OpenWebMail - en to el translation catalogue (1868 entries)

en: # Message forwarded as attachment
el: # Το Μήνυμα προωθήθηκε σαν επισυναπτόμενο

en: %d Directory | %d Directories
el[0]: %d Κατάλογος
el[1]: %d Κατάλογοι

en: %d File | %d Files
el[0]: %d Αρχείο
el[1]: %d Αρχεία

en: %d address per page | %d addresses per page
el[0]: %d Διευθύνση ανά σελίδα
el[1]: %d Διευθύνσεις ανά σελίδα

en: %d byte snipped ... | %d bytes snipped ...
el[0]: %d byte ψαλιδίστηκε ...
el[1]: %d bytes ψαλιδίστηκαν ...

en: %d character | %d characters
el[0]: %d χαρακτήρας
el[1]: %d χαρακτήρες

en: %d day | %d days
el[0]: %d ημέρα
el[1]: %d ημέρες

en: %d item could not be changed by chmod | %d items could not be changed by chmod
el[0]: %d το αντικείμενο δεν μπορεί να αλλαχθεί απο το chmod
el[1]: %d τα αντικείμενα δεν μπορούν να αλλαχθούν απο το  chmod

en: %d match found | %d matches found
el[0]: %d βρέθηκε αντιστοιχία
el[1]: %d βρέθηκαν αντιστοιχίες

en: %d message | %d messages
el[0]: %d μήνυμα
el[1]: %d μηνύματα

en: %d message per page | %d messages per page
el[0]: %d μήνυμα ανά σελίδα per page
el[1]: %d messages per page

en: %d minute | %d minutes
el[0]: %d λεπτό
el[1]: %d λεπτά

en: %d pixel | %d pixels
el[0]: %d εικονοστοιχείο
el[1]: %d εικονοστοιχεία

en: %d point | %d points
el[0]: %d σημείο
el[1]: %d σημεία

en: %d second | %d seconds
el[0]: %d δευτερόλεπτο
el[1]: %d δευτερόλεπτα

en: %d unread | %d unread
el[0]: %d μη διαβασμένο
el[1]: %d μη διαβασμένα

en: 'Please enter the desired permissions for selected items:
    ( ' + selectedstr() + ' )
    
    Permission examples:
    0755 for shared directories, 0644 for shared files
    0700 for private directories, 0600 for private files'
el: Παρακαλώ εισάγετε τα απαιτούμενα δικαιώματα για τα επιλεγμένα στοιχεία:
    ( ' + selectedstr() + ' )
    
    Παραδείγματα δικαιωμάτων:
    0755 για κοινόχρηστους καταλόγους, 0644 για κοινόχρηστα αρχεία
    0700 για προσωπικούς καταλόγους, 0600 για προσωπικά αρχεία'

en: 'S','M','T','W','T','F','S'
el: 'Κ','Δ','Τ','Τ','Π','Π','Σ'

en: 'Sorry, ' + selectedmonth + ' only has ' + daysinmonth + ' days in ' + formYear + '.
    Changing the day to ' + daysinmonth + '.'
el: 'Συγνώμη ο, ' + selectedmonth + ' έχει μόνο ' + daysinmonth + ' ημέρες στο ' + formYear + '.
    Αλλαγή της ημέρας σε ' + daysinmonth + '.'

en: 'session time: ' + (remainingseconds - 5) + ' seconds left'
el: 'ώρα συνόδου: ' + (remainingseconds - 5) + ' δευτερόλεπτα που έμειναν'

en: (in last 1, 5, 15 minutes)
el: (τα τελευταία 1, 5, 15 λεπτά)

en: (less than 0 for spam, more than 0 for ham)
el: (λιγότερα από 0 για spam, περισσότερα από 0 για ham)

en: (letters, digits &amp; underline only)
el: χαρακτήρες, ψηφία &amp; μόνο υπογραμμίζουν)

en: (no subject)
el: (χωρίς θέμα)

en: -- Stationery for Reply --
el: -- Επιστολόχαρτο απάντησης --

en: -- User Defined --
el: -- Ορισμένο από το Χρήστη --

en: -- add to personal dictionary --
el: -- προσθήκη στο προσωπικό λεξικό --

en: -- fix manually --
el: -- χειροκίνητη διόρθωση --

en: -- read only --
el: -- μόνο για ανάγνωση --

en: ------- End of Forwarded Message -------
el: ------- Τέλος Προωθημένου μηνύματος -------

