + ' only has ' + daysinmonth + ' days in ' + formYear + '.
    Changing the day to ' + daysinmonth + '.'
fi: 'Vuonna ' + formYear + ' selectedmonth + ' on vain ' + daysinmonth + ' päivää pitkä. ' + '
    Muutetaan päiväksi  ' + daysinmonth + '.'

en: 'session time: ' + (remainingseconds - 5) + ' seconds left'
fi: 'Istunto: ' + (remainingseconds - 5) + ' sekuntia jäljellä'

en: (no subject)
fi: (ei aihetta)

en: -- Stationery for Reply --
fi: -- Vastauspohja --

en: -- User Defined --
fi: -- Käyttäjän määritys --

en: -- read only --
fi: -- ei muokattavissa --

en: ------- End of Forwarded Message -------
fi: ------- Edelleenlähetetty viesti päättyy -------

en: ------- End of Original Message -------
fi: ------- Alkuperäinen viest päättyy -------

en: ---------- Forwarded Message -----------
fi: ---------- Edelleenlähetetty viesti -----------

en: ---------- Original Message -----------
fi: ---------- Alkuperäinen viesti -----------

en: --DELETE--
fi: --POISTA--

en: --FORWARD--
fi: --LÄHETÄ EDELLEEN--

en: --LEARN HAM--
fi: --OPI EI-ROSKAPOSTI--

en: --LEARN SPAM--
fi: --OPI ROSKAPOSTI--

en: --MARK AS READ--
fi: --MERKITSE LUETUKSI--

en: --MARK AS UNREAD--
fi: --MERKITSE LUKEMATTOMAKSI--

en: 1. Browse for the file you are importing:
fi: 1. Valitse tiedosto, jonka haluat tuoda:

en: 1. Select the contacts that you want to download from the list above.
fi: 1. Valitse yllä olevasta listasta yhteystiedot, jotka haluat ladata koneellesi.

en: 12 hour
fi: 12 tuntia

en: 1st
fi: 1.

en: 2. Choose the format of your import file (character set is optional):
fi: 2. Valitse tuotavan tiedoston formaatti (merkistöasetus on valinnainen):

en: 2. Select an export format:
fi: 2. valitse vientiformaatti:

en: 24 hour
fi: 24 tuntia

en: 2nd
fi: 2.

en: 3. Choose a destination addressbook for the imported data:
fi: 3. Valitse osoitekirja, johon osoitteet tuodaan:

en: 3rd
fi: 3.

en: 4th
fi: 4.

en: <a href="http://openwebmail.acatysmoof.com" target="_blank"><tmpl_var programname escape="html"></a> version <tmpl_var programversion escape="html">
fi: <a href="http://openwebmail.acatysmoof.com" target="_blank"><tmpl_var programname escape="html"></a> versio <tmpl_var programversion escape="html">

en: <tmpl_var attfiles_totalsize_kb escape="html"> Kb<tmpl_if attachments_limit> of <tmpl_var attachments_limit escape="html"> Kb</tmpl_if> Total
fi: <tmpl_var attfiles_totalsize_kb escape="html"> kb<tmpl_if attachments_limit> (yläraja <tmpl_var attachments_limit escape="html"> kb)</tmpl_if>

en: <tmpl_var availableattspace escape="html"> KB Available
fi: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> kB vapaana

en: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> KB Available
fi: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> kB vapaana

en: <tmpl_var programname escape="html"> Error
fi: <tmpl_var programname escape="html"> virhe

en: <tmpl_var timeintransitsign escape="html"><tmpl_var timeintransithour escape="html">h <tmpl_var timeintransitmin escape="html">m <tmpl_var timeintransitsec escape="html">s difference
fi: <tmpl_var timeintransitsign escape="html"><tmpl_var timeintransithour escape="html">h <tmpl_var timeintransitmin escape="html">m <tmpl_var timeintransitsec escape="html">s ero

en: A %var% style configuration variable is too recursive:
fi: Tyylimuuttuja %var% on liian rekursiivinen:

en: A contact contains a property with illegal characters in the property group:
fi: Yhteystiedossa on kiellettyjä merkkejä ominaisuusryhmässä:

en: A contact contains a property with illegal characters in the property type:
fi: Yhteystiedossa on kiellettyjä merkkejä ominaisuustyypissä:

en: A contact group name contains an invalid carriage return:
fi: Yhteystietoryhmässä on vääränlainen rivinvaihtomerkki:

en: A contact property type contains an invalid carriage return:
fi: Yhteystiedon ominaisuustyypissä on vääränlainen rivinvaihtomerkki:

en: A file must be selected for import.
fi: On valittava tiedosto tuotavaksi.

en: A popup window has been blocked.
    Please unblock popups and try again.
fi: Ponnahdusikkunan (popup window) avaaminen on estetty.
    Poista ponnahdusikkunoiden esto ja yritä uudelleen.

en: A valid xowmuid must be provided.
fi: On annettava validi xowmuid.

en: ACTIVE SESSIONS
fi: VOIMASSAOLEVAT ISTUNNOT

en: Abkhazian
fi: abhasialainen

en: Access Classification
fi: Käyttöoikeusluokitus

en: Access denied: all modules are disabled.
fi: Pääsy kielletty: kaikki modulit kytketty pois päältä.

en: Access denied: the addressbook module is not enabled.
fi: Pääsy kielletty: osoitekirjamodulia ei ole kytketty päälle.

en: Access denied: the advanced search module is not enabled.
fi: Pääsy kielletty: tarkennettu haku -modulia ei ole kytketty päälle.

en: Access denied: the calendar module is not enabled.
fi: Pääsy kielletty: kalenterimodulia ei ole kytketty päälle.

en: Access denied: the operation is not allowed.
fi: Pääsy estetty: operaatio ei ole sallittu.

en: Access denied: the session id is not properly defined.
fi: Pääsy kielletty: istunnon id:tä ei ole määritelty kunnolla.

en: Access denied: the webdisk module is not enabled.
fi: Pääsy estetty: webmail-moduulia ei ole kytketty päälle.

en: Access denied: the webmail module is not enabled.
fi: Pääsy kielletty: webmail-modulia ei ole kytketty päälle.

en: Access denied: your request did not come from the same ip address that initiated this session.
fi: Pääsy kielletty: pyyntösi ei tullut samasta ip-osoitteesta, josta tämä istunto on aloitettu.

en: Access denied: your request did not contain the proper session id cookie.
fi: Pääsy kielletty: pyyntösi ei sisällä kunnollista istunto-id-evästettä.

en: Access to hidden files has been disabled.
fi: Kätkettyjen tiedostojen käyttö on eestetty.

en: Access to special unix file types has been disabled.
fi: Tiettyjen UNIX-tiedostotyyppien käsittely on estetty.

en: Access to symbolic links has been disabled.
fi: Symbolisten linkkien käsittely on estetty.

en: Access to the log file is not allowed.
fi: Lokitiedoston käsittely ei ole sallittu.

en: Access to the sessions directory is not allowed.
fi: Istunto-hakemiston käsittely ei ole sallittu.

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Messages
fi: Toimintaviestit

en: Action has illegal characters.
fi: Toiminnossa on kiellettyjä merkkejä.

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Active Developers
fi: Aktiiviset kehittäjät

en: Add
fi: Lisää

en: Add Calendar Entry
fi: Lisää kalenteriin

en: Add Files to This Contact
fi: Lisää tiedostoja tälle henkilölle

en: Add New User Folder
fi: Lisää uusi käyttäjäkansio

en: Add attachment failed.<br>The attachment limit of <tmpl_var attachments_limit escape="js"> Kb was reached.
fi: Tiedostoliitteen lisääminen epäonnistui.<br>Liite ylitti kokorajan <tmpl_var attachments_limit escape="js"> Kb.

en: Add from Webdisk
fi: Lisää Webdiskiltä

en: Add/Modify
fi: Lisää tai muokkaa

en: Address Full
fi: Koko osoite

en: Address: City
fi: Osoite: kaupunki

en: Address: Country
fi: Osoite: maa

en: Address: P.O. Box
fi: Osoite: postilokero

en: Address: State / Province
fi: Osoite: maakunta, lääni, alue

en: Address: Street
fi: Osoite: katu

en: Address: Suite / Apartment
fi: Osoite: asuntonumero

en: Address: Zip / Postal Code
fi: Osoite: postinumero

en: Addressbook
fi: Osoitekirja

en: Addressbook Name
fi: Osoitekirjan nimi

en: Addressbook Options
fi: Osoitekirjan asetukset

en: Addressbook already exists:
fi: Osoitekirja on jo olemassa:

en: Addressbook button position:
fi: Osoitekirjan nappuloiden paikka:

en: Addressbook default filter:
fi: Osoitekirjan oletussuodin:

en: Addressbook: <tmpl_var abookfolder_label escape="html">
fi: Osoitekirja: <tmpl_var abookfolder_label escape="html">

en: Addressbook: All Addressbooks
fi: Osoitekirja: kaikki osoitekirjat

en: Addressbook: Global Addressbook
fi: Osoitekirja: globaali osoitekirja

en: Addressbook: Global LDAP Addressbook
fi: Osoitekirja: globaali LDAP-osoitekirja

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Addresses displayed per page:
fi: Osoitteita per sivu:

en: Advanced Search
fi: Tarkennettu haku

en: Afar
fi: afarit

en: Afrikaans
fi: afrikaans

en: After addressbook entries
fi: Osoitekirjan yhteystietojen jälkeen

en: After mail edit area
fi: Viestin kirjoitusalueen jälkeen

en: Agents
fi: Asiakasohjelmat

en: Akan
fi: akan

en: Alaska-Hawaii Standard
fi: Alaska-Havaiji

en: Albanian
fi: albanialainen

en: All
fi: Kaikki

en: All Addressbooks
fi: Kaikki osoitekirjat

en: All Day
fi: Koko päivä

en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

en: All addressbooks are read-only.
fi: Kaikki osoitekirjat ovat ei-muokattavia.

en: All addressbooks are readonly, create a new one?
fi: Kaikki osoitekirjat ovat ei-muokattavia. Haluatko luoda uuden?

en: All addressbooks are readonly, please create a new one
fi: Kaikki osoitekirjat ovat ei-muokattavia. Ole hyvä ja luo uusi

en: All changes to this agent will be lost, continue?
fi: Kaikki tällä asiakasohjelmalla tehdyt muutokset menetetään; oletko varma?

en: All checked selections have been cleared.
fi: Kaikki merkityt kohteet on poistettu.

en: All data must be saved before viewing or creating an agent card. Save and continue?
fi: Kaikki data on tallennettava, ennen kuin voit katsoa tai luoda kortin. Haluatko tallentaa ja jatkaa?

en: All headers
fi: Kaikki tunnisteet

en: All new messages in Inbox
fi: Kaikki uudet viestit Saapuneissa

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Amharic
fi: amhara

en: An import destination must be chosen.
fi: On valittava, minne tiedostot halutaan tuoda.

en: An import format must be chosen.
fi: Tuontiformaatti on valittava.

en: An unknown error has occured.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Apricomens
fi: aprikoosikuu

en: April
fi: huhtikuu

en: Arabic
fi: arabia

en: Aragonese
fi: aragonia

en: Archive contents:
fi: Arkiston sisältö:

en: Archive name:
fi: Arkistonimi:

en: Are you sure you want to clear all checked boxes?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää kaikki merkityt laatikot (boxes)?

en: Are you sure you want to copy selected contacts?
fi: Haluatko varmasti kopioida valitut yhteystiedot?

en: Are you sure you want to copy the selected message(s)?
fi: Haluatko varmasti kopioida valitut viestit?

en: Are you sure you want to copy this message?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän viestin?

en: Are you sure you want to delete selected contacts?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut yhteystiedot?

en: Are you sure you want to delete this folder and all its contents?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kansion sisältöineen?

en: Are you sure you want to delete this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän viestin?

en: Are you sure you want to move selected contacts?
fi: Haluatko varmasti siirtää valitut yhteystiedot?

en: Are you sure you want to move the selected message(s)?
fi: Haluatko varmasti siirtää valitut viestit?

en: Are you sure you want to move this message?
fi: Haluatko varmasti siirtää tämän viestin?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Armenian
fi: armenia

en: Ask to confirm
fi: Pyydetään vahvistamaan

en: Assamese
fi: assam

en: At beginning
fi: Alussa

en: At bottom
fi: Lopussa

en: At end
fi: Lopussa

en: At least one name attribute of a contact must be defined.
fi: Yhteystiedolle on täytettävä ainakin yksi nimikenttä.

en: At top
fi: Alussa

en: Attachment
fi: liite

en: Attachment Filename
fi: Liitteen tiedostonimi

en: Attachment Limit Reached
fi: Tiedostoliitteen kokoraja on ylitetty

en: Attachment Space Available: <tmpl_var attspaceavailable_kb escape="html"> Kb
fi: Liitteille vapaana: <tmpl_var attspaceavailable_kb escape="html"> kb

en: Attachment file can no longer be found:
fi: Liitetiedostoa ei enää löydy:

en: Attachment not found.
fi: Liitettä ei löytynyt.

en: Attachment:
fi: Liite:

en: Attention <tmpl_var useremail escape="html">,<br><br>You have been idle for a long time. If no more action is taken this session will end in 60 seconds.
fi: Huom! <tmpl_var useremail escape="html">,<br><br>Jollet tee pian jotain, tämä istunto päättyy 60 sekunnin päästä.