en: ------- End of Original Message -------
el: ------- Τέλος Αρχικού Μηνύματος -------

en: ---------- Forwarded Message -----------
el: ---------- Προωθημένο Μήνυμα -----------

en: ---------- Original Message -----------
el: ---------- Αρχικό Μήνυμα -----------

en: --DELETE--
el: --ΔΙΑΓΡΑΦΗ--

en: --FORWARD--
el: --ΠΡΟΩΘΗΣΗ--

en: --LEARN HAM--
el: --ΜΑΘΕ HAM--

en: --LEARN SPAM--
el: --ΜΑΘΕ SPAM--

en: --MARK AS READ--
el: --Σήμανση ως Αναγνωσμένου--

en: --MARK AS UNREAD--
el: --Σήμανση ως μη Αναγνωσμένου--

en: 1. Browse for the file you are importing:
el: 1. Αναζητήστε το αρχείο που εισάγαγετε:

en: 1. Select the contacts that you want to download from the list above.
el: 1. Επιλέξτε τις επαφές που θέλετε για λήψη από την παραπάνω λίστα.

en: 1000 messages per page
el: 1000 μηνύματα ανά σελίδα

en: 12 hour
el: 12άωρο

en: 1st
el: 1ον

en: 2. Choose the format of your import file (character set is optional):
el: 2. Επιλέξτε τη μορφή του αρχείου εισαγωγής σας (τo σετ χαρακτήρων είναι προαιρετικό):

en: 2. Select an export format:
el: 2. Επιλέξτε μορφή εξαγωγής:

en: 24 hour
el: 24άωρο

en: 2nd
el: 2ον

en: 3. Choose a destination addressbook for the imported data:
el: 3. Επιλέξτε βιβλίο διευθύνσεων, για τα εισαγόμενα δεδομένα:

en: 3rd
el: 3ον

en: 4th
el: 4ον

en: <label for="thisandnextdays">This day and next </label><input type="text" name="nextdays" size="2"> days
el: <label for="thisandnextdays">Αυτή την ημέρα και την επόμενη </label><input type="text" name="nextdays" size="2"> ημέρες

en: <label for="thisandnextdays">This day and the next </label><input type="text" name="nextdays" size="2" value="<tmpl_var nextdays escape="html">"> days
el: <label for="thisandnextdays">Αυτή την ημέρα και την επόμενη </label><input type="text" name="nextdays" size="2" value="<tmpl_var nextdays escape="html">"> ημέρες

en: <tmpl_var attfiles_totalsize_kb escape="html"> Kb<tmpl_if attachments_limit> of <tmpl_var attachments_limit escape="html"> Kb</tmpl_if> Total
el: <tmpl_var attfiles_totalsize_kb escape="html"> Kb<tmpl_if attachments_limit> of <tmpl_var attachments_limit escape="html"> Kb</tmpl_if> Σύνολο

en: <tmpl_var availableattspace escape="html"> KB Available
el: <tmpl_var availableattspace escape="html"> KB Διαθέσιμα

en: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> KB Available
el: <tmpl_var availablefreespace escape="html"> KB Διαθέσιμα

en: <tmpl_var programname escape="html"> Error
el: <tmpl_var programname escape="html"> Λάθος

en: <tmpl_var timeintransitsign escape="html"><tmpl_var timeintransithour escape="html">h <tmpl_var timeintransitmin escape="html">m <tmpl_var timeintransitsec escape="html">s difference
el: <tmpl_var timeintransitsign escape="html"><tmpl_var timeintransithour escape="html">h <tmpl_var timeintransitmin escape="html">m <tmpl_var timeintransitsec escape="html">s διαφορά

en: A %var% style configuration variable is too recursive:
el: A %var% η μεταβλητή διαμόρφοσης του στύλ είναι πολύ αναδρομική:

en: A contact contains a property with illegal characters in the property group:
el: Μια επαφή περιέχει μια ιδιότητα με μη επιτρεπόμενους χαρακτήρες στην ομάδα της:

en: A contact contains a property with illegal characters in the property type:
el: Μια επαφή περιέχει μια ιδιότητα με μη επιτρεπόμενους χαρακτήρες στο τύπο της:

en: A contact group name contains an invalid carriage return:
el: Το όνομα μιας ομάδα επαφής περιέχει ένα λάθος carriage return:

en: A contact property type contains an invalid carriage return:
el: Ενας τύπος μιας επαφής περιέχει ένα λάθος carriage return:

en: A copy of the message has been saved to your drafts folder.
el: Αντίγραφο του μηνύματος αποθηκεύτηκε στο φάκελο προχείρων.