en: August
fi: elokuu

en: Austria
fi: Itävalta

en: Auto Reply Text (500 characters or less)
fi: Automaattivastausteksti (500 merkkiä tai vähemmän)

en: Auto Reply:
fi: Automaattivastaus:

en: Auto Selected
fi: Automaattisesti valittu

en: Auto fetch POP3 at login:
fi: Automaattinen postien haku (POP3) sisäänkirjauduttaessa:

en: Auto-refresh message listing:
fi: Automaattinen viestilistan päivitys:

en: Automatic CC:
fi: Automaattinen Cc:

en: Avaric
fi: avaari

en: Avestan
fi: avesta

en: Aymara
fi: aymara

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Azores, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichinsaaret

en: Back to User Preferences
fi: Takaisin Asetukset-sivulle

en: Background image repeated:
fi: Taustakuvan toisto:

en: Background image:
fi: Taustakuva:

en: Backup file must be specified.
fi: Varakopiotiedoston on määriteltävä.

en: Backup outgoing message to SENT folder:
fi: Varakopioi lähtevä viesti Lähetetyt-kansioon:

en: Backup sent message
fi: Varakopioi lähetetty viesti

en: Backup to current folder (if not Inbox/Draft):
fi: Varakopioi nykyiseen kansioon (jos se ei ole Saapuneet/Luonnokset):

en: Baghdad, Moscow, Nairobi
fi: Bagdad, Moskova, Nairobi

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Bambara
fi: bambara

en: Bashkir
fi: bashkir

en: Basque
fi: baski

en: Before addressbook entries
fi: Ennen osoitekirjan kohteita

en: Before mail edit area
fi: Ennen viestin kirjoitusaluetta

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belarusian
fi: valkovenäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bengali
fi: bengali

en: Bihari
fi: bihari

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Birthday: Day
fi: Syntymäpäivä: päivä

en: Birthday: Month
fi: Syntymäpäivä: kuukausi

en: Birthday: Year
fi: Syntymäpäivä: vuosi

en: Bislama
fi: bislama

en: Block images inside messages:
fi: Älä näytä vieseihin sisällytettyjä kuvia

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: Bosnian
fi: bosnia

en: Both before and after addressbook entries
fi: Ennen osoitekirjan kohteita ja niiden jälkeen

en: Both before and after mail edit area
fi: Ennen viestin kirjoitusaluetta ja sen jälkeen

en: Both latitude and longitude must be defined.
fi: Sekä pituus- että leveyspiiri on määritelvätä.

en: Bouvet Island
fi: Bouvet'nsaari

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Breton
fi: bretoni

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Browser javascript support level:
fi: selaimen javascript-tuen taso:

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei Darussalamin valtio

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Burmese
fi: burma

en: CLIENT
fi: ASIAKAS

en: Calendar Options
fi: Kalenteriasetukset

en: Cambodia
fi: Kambodža

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peru

en: Cannot change to directory:
fi: Hakemistoa ei voi vaihtaa:

en: Cannot close db:
fi: Tietokantaa ei voi sulkea:

en: Cannot close directory:
fi: Hakemistoa ei voi sulkea:

en: Cannot close file:
fi: Tiedostoa ei voi sulkea:

en: Cannot create directory:
fi: Hakemistoa ei voi luoda:

en: Cannot delete db:
fi: Tietokantaa ei voi poistaa:

en: Cannot delete directory:
fi: Hakemistoa ei voi poistaa:

en: Cannot delete file:
fi: Tiedostoa ei voi poistaa:

en: Cannot delete message ID from file:
fi: Viesti-id:tä ei voi poistaa tiedostosta:

en: Cannot edit a directory.
fi: Hakemistoa ei voi muokata:

en: Cannot execute command:
fi: Komentoa ei voi suorittaa:

en: Cannot load vfile parser module:
fi: Vfile-jäsenninmodulia ei voitu ladata:

en: Cannot lock file:
fi: tiedostoa ei voitu lukita:

en: Cannot lock or open file:
fi: Tiedostoa ei voi lukita tai avata:

en: Cannot make directory:
fi: Hakemistoa ei voi luoda:

en: Cannot open any of the following SMTP servers:
fi: Mihinkään seuraavista SMTP-palvelimista ei saada yhteyttä:

en: Cannot open db:
fi: Tietokantaa ei voi avata:

en: Cannot open directory:
fi: Hakemistoa ei voi avata:

en: Cannot open file:
fi: Tiedostoa ei voi avata:

en: Cannot read calendar file:
fi: Kalenteritiedostoa ei voida lukea:

en: Cannot read directory:
fi: Hakemistoa ei voi luoda:

en: Cannot read file:
fi: Tiedostoa ei voi lukea:

en: Cannot read pop3 book:
fi: POP3-kirjaa ei voida lukea:

en: Cannot rename db:
fi: Tietokantaa ei voi nimetä uudelleen:

en: Cannot rename directory:
fi: Hakemistoa ei voi nimetä uudelleen:

en: Cannot rename file:
fi: Tiedostoa ei voi nimetä uudelleen:

en: Cannot seek in file:
fi: Tiedostosta ei voi hakea:

en: Cannot set current directory.
fi: Työhakemistoa ei voi asettaa.

en: Cannot unlock file:
fi: Tiedoston lukitusta ei voi poistaa:

en: Cannot update db:
fi: Tietokantaa ei voi päivittää:

en: Cannot update index db:
fi: indeksitietokantaa ei voida päivittää:

en: Cannot update timestamp on file:
fi: Tiedoston aikaleimaa ei voida päivittää:

en: Cannot write calendar file:
fi: Kalenteritiedostoon ei voi kirjoittaa:

en: Cannot write file:
fi: Tiedostoon ei voi kirjoittaa:

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Car
fi: Auto

en: Catalan
fi: katalaani

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Chad
fi: Tšad

en: Chamorro
fi: chamorro

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Character Set
fi: Merkistö

en: Character Set:
fi: Merkistö:

en: Charset for composing:
fi: Kirjoitusmerkistö:

en: Charset for outgoing message:
fi: Merkistö lähtevälle viestille:

en: Charset:
fi: Merkistö:

en: Chechen
fi: tsetseeni

en: Chichewa
fi: njandza

en: China
fi: Kiina

en: China Coast
fi: Kiinan kansantasavalta

en: Chinese
fi: kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Chuvash
fi: tsuvassi

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click here to rebuild this message.
fi: Klikkaa, jos haluat rakentaa viestin uudelleen.

en: Client Address
fi: ´

en: Close
fi: Sulje

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comma Separated Value (.csv)
fi: Pilkulla erotettu (.csv)

en: Comoros
fi: Komorit

en: Company Logo (jpg,gif,png)
fi: Yhtiön logo (jpg,gif,png)

en: Company Name
fi: Yhtiö

en: Compose Message
fi: Kirjoita viesti

en: Compose New Stationery
fi: Luo viestipohja

en: Confirm New Password:
fi: Kirjoita salasana uudelleen:

en: Confirm before directory/file compress:
fi: Vahvista ennen tiedoston/hakemiston pakkausta:

en: Confirm before directory/file deletion:
fi: Vahvista ennen tiedoston/hakemiston poistoa:

en: Confirm before directory/file move/copy:
fi: Vahvista ennen tiedoston/hakemiston siirtoa/kopioimista:

en: Confirm before message move/copy:
fi: Vahvista ennen viestin siirtoa/kopiointia:

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Contact Creator Program
fi: Kontaktin luontiohjelma

en: Contact Photo (jpg,gif,png)
fi: Valokuva (jpg,gif,png)

en: Contact Source URL
fi: Kontaktin lähde (URL)

en: Contact Source URL Description
fi: Yhteystiedon lähde-URL:n kuvaus

en: Contact name must be defined.
fi: Yhteystiedolle on määriteltävä nimi.

en: Continue
fi: Jatka

en: Control bar position in read interface:
fi: Hallintapalkin asema lukunäkymässä:

en: Controlbar position in messages list:
fi: Hallintapalkin asema viestilistassa:

en: Converted
fi: Muunnettu

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy the selected item(s)?
fi: Kopioidaanko valitut kohteet?

en: Cornish
fi: korni

en: Corsican
fi: korsika

en: Count
fi: Lukumäärä

en: Create GZ
fi: Luo GZ

en: Create TGZ
fi: Luo TGZ

en: Creator Program
fi: Luojaohjelma

en: Cree
fi: cree

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Croatian
fi: kroatia

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current Folder:
fi: Valittu kansio:

en: Currently Checked Addresses
fi: Valitut osoitteet

en: Currently Checked Addresses List
fi: Valittujen osoitteiden lista

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech
fi: tšekki

en: Czech Republic
fi: Tšekin tasavalta

en: Danish
fi: tanska

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date (Newest first)
fi: Päivämäärä (uusin ensin)

en: Date (Oldest first)
fi: Päivämäärä (vanhin ensin)

en: Date format:
fi: Päivämääräformaatti:

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Day View
fi: Päivänäkymä

en: Day view
fi: Päivänäkymä

en: Daylight Saving Time:
fi: Kesäaika:

en: Days
fi: Päivää

en: Dayview <tmpl_var current_monthname> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var current_monthname> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var day> <tmpl_var year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>

en: Dayview <tmpl_var nextday_dayname escape="html"> <tmpl_var nextday_monthname escape="html"> <tmpl_var nextday_day> <tmpl_var nextday_year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var nextday_dayname escape="html"> <tmpl_var nextday_monthname escape="html"> <tmpl_var nextday_day> <tmpl_var nextday_year>

en: Dayview <tmpl_var prevday_dayname escape="html"> <tmpl_var prevday_monthname escape="html"> <tmpl_var prevday_day> <tmpl_var prevday_year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var prevday_dayname escape="html"> <tmpl_var prevday_monthname escape="html"> <tmpl_var prevday_day> <tmpl_var prevday_year>

en: Dayview <tmpl_var weekday_monthname> <tmpl_var weekday_day> <tmpl_var weekday_year>
fi: Päivänäkymä <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>

en: December
fi: joulukuu

en: Default Folders
fi: Oletuskansiot

en: Default addressbook sort order:
fi: Osoitekirjan oletuslajittelu:

en: Default calendar view:
fi: Kalenterin oletusnäkymä:

en: Default charset for file system:
fi: Tiedostojärjestelmän oletusmerkistö:

en: Default destination folder:
fi: Kohdekansio, oletusarvo:

en: Default header display:
fi: Tunnisteiden esitys, oletusarvo:

en: Default search:
fi: Oletushaku:

en: Default sort:
fi: Oletuslajittelu:

en: Defining The Import Fields
fi: Tuontikenttien määrittely

en: Delete
fi: Poista

en: Delete <tmpl_var filename escape="js">?
fi: Poistetaanko <tmpl_var filename escape="js">?

en: Delete at logout
fi: Poistetaan uloskirjauduttaessa

en: Delete remote mail
fi: Viestien poisto palvelimelta

en: Delete the selected item(s)?
fi: Poistetaanko valitut kohteet?

en: Delete this folder and all its contents?
fi: Poistetaanko tämä kansio ja sen sisältö?

en: Delivered:
fi: Lähetetty:

en: Denmark
fi: Tanska

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Destination
fi: Kohde

en: Destination:
fi: Kohde

en: Dictionary for spellcheck:
fi: Oikolukusanakirja:

en: Directory already exists:
fi: Hakemisto on jo olemassa:

en: Directory created:
fi: Hakemisto luotu:

en: Disable all embedded links
fi: Kaikki viesteissä olevat linkit tehdään toimimattomiksi

en: Disable embed/object/applet tags inside messages:
fi: Viesteissä olevat objekti- ja applet-tagit tehdään toimimattomiksi:

en: Disable embedded CGI links only
fi: Vain viesteissä olevat CGI-linkit tehdään toimimattomiksi:

en: Disable embedded links inside messages:
fi: Viesteissä olevat linkit tehdään toimimattomiksi

en: Disable javascript inside messages:
fi: Viesteissä oleva javascript tehdään toimimattomaksi:

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disallowed POP3 server:
fi: Kielletty POP3-palvelin:

en: Display Preference
fi: Näkymäsetus

en: Display mini search icon
fi: Näytetään haun mini-ikoni

en: Display only one line per contact:
fi: Näytetään vain yksi rivi per henkilöi:

en: Divehi
fi: divehi

en: Do not check any messages for spam
fi: Ei roskapostitarkistusta viesteille

en: Do not check any messages for viruses
fi: Ei virustarkistusta viesteille

en: Do not check for repeated messages
fi: Ei tarkisteta, onko viesteistä kaksoiskappaleita

en: Do not disable any embedded links
fi: Ei tehdä mitään viesteissä olevia linkkejä toimimattomiksi

en: Do not show original message in reply
fi: Vastausviestissä ei näytetä alkuperäistä viestiä

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Download
fi: Lataa koneellesi

en: Draft
fi: Luonnos

en: Draft <tmpl_var subject escape="js"> has been saved successfully
fi: Luonnos <tmpl_var subject escape="js"> on onnistuneesti tallennettu

en: Draft Saved
fi: Luonnos tallennettu

en: Dutch
fi: hollanti

en: Dzongkha
fi: bhutani

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Calendar Entry
fi: Muokkaa kalenterin kohdetta

en: Edit Contact
fi: Muokkaa yhteystietoja

en: Edit Failed
fi: Muokkaus epäonnistui

en: Edit File
fi: Muokkaa tiedostoa

en: Edit Folders
fi: Muokkaa kansioita

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Edit Mail Filters
fi: Muokkaa postisuotimia

en: Edit POP3 Book
fi: Muokkaa POP3-listaa

en: Edit Personal Email Addresses
fi: Muokkaa henkilökohtaisia emaiil-osoitteita

en: Edit Stationery
fi: Muokkaa viestipohjaa

en: Editing is disabled because the webdisk is read-only
fi: Muokkaus ei ole mahdollista, koska webdiskiin on vain lukuoikeus

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email Address
fi: Email-osoite

en: Email Address (click to edit)
fi: Sähköpostiosoite (klikkaa, jos haluat muokata)

en: Email Addresses
fi: Email-osoitteet

en: Email Program
fi: Email-ohjelma

en: Empty Spam folder (%d message)? | Empty Spam folder (%d messages)?
fi[0]: Tyhjennetäänkö roskapostikansio (%d viesti)?
fi[1]: Tyhjennetäänkö roskapostikansio (%d viestiä)?

en: Empty Trash folder (%d message)? | Empty Trash folder (%d messages)?
fi[0]: Tyhjennetäänkö Roskakori-kansio (%d viesti)?
fi[1]: Tyhjennetäänkö Roskakori-kansio (%d viestiä)?

en: Empty Virus folder (%d message)? | Empty Virus folder (%d messages)?
fi[0]: Tyhjennetäänkö Virusviestit-kansio (%d viesti)?
fi[1]: Tyhjennetäänkö Virusviestit-kansio (%d viestiä)?

en: Empty groups are not allowed. Please add members to this group.
fi: Tyhjät ryhmät eivät ole sallittuja. Lisää ryhmään jäseniä.

en: Enable
fi: Kytke päälle

en: Enabled
fi: Kytketty päälle

en: Encoding:
fi: Merkistökoodaus:

en: End Date:
fi: Loppupäivämäärä

en: End hour:
fi: Loppuaika

en: End time
fi: Loppuaika

en: End time:
fi: Loppuaika

en: English
fi: englanti

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error executing command:
fi: Komentoa ei voitu suorittaa:

en: Error opening message:
fi: Viestin avauksessa tapahtui virhe:

en: Error: reply receipt message ID seems to be gone:
fi: Virhe: vastauskuittauksen viesti-ID näyttää kadonneen:

en: Esperanto
fi: esperanto

en: Estonia
fi: Viro

en: Estonian
fi: viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Color:
fi: Tapahtuman väri:

en: Event Link:
fi: Tapahtumalinkki:

en: Event reminder:
fi: Tapahtumamuistutus:

en: Every ' + wDay[wDayNumber] + ' this month
fi: Joka ' + wDay[wDayNumber] + ' tässä kuussa

en: Every <tmpl_var weekday escape="html"> this month
fi: Joka <tmpl_var weekday escape="html"> tässä kuussa

en: Every even month this year
fi: Tämän vuoden parillisina kuukausina

en: Every month this year
fi: Tänä vuonna joka kuukausi

en: Every odd month this year
fi: Tänä vuonna parittomina kuukausina

en: Every year
fi: Joka vuosi

en: Ewe
fi: ewe

en: Exclude
fi: Ei sisällytetä

en: Exit
fi: Poistu

en: Export Contacts from:
fi: Vie yhteystiedot kohteesta:

en: External Unique ID
fi: Ulkoinen uniikki ID

en: Extract Archive
fi: Pura arkisto

en: Extract archive file <tmpl_var filename escape="js">?
fi: Pura pakattu arkisto <tmpl_var filename escape="js">?

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandinsaaret

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Faroese
fi: fääri

en: February
fi: Helmikuu

en: Field order:
fi: Kenttäjärjestys:

en: Fiji
fi: Fidži

en: Fijian
fi: fidži

en: File already exists:
fi: Tiedosto on jo olemassa:

en: File contents:
fi: Tiedoston sisältö:

en: File created:
fi: Tiedosto luotu:

en: File does not exist:
fi: Tiedostoa ei ole olemassa:

en: File format is not supported:
fi: Tiedostoformaatti ei ole tuettu:

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

en: Filter String
fi: Suodinmerkkijono

en: Filter messages with bad email address formatting:
fi: Suodatetaan viestit, joissa on huonosti muotoiltu email-osoite:

en: Filter messages with faked From field:
fi: Suodatetaan viestit, joissa on väärennetty From-kenttä:

en: Filter messages with faked SMTP:
fi: Suodatetaan viestit, joissa on väärennetty SMTP-palvelinosoite:

en: Filter messages with faked exe content-type:
fi: Suodatetaan viestit, joissa on väärennetty content-type exe:

en: Filtered:
fi: Suodatettu:

en: Finland
fi: Suomi

en: Finnish
fi: suomi

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First Email Address (A to Z)
fi: Ensimmäinen email-osoite (A-Z)

en: First Email Address (Z to A)
fi: Ensimmäinen email-osoite (Z-A)

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Name (A to Z)
fi: Etunimi (A-Z)

en: First Name (Z to A)
fi: Etunimi (Z-A)

en: First Phone Number (ascending numeric)
fi: Ensimmäinen puhelinnumero (numeerinen, nouseva)

en: First Phone Number (descending numeric)
fi: Ensimmäinen puhelinnumero (numeerinen, laskeva)

en: Folder
fi: Kansio

en: Folder Action
fi: Kansiotoiminto

en: Folder Size
fi: Kansion koko

en: Folder Totals:
fi: Kansio yhteensä:

en: Folder already exists:
fi: Kansio on jo olemassa:

en: Folder name exceeds the %d character limit: | Folder name exceeds the %d character limit:
fi[0]: Kansionimen pituus ylittää sallitun rajan (%d merkki):
fi[1]: Kansionimen pituus ylittää sallitun rajan (%d merkkiä):

en: Font size:
fi: Tekstikoko:

en: Forever
fi: Pysyvästi

en: Forward mail to:
fi: Lähetä edelleen osoitteeseen:

en: France
fi: Ranska

en: French
fi: ranska

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Friday
fi: Perjantai

en: From
fi: Lähettäjä

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Fulah
fi: fulani

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Full Name (A to Z)
fi: Koko nimi (A-Z)

en: Full Name (Z to A)
fi: Koko nimi (Z-A)

en: Full Name Pronunciation Sound (aif,wav)
fi: Koko nimen ääntämisesimerkki (aif, wav)

en: Gaelic
fi: skotti

en: Galician
fi: galicia

en: Ganda
fi: ganda

en: Geographic Position
fi: Maantieteellinen sijainti

en: Georgian
fi: georgia

en: German
fi: saksa

en: Germany
fi: Saksa

en: Global Addressbook
fi: Globaali osoitekirja

en: Global Addressbooks
fi: Globaalit osoitekirjat

en: Global LDAP Addressbook
fi: Globaali LDAP-osoitekirja

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greek
fi: kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Greenwich Mean
fi: Greenwichin keskiaika

en: Group Information
fi: Ryhmän tiedot

en: Group Name
fi: Ryhmän nimi

en: Group Name Pronunciation Sound (aif,wav)
fi: Ryhmänimen ääntämisesimerkki (aif, wav)

en: Guarani
fi: guarani

en: Gujarati
fi: gujarati

en: Gzip the selected item(s)?
fi: Gzipataanko valitut kohteet?

en: HTML and Text
fi: HTML ja teksti

en: HTTP CONNECTION
fi: HTTP-YHTEYS

en: HTTP HOST
fi: HTTP-PALVELIN

en: HTTP USER AGENT
fi: HTTP-ASIAKASOHJELMA

en: HTTP compression can reduce the use of network bandwidth between your computer and the webmail server, but there are some compatibility issues:
    
    1. some proxy servers only support HTTP compression via HTTP 1.1. You may need to manually enable HTTP 1.1 support in the proxy settings of your browser
    
    2. some proxy servers do not support HTTP compression at all. You may have to list the webmail server as directly connected in the proxy configuration of your browser.
    
    3. some browsers have problems when using HTTP compression with SSL.
    
    4. some browsers claim to support HTTP compression but actually do not.
    
    If you encounter problems please login again with this option unchecked.
fi: HTTP-pakkaus vähentää verkkoliikenteen tarvetta tietokoneesi ja webmail-palvelimen välillä, mutta tähän liittyy yhteensopivuusongelmia:
    
    1. jotkin välipalvelimet tukevat HTTP-pakkausta vain HTTP 1.1:llä. Sinun on ehkä manuaalisesti kytkettävä päälle HTTP 1.1 -tuki selaimesi välipalvelinasetuksissa
    
    2. jotkut välipalvelimet eivät lainkaan tue HTTP-pakkausta. Sinun on ehkä lisättävä webmail-palvelin suoraan kytkettävien palvelinten listalle selaimesi asetuksissa.
    
    3. joidenkin selainten kohdalla on ongelmia, jos HTTP-pakkausta käytetään SSL-suojatun yhteyden yli. 
    
    4. jotkut selaimet väittävät tukevansa HTTP-pakkausta, mutteivät tosiasiassa tee niin.
    
    Ongelmien sattuessa kirjaudu uudelleen niin, että tätä kohtaa ei ole valittu.

en: HTTP<br>Compression
fi: HTTP<br>pakkaus

en: Haitian
fi: haiti

en: Hausa
fi: hausa

en: Header
fi: Tunniste

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Hebrew
fi: heprea

en: Height
fi: Korkeus

en: Help?
fi: Apua?

en: Herero
fi: herero

en: Hide folder internal data:
fi: Kätke kansion tiedot:

en: Hindi
fi: hindi

en: Hiri Motu
fi: hiri-motu

en: Holiday definition:
fi: Loma-ajan määritys:

en: Home
fi: Koti

en: Hour format:
fi: Tunnin esitys:

en: Hungarian
fi: unkari

en: Hungary
fi: Unkari

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icelandic
fi: islanti

en: Icon set:
fi: Ikonisto:

en: Ido
fi: ido

en: Igbo
fi: igbo

en: Illegal character set for import
fi: Kielletty merkistö tuotavalle tiedostolle

en: Illegal characters in folder name:
fi: Kansion nimessä kiellettyjä merkkejä:

en: Illegal characters in forward email address.
fi: Edelleenohjaus-osoitteessa kiellettyjä merkkejä:

en: Illegal characters in session id:
fi: Istunnon id:ssä kiellettyjä merkkejä:

en: Illegal event idate format:
fi: Tapahtuman idate väärin muotoiltu:

en: Illegal operation:
fi: Ei-sallittu toiminto:

en: Illegal serial for import
fi: Kielletty sarjanumero tuonnille

en: Illegal value for chmod operation:
fi: Ei-sallittu arvo chmod-toiminnolle:

en: Import Contacts
fi: Tuo yhteystietoja

en: Import Contacts :: Field Selection
fi: Yhteystietojen tuonti :: Kenttien valinta

en: Import Data Sample 1
fi: Esimerkki tuotavasta tiedosta 1

en: Import Data Sample 2
fi: Esimerkki tuotavasta tiedosta 2

en: Import Data Sample 3
fi: Esimerkki tuotavasta tiedosta 3

en: Import Overview
fi: Tuonnin yleisnäkymä

en: Import file has no auto assigned serial number.
fi: Tuotavassa tiedostossa ei ole automaattisesti asetettua sarjanumeroa.

en: Import the first column of sample data shown above?
fi: Tuodaanko yllä näkyvän esimerkkidatan ensimmäinen sarake?

en: Import to new addressbook...
fi: Tuodaan dataa uuteen osoitekirjaan...

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Inbox: %d unread message | Inbox: %d unread messages
fi[0]: Saapuneet: %d lukematon viesti
fi[1]: Saapuneet: %d lukematonta viestiä

en: Incoming Messages
fi: Saapuvat viestit

en: India
fi: Intia

en: Indonesian
fi: indonesia

en: International Date Line East
fi: Kansainvälinen päivämääräraja, itä

en: International Date Line West
fi: Kansainvälinen päivämääräraja, länsi

en: Inuktitut
fi: inuktitut

en: Inupiaq
fi: iñupiaq

en: Invalid Login
fi: Epäonnistunut kirjautuminen

en: Invalid contact contains more than one value for property:
fi: Yhteystieto ei ole validi, sillä se sisältää useampia arvoja kohdassa:

en: Invalid datatype for import:
fi: Tuonnissa kielletty datatyyppi:

en: Invalid export format:
fi: Vientiformaatti ei kelpaa:

en: Invalid file format.
fi: Ei-validi tiedostoformaatti.

en: Invalid import format:
fi: Ei-validi tuontiformaatti:

en: Invalid latitude format.
fi: Ei-validi leveysaste.

en: Invalid longitude format.
fi: Ei-validi pituusaste.

en: Invalid message operation:
fi: Virheellinen viestiä koskeva toiminto:

en: Invalid property name for import:
fi: Ei-validi kenttänimi tuontia varten:

en: Invalid propertyname while parsing contact line:
fi: Löydettiin ei-validi kenttänimi käsiteltäessä yhteystiedon riviä:

en: Invalid traverse direction:
fi: Ei-validi käsittelysuunta:

en: Invalid vfile does not contain an equal number of begin and end blocks.
fi: Vfile ei ole validi, sillä siinä on erisuuri määrä aloitus- ja lopetusmerkkejä.

en: Invalid vfile does not contain any begin blocks.
fi: Vfile ei ole validi, sillä siinä ei ole lainkaan aloitusmerkkejä.

en: Invalid vfile object does not have a defined version number.
fi: Vfile ei ole validi, sillä siitä puuttuu versionumero.