en: A file must be selected for import.
el: Πρέπει να επιλεγεί ενα αρχείο για εισαγωγή.

en: A popup window has been blocked.
    Please unblock popups and try again.
el: Ένα αναδυόμενο παράθυρο έχει αποκλειστεί..
    Παρακαλώ επιτρέψτε τα αναδυόμενα παράθυρα και ξαναπροσπαθήστε.

en: A valid xowmuid must be provided.
el: Ένα έγκυρο xowmuid πρέπει να παρασχεθεί.

en: ACTIVE SESSIONS
el: ΕΝΕΡΓΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ

en: Abkhazian
el: Αμπχαζίας

en: About
el: Σχετικά με

en: Abu Dhabi, Volgograd, Kabul
el: Αμπού Ντάμπι, Volgograd, Καμπούλ

en: Access Classification
el: Κατάταξη Πρόσβασης

en: Access denied: all modules are disabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Όλες οι μονάδες είναι απενεργοποιημένες.

en: Access denied: the addressbook module is not enabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η μονάδα του βιβλίου διευθύνσεων δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Access denied: the advanced search module is not enabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η μονάδα της προχωρημένης αναζήτησης δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Access denied: the calendar module is not enabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η μονάδα του ημερολογίου δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Access denied: the operation is not allowed.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η λειτουργία δεν επιτρέπεται.

en: Access denied: the session id is not properly defined.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Δεν είναι ορισμένο το id συνόδου.

en: Access denied: the spam preferences module is not enabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η μονάδα προτιμήσεων του spam δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Access denied: the webdisk module is not enabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η μονάδα webdisk δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Access denied: the webmail module is not enabled.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Η μονάδα ΙστοΤαχυδρομείου δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Access denied: your request did not come from the same ip address that initiated this session.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Το αίτημά σας δεν προέρχεται από την ίδια διεύθυνση IP που ξεκίνησε την σύνοδο.

en: Access denied: your request did not contain the proper session id cookie.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση: Το αίτημά σας δεν περιέχει το σωστό id cookie της συνόδου.

en: Access to hidden files has been disabled.
el: Η πρόσβαση στα κρυφά αρχεία έχει απενεργοποιηθεί.

en: Access to mail folders has been disabled.
el: Η πρόσβαση στους φακέλους αλληλογραφίας έχει απενεργοποιηθεί.

en: Access to special unix file types has been disabled.
el: Η πρόσβαση στα ειδικά αρχεία του unix έχει απενεργοποιηθεί.

en: Access to symbolic links has been disabled.
el: Η πρόσβαση στους συμβολικούς δεσμούς έχει απενεργοποιηθεί.

en: Access to the log file is not allowed.
el: Η πρόσβαση στο αρχείο καταγραφής δεν επιτρέπεται.

en: Access to the sessions directory is not allowed.
el: Η πρόσβαση στο κατάλογο συνόδου δεν επιτρέπεται.

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action Messages
el: Μηνύματα Ενέργειας

en: Action has illegal characters.
el: Η Ενέργεια περιέχει μη αποδεκτούς χαρακτήρες.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Active Developers
el: Ενεργοί Προγραμματιστές

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Calendar Entry
el: Προσθήκη Εγγραφής στο Ημερολόγιο

en: Add Files to This Contact
el: Προσθήκη Αρχείων στην Επαφή αυτή

en: Add New User Folder
el: Προσθήκη Νέου Φακέλου Χρήστη

en: Add attachment failed.<br>The attachment limit of <tmpl_var attachments_limit escape="js"> Kb was reached.
el: Αποτυχία Προσθήκης Επισυναπτόμενου.<br>Ο περιορισμός του <tmpl_var attachments_limit escape="js"> Kb επετεύχθη.