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Irish
fi: iiri

en: Isle Of Man
fi: Mansaari

en: It appears that this is your first time using <tmpl_var programname escape="html">, so we need to gather some information about you to better configure <tmpl_var programname escape="html"> to suit your needs. Please click continue to proceed to the <tmpl_var programname escape="html"> configuration screen.
fi: Käytät ilmeisesti <tmpl_var programname escape="html"> -ohjelmaa ensimmäistä kertaa. Aluksi on tarpeen kerätä hieman perustietoja sinusta, jotta ohjelma palvelisi paremmin tarpeitasi. Ole hyvä ja paina Proceed-nappulaa, jolloin pääset ohjelman konfigurointinäkymään.

en: Italian
fi: italia

en: Italy
fi: Italia

en: Items
fi: Kohteet

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: January
fi: Tammikuu

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese
fi: japani

en: Javanese
fi: jaava

en: Job Division / Department
fi: Työ - osasto

en: Job Title
fi: Työ - tehtävä

en: Jordan
fi: Jordania

en: July
fi: Heinäkuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: KB
fi: kB

en: Kannada
fi: kannada

en: Kanuri
fi: kanuri

en: Kashmiri
fi: kashmiri

en: Kazakh
fi: kazakki

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Keep local copy
fi: Säilytä paikallinen kopio

en: Kenya
fi: Kenia

en: Khmer
fi: khmer

en: Kikuyu
fi: kikuju

en: Kinyarwanda
fi: ruanda

en: Kirghiz
fi: kirgiisi

en: Komi
fi: komi

en: Kongo
fi: kongo

en: Korea
fi: Korean tasavalta

en: Korea, Democratic People's Republic Of
fi: Korean demokraattinen kansantasavalta

en: Korean
fi: korea

en: Kuanyama
fi: kuanjama

en: Kurdish
fi: kurdi

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Language:
fi: Kieli:

en: Lao
fi: lao

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Name (A to Z)
fi: Sukunimi (A-Z)

en: Last Name (Z to A)
fi: Sukunimi (Z-A)

en: Last Name Sort Override
fi: Sukunimilajitteluohitus

en: Latin
fi: latina

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Latvian
fi: latvia

en: Layout:
fi: Asettelu:

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
fi: Libya

en: Limburgan
fi: limburgi

en: Limit for repeated messages:
fi: Viestitoistojen suurin sallittu määrä:

en: Lingala
fi: lingala

en: List <tmpl_var next_year escape="html">
fi: Listaa <tmpl_var next_year escape="html">

en: List <tmpl_var prev_year escape="html">
fi: Listaa <tmpl_var prev_year escape="html">

en: List <tmpl_var year>
fi: Listaa <tmpl_var year>

en: List Archive
fi: Listanäkymä

en: List View
fi: Listanäkymä

en: List view
fi: Listanäkymä

en: Listview <tmpl_var year>
fi: Listanäkymä <tmpl_var year>

en: Listview field order:
fi: Listanäkymän kenttäjärjestys:

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Lithuanian
fi: liettua

en: Loading ...
fi: Ladataan ...

en: Login
fi: Kirjautuminen

en: Login Again
fi: Kirjaudu uudelleen

en: Login again?
fi: Kirjaudu uudelleen

en: Login failed: authentication system error.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: autentikaatiojärjestelmän virhe.

en: Login failed: function not supported.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: toiminto ei käytössä.

en: Login failed: incorrect user name or password.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: Login failed: parameter format error.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: virhe parametrin formaatissa.

en: Login failed: unknown error code:
fi: Kirjautuminen ei onnistunut: tuntematon virhekoodi:

en: Logo could not be displayed
fi: Logoa ei voitu esittää

en: Logout
fi: Uloskirjautuminen

en: Logout successful, thank you.
fi: Uloskirjautuminen onnistui.

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Lord Howe Island
fi: Lord Howe -saari

en: Luba-Katanga
fi: luba (Katanga)

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Luxembourgish
fi: luxemburg

en: Macedonia
fi: Makedonian tasavalta

en: Macedonian
fi: makedonia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Mailer Program
fi: Sähköpostiohjelma

en: Make PDF
fi: Luo PDF

en: Make Postscript
fi: Luo Postscript

en: Make Thumbnail
fi: Luo esikatselukuva

en: Make a pdf file from <tmpl_var filename escape="js">?
fi: Luodaanko tiedostosta <tmpl_var filename escape="js"> pdf-tiedosto?

en: Make a postscript file from <tmpl_var filename escape="js">?
fi: Luodaanko tiedostosta <tmpl_var filename escape="js"> postscript-tiedosto?

en: Make thumbnails from the selected item(s)?
fi: Luodaanko valituista kohteista esikatselukuvat?

en: Malagasy
fi: malagassi

en: Malay
fi: malaiji

en: Malayalam
fi: malayalam

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Maltese
fi: malta

en: Manage Addressbooks
fi: Osoitekirjojen hallinta

en: Manx
fi: manksi

en: Many addressbook programs can export their addressbook data to files. <tmpl_var programname escape="html"> can import some of these file formats, saving you hours of tediously typing them in by hand.<br><br>The steps below will guide you through importing contacts. The file size limit for importing contacts is currently set to <tmpl_var abookimportlimit escape="html"> KB.
fi: Monista osoitekirjaohjelmista voi viedä tietoja. <tmpl_var programname escape="html"> pystyy tuomaan joitakin tähän käytettyjä tiedostoformaatteja, mikä voi säästää sinulta tuntikausien kirjoitusvaivan. <br><br>Alla olevat ohjeet opastavat sinua yhteystietojen tuonnissa. Tiedostokoon yläraja yhteystietojen tuonnille on tällä hetkellä <tmpl_var abookimportlimit escape="html"> KB.

en: Maori
fi: maori

en: Marathi
fi: marathi

en: March
fi: Maaliskuu

en: Mark all messages in this folder as read?
fi: Merkitäänkö kaikki viestit tässä kansiossa luetuiksi?

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Marshallese
fi: marshallinsaaret

en: Maximum
fi: Yläraja

en: Maximum size of the checked messages:
fi: Merkittyjen viestien enimmäiskoko:

en: May
fi: Toukokuu

en: Member
fi: Jäsen

en: Members
fi: Jäsenet

en: Message <tmpl_var sentsubject escape="js"> has been sent successfully
fi: Viesti <tmpl_var sentsubject escape="js"> on onnistuneesti lähetetty

en: Message Composing/Sending Options
fi: Viestin kirjoitus- ja lähetysasetukset

en: Message Filtering Options
fi: Viestin suodatustoiminnot

en: Message Format:
fi: Viestiformaatti:

en: Message ID can no longer be found:
fi: Viesti-id:tä ei enää löyty:

en: Message ID does not exist:
fi: Viestinumeroa ei löydy:

en: Message Operation
fi: Viestitoiminto

en: Message Reading Options
fi: Viestin lukuasetukset

en: Message Sent
fi: Viesti lähetetty

en: Message block read error:
fi: Lukuvirhe viestiosassa:

en: Message format:
fi: Viestiformaatti:

en: Message node can no longer be found:
fi: Viestisolmua ei enää löyty:

en: Message rebuild failed
fi: Viestin uudelleenrakennus epäonnistui

en: Messages Listing
fi: Viestilista

en: Messages per page:
fi: Viestejä sivua kohti:

en: Messages to be checked for spam:
fi: Viestit, joille tehdään roskapostitarkistus:

en: Messages to be checked for viruses:
fi: Viestit, joille tehdään virustarkistus:

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States Of
fi: Mikronesian liittovaltio

en: Microsoft Word Preview
fi: MS Word -esikatselu

en: Middle Name
fi: Toinen etunimi

en: Middle Name (A to Z)
fi: Toinen etunimi (A-Z)

en: Middle Name (Z to A)
fi: Toinen etunimi (Z-A)

en: Minimum size of the body of checked messages:
fi: Merkittyjen viestien runkko-osan vähimmäiskoko:

en: Misc Options
fi: Muita asetuksia

en: Miscellaneous Information
fi: Muita tietoja

en: Modem
fi: modeemi

en: Modify
fi: Muokkaa

en: Moldavian
fi: moldavia

en: Monday
fi: Maanantai

en: Mongolian
fi: mongoli

en: Month View
fi: Kuukausinäkymä

en: Month view
fi: Kuukausinäkymä

en: Monthview <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_year>
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_year>

en: Monthview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var year>
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var monthname> <tmpl_var year>
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var monthname> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var nextmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var nextmonth_year>
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var nextmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var nextmonth_year>

en: Monthview <tmpl_var prevmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var prevmonth_year>
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var prevmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var prevmonth_year>

en: Monthview <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_year escape="html">
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_year escape="html">

en: Monthview <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_year escape="html">
fi: Kuukausinäkymä <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_year escape="html">

en: Morocco
fi: Marokko

en: Move
fi: Siirrä

en: Move aborted: source and destination folder are the same.
fi: Siirto estetty: lähteeksi ja kohteeksi on asetettu sama hakemisto.

en: Move inbox messages to saved folder at logout:
fi: Uloskirjautumisen yhteydessä siirrä saapuneet viestit Tallennetut-kansioon:

en: Move the selected item(s)?
fi: Siirretäänkö valitut kohteet?

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multiple downloads are disabled. Please download single files only.
fi: Usean kohteen lataus ei ole käytössä. Lataa vain yksittäisiä tiedostoja.

en: Name
fi: Nimi

en: Name Prefix
fi: Nimen etuliite

en: Name Prefix (A to Z)
fi: Nimen etuliite (A-Z)

en: Name Prefix (Z to A)
fi: Nimen etuliite (Z-A)

en: Name Suffix
fi: Nimen pääte

en: Name Suffix (A to Z)
fi: Nimen pääte (A-Z)

en: Name Suffix (Z to A)
fi: Nimen pääte (Z-A)

en: Name: First
fi: Nimi: etunimi

en: Name: Full Name
fi: Nimi: koko nimi

en: Name: Last
fi: Nimi: sukunimi

en: Name: Middle
fi: Nimi: Toinen etunimi

en: Name: Prefix
fi: Nimi: Etuliite

en: Name: Suffix
fi: Nimi: Pääte

en: Navajo
fi: navajo

en: Ndebele, North
fi: ndebele, pohjois-

en: Ndebele, South
fi: ndebele, etelä-

en: Ndonga
fi: ndonga

en: Nepali
fi: nepali

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Network server error:
fi: Verkkopalvelimen virhe:

en: New Agent
fi: Uusi asiakasohjelma

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Messages
fi: Uusia viestejä

en: New Password:
fi: Uusi salasana:

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Zealand Daylight
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: New mail popup window notification:
fi: Ponnahdusikkuna-ilmoitus uusista viesteistä:

en: New mail sound notification:
fi: Äänimerkki-ilmoitus uusista viesteistä:

en: New password confirm mismatch.
fi: Salasanan versiot eivät täsmää.

en: New password is the same as the old one.
fi: uusi salasana on sama kuin vanha.

en: Nickname
fi: Kutsumanimi

en: Nicknames
fi: Kutsumanimet

en: No
fi: Ei

en: No attachment node id provided
fi: Liitetiedostosolmun ID:tä ei ole annettu

en: No change has been made.
fi: Muutosta ei ole tehty.

en: No contacts have been selected for export
fi: Yhtään yhteystietoa ei ole valittu vietäväksi

en: No file has been selected for the requested operation:
fi: Yhtään tiedostoa ei ole valittu toiminnon kohteiksi:

en: No files or directories could be prepared for chmod.
fi: Tiedostoja tai hakemistoja ei voitu valmistella chmod-ohjelmaa varten.

en: No files or directories could be prepared for compressing.
fi: Tiedostoja tai hakemistoja ei voitu valmistella pakkausta varten.

en: No files or directories could be prepared for download.
fi: Tiedostoja tai hakemistoja ei voitu valmistella latausta varten.

en: No files or directories found
fi: Tiedostoja tai hakemistoja ei löytynyt

en: No files were copied, moved or linked.
fi: Tiedostoja ei kopioitu, siirretty tai linkitetty.

en: No files were deleted.
fi: Tiedostoja ei poistettu.

en: No import fields have been defined.
fi: Yhtään kenttää ei ole valittu tuotavaksi.

en: No message ID provided for replyreceipt
fi: Vastauskuittaukselle ei ole annettu viesti-ID:tä.

en: No messages
fi: Ei viestejä

en: No named file to view
fi: Ei ole nimettyjä tiedostoja näytettäväksi.

en: No parser available for vfile type:
fi: Ei jäsennintä tälle vfile-tyypille:

en: No results match your search.
fi: Ei hakutuloksia.

en: Non-Urgent
fi: Ei kiireellinen

en: None
fi: Ei mitään

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Normal
fi: Normaali

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Northern Sami
fi: pohjoissaame

en: Norway
fi: Norja

en: Norwegian
fi: norja

en: Norwegian Nynorsk
fi: norja (nynorsk)

en: November
fi: Marraskuu

en: Number of items in directory list:
fi: Kohteiden lukumäärä hakemistolistassa:

en: Number of items in month view:
fi: Kohteiden lukumäärä kuukausinäkymässä:

en: OK
fi: Ok

en: Occitan
fi: oksitaani

en: October
fi: Lokakuu

en: Ojibwa
fi: odžibwa

en: Old Password:
fi: Vanha salasana:

en: On <tmpl_var messagedate escape="none">, <tmpl_var fromnameaddr escape="none"> wrote
fi: <tmpl_var fromnameaddr escape="none"> kirjoitti (<tmpl_var messagedate escape="none">)

en: Only if Inbox has more than 100 new messages
fi: Vain jos Saapuneet-kansiossa on yli 100 uutta viestiä

en: Only if Inbox has more than 20 new messages
fi: Vain jos Saapuneet-kansiossa on yli 20 uutta viestiä

en: Only if Inbox has more than 200 new messages
fi: Vain jos Saapuneet-kansiossa on yli 200 uutta viestiä

en: Only if Inbox has more than 50 new messages
fi: Vain jos Saapuneet-kansiossa on yli 50 uutta viestiä

en: Only if Inbox has more than 500 new messages
fi: Vain jos Saapuneet-kansiossa on yli 500 uutta viestiä

en: Only messages fetched from a POP3 server
fi: Vain POP3-palvelimelta haetut viestit

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Operation
fi: Toiminto

en: Operation cancelled. The source and target names are the same:
fi: Toiminto peruutettu. Lähde ja kohde ovat samat:

en: Oriya
fi: oriya

en: Oromo
fi: oromo

en: Ossetian
fi: osseetti

en: Overview
fi: Yleisnäkymä

en: POP3 Server
fi: POP3-palvelin

en: POP3 setup
fi: POP3-asetukset

en: PROTOCOL
fi: PROTOKOLLA

en: Page
fi: Sivu

en: Pager
fi: Hakulaite

en: Palestinian Territory, Occupied
fi: Palestiinalaisalueet, miehitetty

en: Pali
fi: paali

en: Panjabi
fi: punjabi

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Parameter format error.
fi: Virheellisesti muotoiltu parametri.

en: Parameter format error: language has illegal characters.
fi: Virhe parametrin formaatissa: kielessä on kiellettyjä merkkejä.

en: Password
fi: Salasana

en: Password Change Failed
fi: Salasanan muuttaminen epäonnistui

en: Password Changed
fi: Salasana muutettu

en: Password change failed: authentication system error.
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: autentikaatiojärjestelmän virhe.

en: Password change failed: function not supported.
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: toiminto ei ole tuettu.

en: Password change failed: incorrect user name or password.
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: Password change failed: parameter format error.
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: virhe parametrin formaatissa.

en: Password change failed: password is shorter than the required minimum length of %d character. | Password change failed: password is shorter than the required minimum length of %d characters.
fi[0]: Salasanan vaihto ei onnistunut: salasana on lyhyempi kuin vaadittu minimi (%d merkki).
fi[1]: Salasanan vaihto ei onnistunut: salasana on lyhyempi kuin vaadittu minimi (%d merkkiä).

en: Password change failed: unknown error code:
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: tuntematon virhekoodi:

en: Password changed failed: new password confirm mismatch.
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: salasanan versiot eivät täsmää.

en: Password changed failed: password requires both alpha and numeric characters.
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut: salasanaan vaaditaan sekä kirjaimia että numeroita.

en: Password must have at least <tmpl_var passwd_minlen escape="js"> characters.
fi: Salasanan on oltava vähintään <tmpl_var passwd_minlen escape="js"> merkin pituinen.

en: Password successfully changed.
fi: Salasanan muuttaminen onnistui.

en: Password:
fi: Salasana:

en: Past month
fi: Viime kuu

en: Past six months
fi: Viimeiset kuusi kuukautta

en: Past three months
fi: Viimeiset kolme kuukautta

en: Past two weeks
fi: Viimeiset kaksi viikkoa

en: Past week
fi: Viimeinen viikko

en: Past year
fi: Viime vuosi

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Persian
fi: persia

en: Personal Information
fi: Henkilötiedot

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Photo could not be displayed
fi: Valokuvaa ei voitu esittää

en: Please Assign Field Names
fi: Määritä kenttänimet

en: Please check the message saved in the draft folder, and try again.
fi: Merkitse Luonnokset-kansioon tallennettu viesti ja yritä uudestaan.

en: Please choose a file to upload first.
fi: Valitse ensin palvelimelle ladattava tiedosto.

en: Please enter the URL of a file to attach
fi: Kirjoita liitettävän tiedoston internet-osoite

en: Please enter the new name for this folder
fi: Anna tälle kansiolle uusi nimi

en: Please execute 'openwebmail-tool.pl --init' on server first!
fi: Suorita ensin palvelimella 'openwebmail-tool.pl --init'!

en: Please fill in the first name or last name fields first.
fi: Täytä ensin etunimi- tai sukunimikenttä.

en: Please go back and <a href="<tmpl_var url_start escape="none">">try again</a>.
fi: Palaa takaisin ja <a href="<tmpl_var url_start escape="none">">yritä uudelleen</a>.

en: Please provide a destination target name.
fi: Anna kohteen nimi.

en: Please provide a target name for the new file.
fi: Anna kohteen nimi uutta tiedostoa varten.

en: Please provide a target name for the new folder.
fi: Anna kohteen nimi uutta kansiota varten.

en: Please select a folder to search from above.
fi: Valitse ylempänä hakemisto, josta haetaan.

en: Please try again later. The indexing process has not yet completed for folder:
fi: Yritä myöhemmin uudelleen. Hakemiston indeksointi ei ole vielä valmis.

en: Please try again.
fi: Yritä uudelleen.

en: Poland
fi: Puola

en: Polish
fi: puola

en: Port
fi: Portti

en: Portugal
fi: Portugali

en: Portuguese
fi: portugali

en: Pref
fi: Asetukset

en: Preferences Saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Preferences saved successfully.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Private
fi: Yksityinen

en: Program does not exist:
fi: Ohjelmaa ei löydy:

en: Program failed:
fi: Ohjelman virhe:

en: Public
fi: Julkinen

en: Public or Private
fi: Julkinen vai Yksityinen

en: QUOTA HIT
fi: KIINTIÖRAJA SAAVUTETTU

en: Quechua
fi: ketšua

en: Quota Limit:
fi: Kiintiöraja:

en: Quota Usage:
fi: Kiintiön käyttö:

en: Quota limit exceeded. Please delete some messages or webdisk files to free disk space.
fi: Tallennustila ylitetty. Poista viestejä tai webdisk-tiedostoja saadaksesi vapaata tilaa.

en: Quota system error.
fi: Kiintiöjärjestelmän virhe.

en: Quota usage limit parameter format error.
fi: Virhe tallennustilan rajan parametrin formaatissa.

en: Raeto-Romance
fi: retoromaani

en: Re:
fi: Vs:

en: Read
fi: Luettu

en: Read receipt:
fi: Lue kuittaus:

en: Read with message charset:
fi: Luettu merkistöllä:

en: Real Name
fi: Oikea nimi

en: Rebuild failed: a part was missing.
fi: Uudelleenluonti epäonnistui: osa puuttui.

en: Rebuild failed: new message has a size mismatch.
fi: Uudelleenluonti epäonnistui: uuden viestin koko ei täsmää.

en: Rebuild failed: new message is not in the correct format.
fi: Uudelleenluonti epäonnistui: uuden viestin formaatti on väärä.

en: Rebuild failed: the end part was not found.
fi: Uudelleenluonti epäonnistui: loppuosaa ei löytynyt.

en: Rebuild the index for this folder?
fi: Indeksoidaanko tämä kansio uudelleen?

en: Received Date
fi: Ssaapunut (pvm)

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Recurrence:
fi: Toistuvuus:

en: Redirecting to SSL Login...
fi: Uudelleenohjaus SSL-suojattuun kirjautumiseen...

en: Reminder for global calendar events:
fi: Muistutus globaalin kalenterin tapahtumista:

en: Reparagraph message before reply:
fi: Viesti esitetään uudelleenrivitettynä ennen vastausta:

en: Reply with original message:
fi: Alkuperäinen viesti liitetäänv astaukseen:

en: Result Lines:
fi: Tulosrivit:

en: Return to <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var current_year>
fi: Palaa päivämäärään <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var current_year>

en: Return to <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>
fi: Palaa kuukauteen <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Return to List <tmpl_var current_year>
fi: Palaa listanäkymään <tmpl_var current_year>

en: Return to Week <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_var currentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>
fi: Palaa viikkoon <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_var currentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>

en: Return to Year <tmpl_var current_year>
fi: Palaa vuoteen <tmpl_var current_year>

en: Romanian
fi: romania

en: Rows
fi: Rivejä

en: Rules
fi: Säännöt

en: Run mail filter in the background:
fi: Suorita viestisuodin taustalla:

en: Rundi
fi: rundi

en: Russian
fi: venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: SCRIPT FILENAME
fi: SKRIPTIN TIEDOSTONIMI

en: SCRIPT NAME
fi: SKRIPTIN NIMI

en: SERVER
fi: PALVELIN

en: SERVER ADDRESS
fi: PALVELINOSOITE

en: SERVER NAME
fi: PALVELIMEN NIMI

en: SERVER PORT
fi: PALVELIMEN PORTTI

en: SERVER PROTOCOL
fi: PALVELIMEN PROTOKOLLA

en: SERVER SOFTWARE
fi: PALVELIMEN OHJELMISTO

en: SMTP Relay
fi: SMTP-palvelin

en: SOFTWARE
fi: OHJELMA

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Samoan
fi: samoa

en: Sango
fi: sango

en: Sanskrit
fi: sanskrit

en: Sao Tome and Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Sardinian
fi: sardi

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save
fi: Tallenna

en: Save File
fi: Tallenna tiedosto

en: Save Stationery
fi: Tallenna pohjaksi

en: Save to Webdisk
fi: Tallenna webdiskille

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Search
fi: Hae

en: Search Date Range
fi: Hae aikaväliltä

en: Search Folders
fi: Hae kansioista

en: Search Results:
fi: Hakutulokset:

en: Search Text
fi: Hakuteksti

en: Search Type
fi: Hakutyyppi

en: Searching From Folder:
fi: Haetaan kansiosta:

en: Select
fi: Valitse

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Send 'confirm reading' receipt:
fi: Lähetä 'luettu'-kuittaus:

en: Send button position:
fi: Lähetysnappulan sijoitus:

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sender (Ascending)
fi: Lähettäjä (nouseva)

en: Sender (Decending)
fi: Lähettäjä (laskeva)

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Sent Date
fi: Lähetetty (pvm)

en: Sent message popup window notification:
fi: Ponnahdusikkuna-ilmoitus lähetetystä viestistä:

en: Sent:
fi: Lähetetty:

en: September
fi: Syyskuu

en: Serbia and Montenegro
fi: Serbia ja Montenegro

en: Serbian
fi: serbia

en: Service is available over SSL only.<br>You will be redirected to the <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">SSL login</a> page in 5 seconds...
fi: Palvelua voi käyttää vain salatulla yhteydellä (SSL).<br>Sinut ohjataan 5 sekunnin kuluttua <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">kirjautumissivulle</a>...

en: Service is not available for the domain:
fi: Palvelu ei ole saatavissa domainille:

en: Service is not available for user@domain:
fi: Palvelu ei ole saatavissa käyttäjälle user@domain:

en: Session ID does not exist:
fi: Istuntotunnusta ei löydy:

en: Session Timeout
fi: Istunnon pituus

en: Session timeout:
fi: Istunnon pituus:

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Setting effective group id to "mail" failed:
fi: Todelliseksi käyttäjäryhmäksi ei voitu muuttaa ryhmää "mail":

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shona
fi: shona

en: Show HTML messages as plain text:
fi: Html-muotoillut viestit esitetään muotoilemattomina:

en: Show all results
fi: Näytä kaikki tulokset

en: Show empty hours:
fi: Näytä tyhjät tunnit:

en: Show image attachments as links:
fi: Kuvaliitteet esitetään linkkeinä:

en: Show lunar calendar labels:
fi: Näytä kuukalenterin otsikot:

en: Signature (500 characters or less)
fi: Allekirjoitus (max 500 merkkiä)

en: Signature before forwarded text:
fi: Allekirjoitus ennen uudelleenlähetettävää tekstiä:

en: Simple headers
fi: Lyhyet tunnistetiedot

en: Sindhi
fi: sindhi

en: Sinhala
fi: singali

en: Size
fi: Koko

en: Size (Largest first)
fi: Koko (suurin ensin)

en: Size (Smallest first)
fi: Koko (pienin ensin)

en: Size for addressbook window:
fi: Osoitekirja-ikkunan koko:

en: Size for file edit window:
fi: Tiedoston muokkausikkunan koko:

en: Size for mail edit area:
fi: Viestin kirjoitusalueen koko:

en: Slovak
fi: slovakki

en: Slovenian
fi: sloveeni

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Somali
fi: somali

en: Sorry, root login is disabled for security.
fi: Kirjautuminen root-käyttäjänä on turvallisuussyistä estetty.

en: Sorry, there was an unknown problem sending your message.
fi: Viestin lähetyksessä ilmeni ongelma.

en: Sorry, your browser is not able to support HTML composing.
fi: Selaimesi ei tue html-muotoilutoimintoa.

en: Sorry, your session appears to have timed out.<br>Please go back and <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">login</a>.
fi: Istuntosi näyttää katkenneen.<br>Ole hyvä ja <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">kirjaudu uudelleen</a>.

en: Sorry, your session has timed out. Please login again.
fi: Istuntosi käyttää katkenneen. Ole hyvä ja kirjaudu uudelleen.

en: Sort String
fi: Lajitteluteksti

en: Sotho, Southern
fi: eteläsotho

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Georgia and The South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichinsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: Spam
fi: Roskaposti

en: Spam Check
fi: Roskapostitarkistus

en: Spam/Virus folder messages lifetime:
fi: Viestien säilytysaika Roskaposti- ja Virusposti-kansioissa:

en: Spanish
fi: espanja

en: Special Thanks to Retired Developers
fi: Erityiskiitokset eläkkeelle siirtyneille kehittäjille

en: Start Date:
fi: Alkupvm:

en: Start hour:
fi: Alkuaika (tunti):

en: Start time
fi: Aloitusaika

en: Start time:
fi: Aloitusaika:

en: Stationery Text
fi: Viestipohja-teksti

en: Status (Unread first)
fi: Status (ei-luetut ensin)

en: Style:
fi: Tyyli:

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject (Newest first)
fi: Otsikko (uusin ensin)

en: Subject (Oldest first)
fi: Otsikko (vanhin ensin)

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Suffix
fi: Pääte

en: Sundanese
fi: sunda

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swahili
fi: swahili

en: Swati
fi: swazi

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Symbolic Link
fi: Symbolinen linkki

en: Symlink the selected item(s)?
fi: Luodaanko valituille kohteille symboliset linkit?