en: Add from Webdisk
el: Προσθήκη από Webdisk

en: Add/Modify
el: Προσθήκη/Τροποποίηση

en: Address Full
el: Πλήρης Διεύθυνση

en: Address: City
el: Διεύθυνση: Πόλη

en: Address: Country
el: Διεύθυνση: Χώρα

en: Address: P.O. Box
el: Διεύθυνση: Ταχυδρομική Θυρίδα

en: Address: State / Province
el: Διεύθυνση: Πολιτεία / Επαρχία

en: Address: Street
el: Διεύθυνση: Οδός

en: Address: Suite / Apartment
el: Διεύθυνση: Σουίτα / Διαμέρισμα

en: Address: Zip / Postal Code
el: Διεύθυνση: Zip / T.K.

en: Addressbook
el: βιβλίο διευθύνσεων

en: Addressbook Name
el: Όνομα βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook Options
el: Επιλογές βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook already exists:
el: Το βιβλίο διευθύνσεων υπάρχει:

en: Addressbook button position:
el: Θέση Πλήκτου βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook default filter:
el: Προεπιλεγμένο φίλτρο βιβλίο διευθύνσεων:

en: Addressbook: <tmpl_var abookfolder_label escape="html">
el: Bιβλίο διευθύνσεων: <tmpl_var abookfolder_label escape="html">

en: Addressbook: All Addressbooks
el: Bιβλίο διευθύνσεων: Όλα τα βιβλία διευθύνσεων

en: Addressbook: Global Addressbook
el: Bιβλίο διευθύνσεων: Καθολικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Addressbook: Global LDAP Addressbook
el: Βιβλίο διευθύνσεων: Καθολικό LDAP βιβλίο διευθύνσεων

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Addresses displayed per page:
el: Διευθύνσεις που εμφανίζονται ανά σελίδα:

en: Advanced Search
el: Σύνθετη Αναζήτηση

en: Afar
el: Μακρυά

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Afrikaans
el: Αφρικανοί

en: After addressbook entries
el: Μετά τις καταχωρήσεις διευθύνσεων

en: After mail edit area
el: Μετά τον χώρο επεξεργασίας μυνήματος

en: Agents
el: Πράκτορες

en: Akan
el: Ακάν

en: Aland Islands
el: Νήσοι Άλαντ

en: Alaska-Hawaii Standard
el: Αλάσκα-Χαβάη Standard

en: Albania
el: Αλβανία

en: Albanian
el: Αλβανός

en: Algeria
el: Αλγερία

en: All
el: Όλα

en: All Addressbooks
el: Όλα τα βιβλία Διευθύνσεων

en: All Day
el: Ολοήμερο

en: All Members
el: Όλα τα Μέλη

en: All addressbooks are read-only.
el: Όλα τα βιβλία διευθύνσεων είναι μόνον ανάγνωσης.

en: All addressbooks are readonly, create a new one?
el: Όλα τα βιβλία διευθύνσεων είναι μόνο ανάγνωσης, δημιουργία νέου;

en: All addressbooks are readonly, please create a new one
el: Όλα τα βιβλία διευθύνσεων είναι μόνο ανάγνωσης, παρακαλώ δημιουργήστε νέο

en: All changes to this agent will be lost, continue?
el: Όλες οι αλλαγές σε αυτό το μέσο θα χαθούν, να συνεχίσει;

en: All checked selections have been cleared.
el: Όλες οι επιλεγμένες επιλογές έχουν εκκαθαριστεί.

en: All data must be saved before viewing or creating an agent card. Save and continue?
el: Όλα τα δεδομένα πρέπει να αποθηκευτούν πριν από την προβολή ή τη δημιουργία μιας κάρτας παράγοντα. Αποθήκευση και συνέχεια;

en: All headers
el: Όλες οι επικεφαλίδες

en: All new messages in Inbox
el: Όλα τα νέα μηνύματα στα Εισερχόμενα

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: An agent upload may only contain one contact.
el: Ένας παράγοντας φόρτωσης μπορεί να περιέχει μόνο μία επαφή.

en: An import destination must be chosen.
el: Πρέπει να επιλεγεί ένας προορισμός εισαγωγής.

en: An import format must be chosen.
el: Πρέπει να επιλεγεί μιά μορφή εισαγωγής.

en: An unknown error has occured.
el: Συνέβη ενα αγνωστο σφάλμα.