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyrian arabitasavalta

en: System Error
fi: Järjestelmävirhe

en: System error - the operation is not defined.
fi: Järjestelmävirhe - toimintoa ei ole määritelty.

en: Tab Delimited (.tab)
fi: Tab-teksti (.tab)

en: Tagalog
fi: tagalog

en: Tahitian
fi: tahiti

en: Tajik
fi: tadžikki

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tamil
fi: tamili

en: Tanzania
fi: Tansanian yhdistynyt tasavalta

en: Tar the selected item(s)?
fi: Luodaanko tar-arkisto valituista kohteista?

en: Target:
fi: Kohde:

en: Tatar
fi: tataari

en: Tehran
fi: Teheran

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: Telephone Numbers
fi: Puhelinnumerot

en: Telugu
fi: telugu

en: Text
fi: Teksti

en: Text Content
fi: Tekstisisältö

en: Text Only
fi: Muotoilematon teksti

en: Tgz the selected item(s)?
fi: Luodaanko valituista kohteista tar.gz-arkisto?

en: Thai
fi: thai

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The ' + wOrder[(wOrderNumber-1)] + ' ' + wDay[wDayNumber] + ' of the month
fi: Kuukauden ' + wOrder[(wOrderNumber-1)] + ' ' + wDay[wDayNumber] + ' päivänä

en: The <tmpl_var ordinal_num escape="html"> <tmpl_var weekday escape="html"> of the month
fi: Kuukauden <tmpl_var ordinal_num escape="html"> <tmpl_var weekday escape="html">na

en: The @@@ character sequence is not allowed in event strings or links.
fi: Merkkijono @@@ ei ole sallittu tapahtumateksteissä tai linkeissä.

en: The HTML data will be lost after the conversion, are you sure you want to change to Text mode?
fi: Html-tagit katoavat muunnoksessa. Oletk ovarma, että haluat poistaa muotoilun?

en: The SMTP username or password are not properly defined:
fi: SMTP-käyttäjätunnusta tai -salasanaa ei ole määritelty asianmukaisesti:

en: The addressbook does not exist:
fi: Osoitekirjaa ei löydy:

en: The addressbook folder is read-only:
fi: Osoitekirjakansiota ei voi muokata:

en: The addressbook folder name already exists:
fi: Osoitekirjakansion nimi on jo käytössä:

en: The addressbook folder name exceeds the %d character limit: | The addressbook folder name exceeds the %d character limit:
fi[0]: Osoitekirjakansion nimen pituus ylittää pituusrajan (%d merkki):
fi[1]: Osoitekirjakansion nimen pituus ylittää pituusrajan (%d merkkiä):

en: The addressbook size exceeds the available free space.
fi: Osoitekirja on suurempi kuin vapaa tallennustila.

en: The attachment exceeds the %d KB limit. | The attachment exceeds the %d KB limit.
fi[0]: Liitteen koko ylittää %d kB rajan.
fi[1]: Liitteen koko ylittää %d kB rajan.

en: The attachment:
    
    ' + shortfilename + '
    
    is being used in the message.
    It will not appear in the message if you delete it.
    Delete the attachment?
fi: Tiedosto:
    
    ' + shortfilename + '
    
    on liitteenä viestissä.
    Jos poistat tiedoston, se ei enää näy viestissä.
    Poistetaanko tiedosto?

en: The birth day exceeds the maximum number of days in the selected birth month.
fi: Syntymäpäivän osoittamassa kuussa ei ole niin monta päivää.

en: The birthday day must be a number between 1 and 31.
fi: Syntymäpäivän päiväosan on oltava välillä 1...31.

en: The birthday month must be a number between 1 and 12.
fi: Syntymäpäivän kuukausiosan on oltava välillä 1...12.

en: The birthday value is invalid:
fi: Syntymäpäivä ei ole validi:

en: The birthday year must be a number between 1 and 9999.
fi: Syntymäpäivän vuosiosan on oltava välillä 1...9999

en: The book of filters is larger than the maximum allowed size.
fi: Suodinten yhteiskoko on sallittua suurempi.

en: The book of from addresses is larger than the maximum allowed size.
fi: From-osoitteiden yhteiskoko on sallittua suurempi.

en: The book of pop3 addresses is larger than the maximum allowed size.
fi: POP3-osoitteiden yhteiskoko on sallittua suurempi.

en: The chosen export format is not supported:
fi: Valittu vientiformaatti ei ole tuettu.

en: The chosen import format is unsupported. Please go back and chose a different one:
fi: Valittu tuontiformaatti ei ole tuettu. Valitse toinen formaatti:

en: The day, month, and year must all be defined to store a birthday for a contact.
fi: Jotta syntymäpäivä voitaisiin tallentaa, päivä, kuukausi ja vuosi on kaikki määriteltävä.

en: The destination folder is read-only:
fi: Kohdekansio ei ole muokattavissa:

en: The email address is empty. Continue?
fi: Email-osoite on tyhjä. Haluatko jatkaa?

en: The event start time occurs after the event end time.
fi: Tapahtuman alkuaika on myöhempi kuin loppuaika.

en: The export system allows you to download contacts to your local computer. Follow the steps below to complete the download.
fi: Vientitoiminto mahdollistaa yhteystietojen lataamisen omalle tietokoneellesi. Seuraa alla olevia ohjeita.

en: The file extension is incorrect for the chosen import format. The recommended extension for the format is:
fi: Tiedostopääte on väärä valitulle tuontiformaatille. Kyseiselle formaatille suositeltu pääte on:

en: The file was saved successfully:
fi: Tiedoston tallennus onnistui:

en: The folder name is reserved by the system and cannot be used:
fi: Kansion nimi on järjestelmän käytössä, eikä sitä voi käyttää:

en: The following script must be setuid root to read the mail spools:
fi: Seuraavan skriptin käyttäjä on vaihdettava setuid-ohjelmalla rootiksi, jotta postijonoja voitaisiin lukea:

en: The group name must be defined.
fi: Ryhmällä on oltava nimi.

en: The import file is 0 bytes.
fi: Tuotava tiedosto on kooltaan 0 tavua.

en: The import file size exceeds the available free space:
fi: Tuotava tiedosto on suurempi kuin käytettävissä oleva tila:

en: The import file size exceeds the available quota space.
fi: Tuotava tiedosto on suurempi kuin käyttäjälle varattu tila:

en: The import file size exceeds the import file size limit:
fi: Tuotava tiedosto on suurempi kuin tuotavalle tiedostolle asetettu kokoraja:

en: The nextdays value must be numeric.
fi: Seuraavia päiviä tarkoittavaan kenttään syötettävän arvon on oltava numero.

en: The operation cannot be completed because the webdisk is read-only.
fi: Toiminto epäonnistui, koska webdiskille on vain lukuoikeus.

en: The program uname is not available to obtain OS information.
fi: Käyttöjärjestelmästä ei saada tietoa, koska ohjelmaa nimeltä uname ei löytynyt.

en: The recipients list could not be validated. Please check the recipients and try again.
fi: Vastaanottajien listaa ei voitu tarkistaa. Tarkista vastaanottajat ja yritä uudelleen.

en: The requested file or directory is outside of the webdisk system and cannot be accessed.
fi: Haettu tiedosto tai hakemisto on webdisk-järjestelmän ulkopuolella, eikä siihen ole pääsyä.

en: The requested operation can only be performed on one file or directory at a time:
fi: Toiminto voidaan suorittaa vain yhdelle tiedostolle tai hakemistolle kerrallaan:

en: The requested template file does not exist:
fi: Pyydettyä tiedostopohjaa ei ole olemassa:

en: The same as composing character set
fi: Sama kuin kirjoitusmerkistö

en: The search start date is after the search end date.
fi: Haun alkupäivämäärä on myöhempi kuin loppupäivämäärä

en: The symbolic link is too complex to be accessed.
fi: Symbolinen linkki on liian mutkikas seurattavaksi.

en: The target must be a directory when copying or moving multiple items. The target does not exist or is not a directory:
fi: Kun siirretään useita kohteita, kohteena on oltava hakemisto. Kohdetta ei ole olemassa, tai se ei ole hakemisto:

en: The timezone hour must be a number from 0 to 13.
fi: Aikavyöhykkeen tuntikentän on oltava välillä 0...13.

en: The timezone minute must be either 00 or 30.
fi: Aikavyöhykkeen minuuttikentän on oltava joko 00 tai 30.

en: The timezone value is invalid:
fi: Aikavyöhykkeen arvo ei ole validi:

en: The upload exceeds the configured %d KB limit. | The upload exceeds the configured %d KB limit.
fi[0]: Ladattavan tiedoston koko ylittää %d kB rajan.
fi[1]: Ladattavien tiedostojen koko ylittää %d kB rajan.

en: The upload is not an approved file or type:
fi: Ladattava tiedosto tai sen tyyppi ei ole hyväksyttävä:

en: The xowmuid does not match any contacts in the addressbook:
fi: xowmuid ei vastaa yhtäkään osoitekirjassa olevaa henkilöä:

en: There are no events today
fi: Tälle päivälle ei ole tapahtumia

en: There are no files or directories selected.
fi: Ei ole valittu tiedostoja tai hakemistoja.

en: This day only
fi: Vain tänään

en: This group contains too many members to be clicked directly. Please check the to, cc, or bcc box for this group and use the compose button.
fi: Tässä ryhmässä on liikaa jäseniä yksitellen valittavaksi. Valitse tälle ryhmälle To, Cc tai Bcc ja käytä koontinappulaa.

en: This is a partial message and needs to be rebuilt.
fi: Tämä on viestin osa. Viesti pitäisi rakentaa uudelleen.

en: This item was added for multiple dates.
    Deleting it will delete the item for all dates.
    Continue with Delete?
fi: Tämä kohde on lisätty usealle päivämäärälle.
    Kohteen poistaminen poistaa sen kaikilta päivämääriltä.
    Haluatko varmasti poistaa?

en: This item was added for multiple dates.
    Editing it will change the item for all dates.
    Continue with Edit?
fi: Tämä kohde on lisätty usealle päivämäärälle.
    Kohteen muokkaaminen vaikuttaa kaikkiin näihin esiintymiin.
    Haluatko varmasti muokata?

en: This message has no subject, do you still want to send it?
fi: Tässä viestissä ei ole aihetta. Haluatko siilti lähettää sen?

en: This message requests a read receipt, do you want to transmit?
fi: Tämän viestin lukemisesta pyydetään kuittausta. Haluatko lähettää kuittauksen?

en: This month only
fi: Vain tässä kuussa

en: This script must be setuid root:
fi: Tälle skriptille on määriteltävä setuid root-käyttäjälle

en: Threshold to determine Spam:
fi: Roskapostimäärityksen kynnysarvo:

en: Thursday
fi: Torstai

en: Tibetan
fi: tiibetti

en: Tigrinya
fi: tigrinya

en: Time
fi: Aika

en: Time interval in dayview:
fi: Aikaväli päivänäkymässä:

en: TimeZone offset:
fi: Aikavyöhyke-ero:

en: Timestamp used for message date:
fi: Viestin päiväyksessä käytetty aikaleima:

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Title
fi: Otsikko

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To download an entire addressbook at one time, use the download links in the manage addressbook area:
fi: Käytä osoitekirjan hallinnan latauslinkkejä, jos haluat ladata koko osoitekirjan kerrallaan:

en: To, Cc, and Bcc are empty. Please specify the recipients before sending.
fi: Kentät To, Cc ja Bcc ovat tyhjiä. Määritä viestille vastaanottaja(t) ennen lähetystä.

en: Today
fi: Tänään

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Messages
fi: Viestejä yhteensä

en: Transmitting...
fi: Lähetys käynnissä...

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trash folder messages lifetime:
fi: Viestien elinaika Roskakori-kansiossa:

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Try Again
fi: Yritä uudelleen

en: Tsonga
fi: tsonga

en: Tswana
fi: tswana

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish
fi: turkki

en: Turkmen
fi: turkmeeni

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Twi
fi: twi

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: URL
fi: Internet-osoite

en: UTF encoded vfile cannot be properly decoded.
fi: UTF-koodattua vfile-tiedostaoa ei voida dekoodata oikein.

en: Uighur
fi: uiguuri

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukrainian
fi: ukraina

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown compression type:
fi: Tuntematon pakkauslaji:

en: Unsupported upload type:
fi: Tiedostotyyppi ei ole tuettu:

en: Unsupported vcard datatype:
fi: Vcard-tietokenttä, joka ei ole tuettu:

en: Update the index for this folder?
fi: Päivitetäänkö tämän kansion indeksi?

en: Upload
fi: Lataa palvelimelle

en: Upload failed.
fi: Palvelimelle lataus epäonnistui.

en: Upload filesize is zero bytes.
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto on kooltaan 0 tavua.

en: Urdu
fi: urdu

en: Urgent
fi: Kiireellinen

en: Use Regex in search and filterrule:
fi: Haussa ja suodinmäärityksissä käytetään säännöllisiä lausekkeita (regex):

en: Use SSL
fi: Käytetään SSL-salausta

en: Use fixed-width font when reading messages:
fi: Viestejä luettaessa käytetään tasavälistä kirjasintyyppiä:

en: Use smiley images when reading messages:
fi: Viestejä luettaessa näytetään hymiöt:

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Folders
fi: Käyttäjän kansiot

en: User History
fi: Käyttäjähistoria

en: User Id
fi: Käyttäjän ID

en: User Preferences
fi: Käyttäjän asetukset

en: User does not exist:
fi: Käyttäjää ei löydy:

en: Uzbek
fi: uzbekki

en: Vatican City State
fi: Pyhä istuin (Vatikaanivaltio)

en: Venda
fi: venda

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: View next after message move/copy:
fi: Viestin siirron tai kopioinnin jälkeen näytetään seuraava:

en: Virgin Islands, British
fi: Neitsytsaaret, Brittiläiset

en: Virgin Islands, U.S.
fi: Neitsytsaaret, Yhdysvaltain

en: Virus Check
fi: Virustarkistus

en: Volapk
fi: volapük

en: Wait time for background mail filtering:
fi: Odotusaika taustalla tapahtuvalle viestien suodatukselle:

en: Wallis and Futuna
fi: Wallis ja Futuna

en: Walloon
fi: valloni

en: Warning: the quota limit(<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) was hit. Oldest messages have been automatically removed.
fi: Varoitus: kiintiöraja (<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) tavoitettiin. Vanhimmat viestit on automaattisesti poistettu.