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Antilles
el: Αντίλλες

en: April
el: Απρίλιος

en: Arabic
el: Αραβικός

en: Archive contents:
el: Περιεχόμενα Αρχειοθήκης:

en: Archive name:
el: Όνομα Αρχειοθήκης:

en: Are you sure you want to clear all checked boxes?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε όλα τα επιλεγμένα τετραγωνίδια;

en: Are you sure you want to copy selected contacts?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αντιγράψετε τις επιλεγμένες επαφές;

en: Are you sure you want to copy the selected message(s)?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αντιγράψετε το επιλεγμένο μήνημα(τα);

en: Are you sure you want to copy this message?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αντιγράψετε αυτό το μήνημα;

en: Are you sure you want to delete selected contacts?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες επαφές;

en: Are you sure you want to delete this folder and all its contents?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το φάκελο και όλα του τα περιεχόμενα;

en: Are you sure you want to delete this item?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το στοιχείο;

en: Are you sure you want to move selected contacts?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να μετακινήσεις τις επιλεγμένες επαφές;

en: Are you sure you want to move the selected message(s)?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να μετακινήσεις το επιλεγμένο μήνυμα(τα);

en: Are you sure you want to move this message?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να μετακινήσετε αυτό το μήνυμα;

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Armenian
el: Αρμενής

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Ask to confirm
el: Ερώτηση για επιβεβαίωση

en: Assamese
el: Ασσαμικά

en: At beginning
el: Στην αρχή

en: At bottom
el: Στο κάτω μέρος

en: At end
el: Στο τέλος

en: At least one name attribute of a contact must be defined.
el: Τουλάχιστον ένα όνομα ιδιότητας μιας επαφής πρέπει να οριστεί.

en: At top
el: Στο πάνω μέρος

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Attachment Filename
el: Όνομα αρχείου Συνημμένου

en: Attachment Limit Reached
el: Το Όριο Συνημμένου έχει επιτευχθεί

en: Attachment Space Available: <tmpl_var attspaceavailable_kb escape="html"> Kb
el: Διαθέσιμος Χώρος Συνημμένου: <tmpl_var attspaceavailable_kb escape="html"> Kb

en: Attachment file can no longer be found:
el: Δε μπορεί να βρεθεί το Αρχείο Συνημμένου:

en: Attachment not found.
el: Δε βρέθηκε το Συνημμένο.

en: Attachment:
el: Συνημμένο:

en: Attention <tmpl_var useremail escape="html">,<br><br>You have been idle for a long time. If no more action is taken this session will end in 60 seconds.
el: Προσοχή <tmpl_var useremail escape="html">,<br><br>Έχετε μείνει αδρανής για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αν δεν αναληφθεί δράση αυτή η σύνοδος θα τελειώσει σε 60 δευτερόλεπτα.

en: August
el: Αύγουστος

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Auto Reply Text (500 characters or less)
el: Κείμενο Αυτόματης Απάντησης (500 χαρακτήρες ή λιγότερο)

en: Auto Reply:
el: Αυτόματη Απάντηση:

en: Auto Selected
el: Αυτόματα Επιλεγμένο

en: Auto fetch POP3 at login:
el: Αυτόματη Ανάκτηση του POP3 κατά τη σύνδεση:

en: Auto-refresh message listing:
el: Αυτόματη-ανανέωση λίστας μηνυμάτων:

en: Auto<br>Login
el: Αυτόματη<br>Σύνδεση

en: Automatic CC:
el: Αυτόματη Κοιν.:

en: Avestan
el: Αβεστάν

en: Aymara
el: Αϊμάρα

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Azerbaijani
el: Αζερμπαϊτζανός

en: Azores, South Sandwich Islands
el: Αζόρες, Νήσοι Νοτίου Σάντουιτς

en: Back to User Preferences
el: Πίσω τις Προτιμήσεις Χρήστη

en: Background image repeated:
el: Η Εικόνα του φόντου επαναλαμβάνεται:

en: Background image:
el: Εικόνα φόντου:

en: Backup file must be specified.
el: Το αρχείο αντιγράφου πρέπει να προσδιοριστεί.