en: Warning: the quota limit(<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) was hit. Some files from the webdisk have been automatically removed.
fi: Varoitus: kiintiöraja (<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) tavoitettiin. Webdiskiltä on poistettu automaattisesti tiedostoja.

en: Warning: the uploaded data is not consistent. Each entry in the uploaded file does not contain the same number of fields. The imported data may not be correct or the import may fail. Please ensure all entries contain the same number of fields to guarantee correct import.
fi: Varoitus: palvelimelle ladattu data ei ole konsistenttia. Kenttien määrä vaihtelee. Tuotu data saattaa olla virheellistä, tai tuonti saattaa epäonnistua. Varmistaaksesi, että tuonti toimii odotetulla tavalla, tarkista että kaikilla riveillä on yhtä monta kenttää.

en: We need help understanding how to organize the data you are importing.<br>Please define the fields for the import data. Fields may be used more than once, and undefined fields will be discarded.
fi: Ole hyvä ja määrittele tietokentät tuotavalle tiedolle. Kenttää voi käyttää useammin kuin kerran. Määrittelemättä jääneet kentät jätetään käsittelemättä.

en: WebDisk Options
fi: WebDisk-asetukset

en: Website
fi: Internet-sivusto

en: Websites
fi: Internet-sivustot

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Week <tmpl_var nextweekofyear escape="html">:  <tmpl_var nextweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var nextweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_year escape="html">
fi: Viikko <tmpl_var nextweekofyear escape="html">:  <tmpl_var nextweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var nextweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_year escape="html">

en: Week <tmpl_var prevweekofyear escape="html">:  <tmpl_var prevweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var prevweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_year escape="html">
fi: Viikko <tmpl_var prevweekofyear escape="html">:  <tmpl_var prevweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var prevweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_year escape="html">

en: Week <tmpl_var weekofyear>
fi: Viikko <tmpl_var weekofyear>

en: Week View
fi: Viikkonäkymä

en: Week start:
fi: Viikon alkupäivä:

en: Week view
fi: Viikkonäkymä

en: Weekview Week <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>
fi: Viikkonäkymä, viikko <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>

en: Weekview Week <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>
fi: Viikkonäkymä, viikko <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>

en: Welcome to <tmpl_var programname escape="html">!
fi: Tervetuloa käyttämään <tmpl_var programname escape="html"> -ohjelmaa!

en: Welsh
fi: kymri

en: West Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: Western Frisian
fi: länsifriisi

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: When this feature is enabled you may login to <tmpl_var programname escape="js"> without re-entering your username and password, but only if you did not logout of your previous session and that session has not timed out.
    
    DO NOT ENABLE THIS FEATURE ON A PUBLIC COMPUTER or others will gain access to your account.
fi: Kun tämä toiminto kytketään päälle, voit kirjautua <tmpl_var programname escape="js">-ohjelmaan kirjoittamatta uudelleen käyttäjätunnusta ja salasanaa, mutta vain, jollet ole kirjautunut ulos, ja jos istuntosi on edelleen voimassa.
    
    ÄLÄ KYTKE TOIMINTOA PÄÄLLE JULKISESSA TILASSA OLEVALLA TIETOKONEELLA - muuten toiset ihmiset pääsevät käyttämään tiliäsi.

en: Width
fi: Leveys

en: Wolof
fi: wolof

en: Word Document Preview
fi: Word-dokumentin esikatselu

en: Work
fi: Työ

en: Work Information
fi: Työ-yhteystiedot

en: Xhosa
fi: xhosa

en: Year <tmpl_var next_year escape="html">
fi: Vuosi <tmpl_var next_year escape="html">

en: Year <tmpl_var prev_year escape="html">
fi: Vuosi <tmpl_var prev_year escape="html">

en: Year <tmpl_var year>
fi: Vuosi <tmpl_var year>

en: Year View
fi: Vuosinäkymä

en: Year view
fi: Vuosinäkymä

en: Yearview <tmpl_var weekstart_year escape="html">
fi: Vuosinäkymä <tmpl_var weekstart_year escape="html">

en: Yearview <tmpl_var weekstop_year escape="html">
fi: Vuosinäkymä <tmpl_var weekstop_year escape="html">

en: Yearview <tmpl_var year>
fi: Vuosinäkymä <tmpl_var year>

en: Yearview Year <tmpl_var year>
fi: Vuosinäkymä, vuosi <tmpl_var year>

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yiddish
fi: jiddiš

en: Yoruba
fi: yoruba

en: You are not allowed to connect from this client domain:
fi: Pääsy tästä asiakasdomainista on valitettavasti kielletty:

en: You are not allowed to connect from this client ip:
fi: Pääsy tästä ip-osoitteesta on valitettavasti kielletty:

en: You are not allowed to send messages to this email address:
fi: Viestien lähettäminen tähän email-osoitteeseen on kielletty:

en: You do not have permission to edit the global addressbook.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata globaalia osoitekirjaa.

en: You must fill in the longitude and latitude before any maps or photos can be viewed.
fi: Ennen kuin voit katsella karttoja tai valokuvia, sinun on määriteltävä leveys- ja pituuspiiri.

en: Your INBOX has exceeded the spool limit (<tmpl_var spoollimit escape="js"> kB). Please move some messages from your INBOX to other folders.
fi: Tulevat-kansion osalta on ylitetty jonon kokoraja (<tmpl_var spoollimit escape="js"> kB). Siirrä viestejä Tulevat-kansiosta muihin kansioihin.

en: Your message:
fi: Viestisi:

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zip the selected item(s)?
fi: Zip-pakataanko valitut kohteet?

en: Zulu
fi: zulu

en: [Delete]
fi: [Poista]

en: [Preview]
fi: [Esikatselu]

en: a description of the source url
fi: lähde-URL:n kuvaus

en: abc, inc.
fi: Abc Oy

en: about <tmpl_var programname escape="html">
fi: Tietoja ohjelmasta <tmpl_var programname escape="html">

en: accounting, european division
fi: kirjanpito, Euroopan-osasto

en: add
fi: lisää

en: add an attachment from a url
fi: lisää tiedostoliite annetusta internet-osoitteesta

en: add an attachment from the webdisk
fi: Lisää tiedostoliite webdisk-levyltä

en: add another address
fi: lisää toinen osoite

en: add another custom property
fi: lisää toinen valinnainen ominaisuus

en: add another custom value
fi: lisää toinen custom-arvo

en: add another email address
fi: lisää toinen sähköpostiosoite

en: add another nickname
fi: lisää toinen kutsumanimi

en: add another set of work information
fi: lisää toinen sarja työ-yhteystietoja

en: add another telephone number
fi: lisää toinen puhelinnumero

en: add another website
fi: lisää toinen nettisivusto

en: add event
fi: lisää tapahtuma

en: add new agent
fi: lisää asiakasohjelma

en: addressbook
fi: osoitekirja

en: addressbook search
fi: haku osoitekirjasta

en: advanced search
fi: tarkennettu haku

en: age
fi: ikä

en: all attachments
fi: kaikki tiedostoliitteet

en: all headers
fi: kaikki tunnisteet

en: all members
fi: kaikki jäsenet

en: answered
fi: vastattu

en: at SMTP port:
fi: SMTP-portti:

en: attachment
fi: tiedostoliite

en: attachments
fi: liitteet

en: back to <tmpl_var abookfolder_label escape="html">
fi: takaisin kansioon <tmpl_var abookfolder_label escape="html">

en: back to <tmpl_var callerfoldername escape="html"> folder
fi: takaisin kansioon <tmpl_var callerfoldername escape="html">

en: back to All Addressbooks
fi: takaisin kaikki osoitekirjat -näkymään

en: back to Draft folder
fi: takaisin Luonnokset-kansioon

en: back to Inbox
fi: takaisin Saapuneisiin

en: back to Saved folder
fi: takaisin Tallennetut-kansioon

en: back to Sent folder
fi: takaisin Lähetetyt-kansioon

en: back to Spam folder
fi: takaisin Spam-kansioon

en: back to Trash folder
fi: takaisin Roskakori-kansioon

en: back to Virus folder
fi: takaisin Virusviestit-kansioon

en: back to addressbook
fi: takaisin osoitekirjaan

en: back to addressbook listing
fi: takaisin osoitekirjan listanäkymään

en: back to all addressbooks
fi: takaisin kaikki osoitekirjat -näkymään

en: back to calendar
fi: takaisin kalenteriin

en: back to message listing
fi: takaisin viestilistaan

en: back to message reading
fi: takaisin viestien lukunäkymään

en: back to preferences
fi: takaisin asetuksiin

en: back to the Global Addressbook
fi: takaisin globaaliin osoitekirjaan

en: back to the Global LDAP Addressbook
fi: takaisin globaaliin LDAP-osoitekirjaan

en: back to user preferences
fi: takaisin käyttäjäasetuksiin

en: back to webdisk
fi: takaisin webdiskiin

en: block SMTP relay <tmpl_var smtprelay escape="html">
fi: SMTP-palvelin <tmpl_var smtprelay escape="html"> blokataan

en: block SMTP relay <tmpl_var smtprelay escape="js">?
fi: Blokataanko SMTP-palvelin <tmpl_var smtprelay escape="js">?

en: block email <tmpl_var fromaddress escape="html">
fi: viesti <tmpl_var fromaddress escape="html"> blokataan

en: block email <tmpl_var fromaddress escape="js">?
fi: Blokataanko viesti <tmpl_var fromaddress escape="js">?

en: browser javascript support level
fi: selaimen javascript-tuen taso

en: calendar
fi: kalenteri

en: cancel
fi: peru

en: cancel and return to parent
fi: peruuta ja palaa ylemmälle tasolle

en: car
fi: auto

en: change password
fi: muuta salasana

en: character set: <tmpl_var messagecharset escape="html">
fi: merkistö: <tmpl_var messagecharset escape="html">

en: check/uncheck all boxes for Bcc
fi: lisää tai poista Bcc kaikkiin

en: check/uncheck all boxes for Cc
fi: lisää tai poista Cc kaikkiin

en: check/uncheck all boxes for To
fi: lisää tai poista To kaikkiin

en: check/uncheck all boxes for export
fi: merkitse kaikki kohteet vientiä varten (tai poista merkinnät)

en: check/uncheck all boxes for group membership
fi: valitse tai poista kaikki ryhmäjäsenyyttä koskevat valinnat

en: check/uncheck all boxes for move, copy, or delete
fi: valitse kaikki tai poista kaikki valinnat siirtoa, kopiointia tai poistoa varten

en: choose a file type to add
fi: valitse lisättävä tiedostotyyppi

en: city
fi: kaupunki

en: clear all checked
fi: poista kaikki merkityt

en: click to continue
fi: jatka klikkaamalla

en: click to retrieve mail from this account
fi: klikkaa, jos halaut noutaa tämän käyttäjätilin postit

en: click to see the BSD License
fi: BSD-lisenssi

en: close
fi: sulje

en: collapse all contacts
fi: kätke kaikki yhteystiedot

en: collapse this contact
fi: kätke tämä yhteystieto

en: compose message
fi: kirjoita viesti

en: compose message to <tmpl_var from_address escape="html">
fi: kirjoita viesti vastaanottajalle <tmpl_var from_address escape="html">

en: compose message to <tmpl_var to_address escape="html">
fi: kirjoita viesti vastaanottajalle <tmpl_var to_address escape="html">

en: compose new message
fi: kirjoita uusi sivu

en: contact details
fi: yhteystiedot

en: contains
fi: sisältää

en: country
fi: maa

en: create a new filter rule like this one
fi: luo toinen samanlainen suodinsääntö

en: create new addressbook
fi: luo uusi osoitekirja

en: custom values
fi: muokatut arvot

en: date from subject size
fi: pvm lähettäjä otsikko koko

en: date subject from size
fi: pvm otsikko lähettäjä koko

en: day
fi: päivä

en: dd-mm-yyyy
fi: pp-kk-vvvv

en: dd.mm.yyyy
fi: pp.kk.vvvv

en: dd/mm/yyyy
fi: pp/kk/vvvv

en: delete
fi: poista

en: delete all non-text attachments
fi: poista kaikki liitteet, jotka eivät ole tekstitiedostoja

en: delete all non-text attachments?
fi: poistetaanko kaikki liitteet, jotka eivät ole tekstitiedostoja?

en: delete event
fi: poista tapahtuma

en: delete selected contacts
fi: poista valitut yhteystiedot

en: delete this attachment
fi: poista tämä tiedostoliite

en: delete this sound
fi: poista tämä ääni

en: display html as html
fi: näytä html html:nä

en: display html as text
fi: näytä html tekstinä

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: domestic address
fi: kotiosoite

en: done
fi: valmis

en: download
fi: lataa koneellesi

en: download &quot;<tmpl_var subject escape="html">.msg&quot;
fi: lataa koneellesi &quot;<tmpl_var subject escape="html">.msg&quot;

en: download <tmpl_var foldername escape="html">
fi: lataa koneellesi <tmpl_var foldername escape="html">

en: download Draft
fi: lataa Luonnos koneellesi

en: download Inbox
fi: lataa Saapuneet

en: download Saved
fi: lataa Tallennettu kohde koneellesi

en: download Sent
fi: lataa Lähetetty kohde koneellesi

en: download Spam
fi: lataa Spam-kohde koneellesi

en: download Trash
fi: lataa Roskakori-kohde koneellesi

en: download Virus
fi: lataa Virus-kohde koneellesi

en: download all non-text attachments
fi: lataa koneellesi kaikki tiedostoliitteet paitsi tekstitiedostoja

en: download this agent
fi: Lataa itsellesi tämä ohjelma

en: download this attachment
fi: lataa koneellesi tämä tiedostoliite

en: download this privacy key
fi: lat

en: edit
fi: muokkaa

en: edit contact
fi: muokkaa yhteystietoa

en: edit contact in addressbook &quot;<tmpl_var xowmbook escape="html">&quot;
fi: muokkaa yhteystietoja osoitekirjassa &quot;<tmpl_var xowmbook escape="html">&quot;

en: edit draft
fi: muokkaa luonnosta

en: edit event
fi: muokkaa tapahtumaa

en: edit personal email addresses
fi: muokkaa henkilökohtaista email-osoitetta

en: edit spam preferences
fi: muokkaa roskapostiasetuksia

en: edit stationery
fi: muokkaa viestipohjaa

en: edit this account
fi: muokkaa tätä tiliä

en: edit this filter rule
fi: muokkaa suodinsääntöä

en: empty folder
fi: tyhjä kansio

en: enter a url to the file (http://...)
fi: tiedostoon osoittava internet-osoite (http://...)