en: Backup outgoing message to SENT folder:
el: Αντιγράφο εξερχόμενο μήνυματος στο φάκελο ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΑ:

en: Backup sent message
el: Αντίγραφο απεσταλμένου μηνύματος

en: Backup to current folder (if not Inbox/Draft):
el: Αντίγραφο στο τρέχοντα φάκελο (αν δεν είναι ο Εισερχόμενα/Πρόχειρα):

en: Baghdad, Moscow, Nairobi
el: Βαγδάτη, Μόσχα, Ναϊρόμπι

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangkok, Jakarta
el: Μπανγκόκ, Τζακάρτα

en: Bangladesh
el: Μπαγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Bashkir
el: Μπασκίρ

en: Basque
el: Βάσκων

en: Bcc
el: Ιδιωτ.

en: Bcc:
el: Ιδιωτ.:

en: Before addressbook entries
el: Πριν από τις καταχωρήσεις διευθύνσεων

en: Before mail edit area
el: Πριν από τον χώρο επεξεργασίας μηνύματος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belarusian
el: Λευκορώσικός

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Bengali
el: Βεγγάλη

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bihari
el: Μπιχάρι

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Birthday: Day
el: Γενέθλια: Ημέρα

en: Birthday: Month
el: Γενέθλια: Μήνας

en: Birthday: Year
el: Γενέθλια: Χρόνος

en: Bislama
el: Μπισλάμα

en: Blacklist Email Address
el: Blacklist Διεύθυνσης ηλεκτρονικου ταχυδρομείου

en: Block images inside messages:
el: Αποκλεισμός εικόνων μέσα στα μηνύματα:

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Bosnian
el: Βοσνίακό

en: Both before and after addressbook entries
el: Τόσο πριν όσο και μετά τις καταχωρήσεις διευθύνσεων

en: Both before and after mail edit area
el: Τόσο πριν όσο και μετά την περιοχή διόρθωσης μηνύματος

en: Both latitude and longitude must be defined.
el: Τόσο γεωγραφικό πλάτος και μήκος θα πρέπει να οριστούν.

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικό Έδαφος του Ινδικού Ωκεανού

en: Browser javascript support level:
el: Επίπεδο υποστήριξης javascript στο Browser:

en: Brunei Darussalam
el: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Bulgarian
el: βουλγαρικός

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burmese
el: Βιρμανίας

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: CLIENT
el: ΠΕΛΑΤΗΣ

en: Calendar Options
el: Επιλογές Ημερολογίου

en: Caller has illegal characters.
el: Ο Καλούντας έχει μη έγκυρους χαρακτήρες.

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot change to directory:
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή στον κατάλογο:

en: Cannot close db:
el: Δεν μπορεί να κλείσει η db:

en: Cannot close directory:
el: Δεν μπορεί να κλείσει τον κατάλογο:

en: Cannot close file:
el: Δεν μπορεί να κλείσει το αρχείο:

en: Cannot create directory:
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του καταλόγου:

en: Cannot delete db:
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή της db:

en: Cannot delete directory:
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του καταλόγου:

en: Cannot delete file:
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του αρχείου:

en: Cannot delete message ID from file:
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του μηνύματος με ID  από το αρχείο:

en: Cannot edit a directory.
el: Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία ενός καταλόγου.

en: Cannot execute command:
el: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση εντολής:

en: Cannot load vfile parser module:
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της μονάδας vfile αναλυτή:

en: Cannot lock file:
el: Δεν μπορεί να κλειδώσει το αρχείο:

en: Cannot lock or open file:
el: Δεν μπορεί να κλειδώσει ή να ανοίξετε το αρχείο:

en: Cannot make directory:
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία καταλόγου:

en: Cannot open any of the following SMTP servers:
el: Δεν μπορεί να ανοίξει οποιοδήποτε από τους ακόλουθους διακομιστές SMTP:

en: Cannot open db:
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα της db:

en: Cannot open directory:
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του καταλόγου:

en: Cannot open file:
el: Δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο:

en: Cannot read calendar file:
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του αρχείου του ημερολογίου:

en: Cannot read directory:
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του καταλόγου:

en: Cannot read file:
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του αρχείου:

en: Cannot read pop3 book:
el: Δεν μπορεί να διαβάστεί το βιβλίο του pop3:

en: Cannot rename db:
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία της db:

en: Cannot rename directory:
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία του καταλόγου:

en: Cannot rename file:
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία του αρχείου:

en: Cannot seek in file:
el: Δεν είναι δυνατή ή αναζήτηση στο αρχείο:

en: Cannot set current directory.
el: Δεν είναι δυνατός ο ορισμός του τρέχοντος καταλόγου.