en: every hour | every %d hours
fi[0]: joka tunti
fi[1]: joka %d tunti

en: every minute | every %d minutes
fi[0]: joka minuutti
fi[1]: joka minuutti

en: exit status
fi: lopetuskoodi

en: exit status:
fi: lopetuskoodi:

en: expand all contacts
fi: näytä kaikki yhteystiedot

en: expand this contact
fi: näytä tämä yhteystieto

en: export
fi: eksportoi

en: export contacts
fi: vie yhteystiedot

en: find your geographic position
fi: etsi maantieteellinen sijaintisi

en: first
fi: ensimmäinen

en: forward
fi: lähetä edelleen

en: forward as attachment
fi: lähetä edelleen liitteenä

en: forward as original
fi: lähetä edelleen sellaisenaan

en: from subject date size
fi: lähettäjä otsikko pvm koko

en: go to parent directory
fi: mene ylähakemistoon

en: go to the home directory
fi: mene kotihakemistoon

en: go to top
fi: ylös

en: group
fi: ryhmä

en: home
fi: koti

en: home address
fi: kotiosoite

en: home directory
fi: kotihakemisto

en: http://www.example.com
fi: http://www.esimerkki.fi

en: http://www.example.com/mycard.vcf
fi: http://www.esimerkki.fi/kortti.vcf

en: import
fi: tuonti

en: import contact
fi: tuo yhteystieto

en: import contacts
fi: yhteystietojen tuonti

en: import this contact to your addressbook
fi: tuo nämä yhteystiedot osoitekirjaasi

en: important
fi: tärkeää

en: international address
fi: kansainvälinen osoite

en: is
fi: on

en: is not
fi: ei ole

en: jump to the top of the page
fi: hyppää sivun yläosaan

en: keyboard
fi: näppäimistö

en: last
fi: viimeinen

en: last name:<i>von Trapp</i>&nbsp;&nbsp;&nbsp;sort override:<i>Trapp</i>
fi: sukunimi:<i>von Trapp</i>&nbsp;&nbsp;&nbsp;lajittelutunnus:<i>Trapp</i>

en: latitude
fi: leveyspiiri

en: learn ham
fi: opi ei-roskaposti

en: learn spam
fi: opi roskaposti

en: link
fi: linkki

en: list archive
fi: lista-arkisto

en: logout
fi: uloskirjautuminen

en: longitude
fi: pituuspiiri

en: mail filter setup
fi: postisuotimen asettaminen

en: make label
fi: luo nimilappu

en: make pdf
fi: luo pdf

en: make postscript
fi: luo postscript-tiedosto

en: make thumbnails
fi: luo esikatselukuvat

en: manage addressbooks
fi: osoitekirjojen hallinta

en: manage folders
fi: kansioiden hallinta

en: manager, executive, etc
fi: johtaja, apulaisjohtaja jne.

en: mark all read
fi: merkitse kaikki luetuksi

en: mark as read
fi: merkitse luetuksi

en: mark as unread
fi: merkitse kaikki ei-luetuiksi

en: matches regular expression
fi: vastaa säännöllistä lauseketta

en: message
fi: viesti

en: message service
fi: viestipalvelu

en: mini search icon
fi: haun mini-ikoni

en: mm-dd-yyyy
fi: kk-pp-vvvv

en: mm.dd.yyyy
fi: kk.pp.vvvv

en: mm/dd/yyyy
fi: kk/pp/vvvv

en: modem
fi: modeemi

en: month
fi: kuukausi

en: more events...
fi: lisää tapahtumia...

en: move
fi: siirrä

en: move selected messages to trash
fi: siirrä valitut viestit roskakoriin

en: move to trash
fi: siirrä roskakoriin

en: ms word preview
fi: MS Word -esikatselu

en: new contact
fi: uusi yhteystieto

en: new file
fi: uusi tiedosto

en: new folder
fi: uusi hakemisto

en: new group
fi: uusi ryhmä

en: next message
fi: seuraava viesti

en: next page
fi: seuraava sivu

en: no conversion
fi: ei muunnosta

en: no filter rules exist
fi: yhtään suodinsääntöä ei löydy

en: no global filter rules exist
fi: yhtään globaalia suodinsääntöä ei ole

en: no next message
fi: seuraavaa viestiä ei ole

en: no next page
fi: seuraavaa sivua ei ole

en: no one acts on behalf of this contact
fi: tämä yhteystieto ei kuulu kellekään

en: no previous message
fi: edellistä viestiä ei ole

en: no previous page
fi: edellistä sivua ei ole

en: none
fi: ei mikään

en: number of active sessions in the past 1, 5, 15 minutes
fi: voimassaolevien istuntojen määrä viimeisten 1,5 ja 15 minuutin aikana

en: openwebmail, outlook, etc
fi: openwebmail, outlook, jne.

en: or upload the file directly
fi: tai lataa tiedosto palvelimelle suoraan

en: outlook, openwebmail, etc
fi: outlook, openwebmail, jne.

en: owner: <tmpl_var ownerstr escape="html"> group: <tmpl_var groupstr escape="html">
fi: omistaja: <tmpl_var ownerstr escape="html"> ryhmä: <tmpl_var groupstr escape="html">

en: pager
fi: hakulaite

en: parcel delivery address
fi: pakettiosoite

en: phonetic pronunciation:
fi: foneettinen ääntöohje:

en: play pronunciation sound
fi: soita ääntämisohje

en: postal address
fi: postiosoite

en: postoffice box
fi: postilokero

en: prefix
fi: etuliite

en: preparing selections, please wait...
fi: valmistelu käynnissä...

en: preview
fi: esikatselu

en: preview this attachment
fi: esikatselu

en: previous message
fi: edellinen viesti

en: previous page
fi: edellinen sivu

en: print
fi: tulosta

en: read full note
fi: lue koko huomautus

en: rebuild index
fi: rakenna indeksi uudelleen

en: received <tmpl_var messagedatereceived escape="html">
fi: otettu vastaan <tmpl_var messagedatereceived escape="html">

en: remote images have been blocked to protect your privacy. click here to view them.
fi: Muualta ladattavien kuvien esitys on estetty yksityisyytesi suojaamiseksi. Lataa kuvat tästä.

en: rename
fi: nimeä uudelleen

en: reply
fi: vastaus

en: reply all
fi: vastaa kaikille

en: retrieve pop3 mail
fi: lataa viestejä POP3-palvelimelta

en: save
fi: tallenna

en: save and return to parent
fi: tallenna ja palaa

en: save draft
fi: tallenna luonnos

en: save this attachment to your webdisk
fi: tallenna tämä liite webdisk-levyllesi

en: save to webdisk
fi: tallenna webdiskille

en: search
fi: haku

en: search for messages from <tmpl_var from_address escape="html">
fi: hae viestejä, joiden lähettäjä on <tmpl_var from_address escape="html">

en: search for messages to same recipients
fi: hae viestejä, joilla on sama vastaanottaja

en: search for messages with this subject
fi: hae viestejä, joilla on tämä otsikko

en: search google for <tmpl_var fromaddress escape="html">
fi: hae Googlesta hakutermillä <tmpl_var fromaddress escape="html">

en: select members from addressbook
fi: valitse osoitekirjasta

en: send
fi: lähetys

en: sent <tmpl_var messagedatesent escape="html">
fi: lähetetty <tmpl_var messagedatesent escape="html">

en: session timeout
fi: istunnon aikakatkaisu

en: show a map of this location
fi: näytä sijainti kartalla

en: show a satellite photo of this location
fi: näytä sijainti satelliittikuvassa

en: show hidden files
fi: näytä kätketyt tiedostot

en: show thumbnails
fi: näytä esikatselukuvat

en: show timezone map
fi: näytä aikavyöhykekartta

en: simple attachments
fi: yksinkertaiset liitteet

en: simple headers
fi: suppeat tunnisteet

en: single page
fi: yksi sivu

en: sort alphanumerically
fi: alfanumeerinen lajittelu

en: sort by categories ascending
fi: lajittelu kategorioiden mukaan, nouseva

en: sort by email ascending
fi: lajittelu viestien mukaan, nouseva

en: sort by filename
fi: lajittelu tiedostonimen mukaan

en: sort by first name ascending
fi: lajittelu etunimen mukaan, nouseva

en: sort by full name ascending
fi: lajittelu koko nimen mukaan, nouseva

en: sort by last modified timestamp
fi: lajittelu muokkauspäivämäärän mukaan

en: sort by last name ascending
fi: lajittelu sukunimen mukaan, nouseva

en: sort by middle name ascending
fi: lajittelu keskimmäisen nimen mukaan, nouseva

en: sort by name prefix ascending
fi: lajittelu nimen etuliitteen mukaan, nouseva

en: sort by name suffix ascending
fi: lajittelu nimen takaliitteen mukaan, nouseva

en: sort by newest first
fi: lajittelu iän mukaan, uusin ensin

en: sort by newest threads first
fi: lajittelu viestiketjun iän mukaan, uusin ensin

en: sort by note ascending
fi: lajittele huomautuksen mukaan, nouseva

en: sort by oldest first
fi: lajittelu iän mukaan, laskeva

en: sort by oldest threads first
fi: lajittelu viestiketjun iän mukaan, laskeva

en: sort by permissions
fi: lajittelu käyttöoikeuksien mukaan

en: sort by phone number ascending
fi: lajittelu puhelinnumeron mukaan, nouseva

en: sort by received date
fi: lajittelu saapumisajan mukaan

en: sort by recipient
fi: lajittele vastaanottajan mukaan

en: sort by sender
fi: lajittelu lähettäjän mukaan

en: sort by sent date
fi: lajittelu lähetysajan mukaan

en: sort by size
fi: lajittele koon mukaan

en: sort by size largest first
fi: lajittelu koon mukaan, suurin ensin

en: sort by size smallest first
fi: lajittelu koon mukaan, nouseva

en: sort by status (unread first)
fi: ei-luetut ensin

en: sort by subject
fi: lajittelu aiheen mukaan

en: sort reverse alphanumerically
fi: alfanumeerinen käänteinen lajittelu

en: spamassassin user preferences
fi: spamassassin-käyttäjäasetukset

en: spellcheck
fi: oikoluku

en: state/province
fi: osavaltio/alue

en: status unread first
fi: ei-luetut ensin

en: street address
fi: katuosoite

en: subject from date size
fi: otsikko lähettäjä pvm koko

en: suffix
fi: pääte

en: suite, apartment, etc.
fi: asunnon numero tms.

en: symlink
fi: symbolinen linkki

en: terminated by signal
fi: lopetettu, signaali

en: terminated by signal:
fi: lopetettu, signaali:

en: test sound
fi: testiääni

en: this message has attachments
fi: viestissä on liitteitä

en: timezone map
fi: aikavyöhykekartta

en: update index
fi: päivitä indeksi

en: update map
fi: päivitä kartta

en: used by external programs to identify this card
fi: muiden ohjelmien käytössä tämän kortin tunnistamiseksi

en: user preferences
fi: käyttäjäasetukset

en: vCard Information
fi: vCard-tiedot

en: vCard Source Name
fi: vCard, alkuperä

en: vCard Source URL
fi: vCard, alkuperä-URL

en: view all checked
fi: näytä kaikki merkityt

en: view history
fi: näytä historia

en: view larger
fi: näytä suuremmassa koossa

en: view messages
fi: näytä viestit

en: view more recipients
fi: näytä enemmän vastaanottajia

en: view this addressbook
fi: selaa osoitekirjaa

en: view week <tmpl_var labeltext escape="html">
fi: näytä viikko <tmpl_var labeltext escape="html">

en: virtual domain user management
fi: virtuaalidomainin käyttäjien hallinta

en: voice
fi: ääni

en: wait %d second after login to fetch | wait %d seconds after login to fetch
fi[0]: odota %d sekunti sisäänkirjautumisen jälkeen, hae sitten
fi[1]: odota %d sekuntia sisäänkirjautumisen jälkeen, hae sitten

en: was read on:
fi: luettu:

en: work
fi: työ

en: work address
fi: työosoite

en: write mail to <tmpl_var email escape="html">
fi: kirjoita viesti vastaanottajalle <tmpl_var email escape="html">

en: write mail to all group members
fi: kirjoita viesti kaikille ryhmän jäsenille

en: write mail to group member <tmpl_var email escape="html">
fi: kirjoita viesti ryhmän jäsenelle <tmpl_var email escape="html">

en: year
fi: vuosi

en: yyyy-mm-dd
fi: vvvv-kk-pp

en: yyyy.mm.dd
fi: vvvv.kk.pp

en: yyyy/mm/dd
fi: vvvv/kk/pp

en: zip
fi: postinumero

en: zip/postcode
fi: postinumero