en: Cannot unlock file:
el: Δεν μπορεί να ξεκλείδωσει το αρχείο:

en: Cannot update db:
el: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της db:

en: Cannot update index db:
el: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του ευρετηρίου της db:

en: Cannot update timestamp on file:
el: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της χρονοσήμανσης στο αρχείο:

en: Cannot write calendar file:
el: Δεν μπορεί να εγγραφεί το αρχείο ημερολογίου:

en: Cannot write file:
el: Δεν μπορεί να εγγραφεί το αρχείο:

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Car
el: Αυτοκίνητο

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categorized Folders list:
el: Λίστα φακέλων ανα Κατηγορία:

en: Category-Folder Separator
el: Διαχωριστικό Κατηγορίας-Φάκελου

en: Cc
el: Κοιν.

en: Cc:
el: Κοιν.:

en: Cell
el: Κελί

en: Central African Republic
el: Κεντρική Αφρικανική Δημοκρατία

en: Central European
el: Κεντρικής Ευρώπης

en: Chad
el: Τσάντ

en: Chamorro
el: Τσαμόρο

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Character Set
el: Σετ χαρακτήρων

en: Character Set:
el: Σετ χαρακτήρων:

en: Charset for composing:
el: Σετ χαρακτήρων για τη σύνταξη:

en: Charset for outgoing message:
el: Σετ χαρακτήρων για το εξερχόμενο μήνυμα:

en: Charset:
el: Σετ χαρακτήρων:

en: Chechen
el: Τσετσενίας

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: China Coast
el: Ακτή Κίνας

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Christmas Island
el: Νήσος των Χριστουγέννων

en: Clear
el: Καθάρισε

en: Click here to rebuild this message.
el: Κάντε κλικ εδώ για να την αναδόμηση αυτού του μηνύματος.

en: Client Address
el: Διεύθυνση πελάτη

en: Close
el: Κλείσε

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νησιά Κόκος

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Columns
el: Στήλες

en: Comma Separated Value (.csv)
el: Τιμές διαχωρισμένες με κόμματα (.csv)

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Company Logo (jpg,gif,png)
el: Λογότυπο Εταιρίας (jpg,gif,png)

en: Company Name
el: Όνομα Εταιρίας

en: Compose Message
el: Σύνταξη Μηνύματος

en: Compose New Stationery
el: Σύνταξη νέου Χαρτικού

en: Confirm New Password:
el: Επιβεβαίωση νέου κωδικού πρόσβασης:

en: Confirm Reading
el: Επιβεβαίωση ανάγνωσης

en: Confirm before directory/file compress:
el: Επιβεβαίωση πριν από τη συμπίεση του καταλόγου/αρχείου:

en: Confirm before directory/file deletion:
el: Επιβεβαίωση πριν από τη διαγραφή του καταλόγου/αρχείου:

en: Confirm before directory/file move/copy:
el: Επιβεβαίωση πριν από την μετακίνηση/αντιγραφή του καταλόγου/αρχείου:

en: Confirm before message move/copy:
el: Επιβεβαίωση πριν από την μετακίνηση/αντιγραφή του μηνύματος:

en: Congo
el: Κονγκό

en: Congo, The Democratic Republic Of The
el: Κονγκό, η Λαϊκή Δημοκρατία του

en: Contact Creator Program
el: Πρόγραμμα Δημιουργίας Επαφής

en: Contact Photo (jpg,gif,png)
el: Φωτογραφία Επαφής (jpg,gif,png)

en: Contact Source URL
el: URL Προέλευσης Επαφής

en: Contact Source URL Description
el: URL Περιγραφή Προέλευσης Επαφής

en: Contact name must be defined.
el: Πρέπει να ορίσετε το όνομα της επαφής.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Control bar position in read interface:
el: θέση μπάρας Έλεγχου στο interface ανάγνωσης:

en: Controlbar position in messages list:
el: θέση μπάρας Έλεγχου στη λίστα μηνυμάτων:

en: Converted
el: Μετατράπηκε

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy the selected item(s)?
el: Αντιγραφή του(ων) επιλεγμένου(ων) στοιχείου(ων);

en: Corsican
el: Κορσικανός

en: Costa Rica
el: Κώστα Ρίκα

en: Cote D'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Could not find the receipt sender address in the message, using
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της διεύθυνσης αποστολέα στην παραλαβή του μηνύματος, χρησιμοποιώντας

en: Count
el: Μέτρημα

en: Create GZ
el: Δημιουργία GZ

en: Create TGZ
el: Δημιουργία TGZ

en: Create ZIP
el: Δημιουργία ZIP

en: Creator Program
el: Πρόγραμμα Δημιουργός

en: Croatia
el: Κροατία

en: Croatian
el: Κροατικό

en: Cuba
el: Κούβα

en: Current Blacklist
el: Τρέχουσα Μαύρηλίστα

en: Current Folder:
el: Τρέχων φάκελος:

en: Current Rules
el: Ισχύοντες Κανόνες

en: Current Whitelist
el: Τρέχουσα Λευκήλίστα

en: Currently Checked Addresses
el: Τρέχοuσες Ελεγμένες Διευθύνσεις

en: Currently Checked Addresses List
el: Τρέχοuσα Ελεγμένη λίστα Διευθύνσεων

en: Custom Name
el: Προσαρμοσμένο Όνομα

en: Custom Properties
el: Προσαρμοσμένες Ιδιότητες

en: Custom Values
el: Προσαρμοσμένες Τιμές

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech
el: Τσέχικά

en: Czech Republic
el: Τσεχική Δημοκρατία

en: Danish
el: Δανέζικος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date (Newest first)
el: Ημερομηνία (Πρώτα οι Νεώτερες)

en: Date (Oldest first)
el: Ημερομηνία (Πρώτα οι Παλιότερες)

en: Date format:
el: Μορφή ημερομηνίας:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Day View
el: Προβολή Ημέρας

en: Day view
el: Προβολή ημέρας

en: Daylight Saving Time:
el: Θερινή ώρα:

en: Days
el: Ημέρες

en: Dayview <tmpl_var current_monthname> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>
el: Προβολή Ημέρας<tmpl_var current_monthname> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>
el: Προβολή Ημέρας <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var day> <tmpl_var year>
el: Προβολή Ημέρας <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var day> <tmpl_var year>

en: Dayview <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>
el: Προβολή Ημέρας <tmpl_var monthname> <tmpl_var day> <tmpl_var current_year>

en: Dayview <tmpl_var nextday_dayname escape="html"> <tmpl_var nextday_monthname escape="html"> <tmpl_var nextday_day> <tmpl_var nextday_year>
el: Προβολή Ημέρας <tmpl_var nextday_dayname escape="html"> <tmpl_var nextday_monthname escape="html"> <tmpl_var nextday_day> <tmpl_var nextday_year>

en: Dayview <tmpl_var prevday_dayname escape="html"> <tmpl_var prevday_monthname escape="html"> <tmpl_var prevday_day> <tmpl_var prevday_year>
el: Προβολή Ημέρας <tmpl_var prevday_dayname escape="html"> <tmpl_var prevday_monthname escape="html"> <tmpl_var prevday_day> <tmpl_var prevday_year>

en: Dayview <tmpl_var weekday_monthname> <tmpl_var weekday_day> <tmpl_var weekday_year>
el: Προβολή Ημέρας <tmpl_var weekday_monthname> <tmpl_var weekday_day> <tmpl_var weekday_year>

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Default Folders
el: Προεπιλογή Φακέλων

en: Default addressbook sort order:
el: Προεπιλογή ταξινόμησης του βιβλίου διευθύνσεων:

en: Default calendar view:
el: Προεπιλογή παρουσίασης του ημερολογίου:

en: Default charset for file system:
el: Προεπιλογή σετ χαρακτήρων στο σύστημα αρχείων:

en: Default destination folder:
el: Προεπιλογή φακέλου προορισμού:

en: Default header display:
el: Προεπιλογή παρουσίασης της επικεφαλίδας:

en: Default search:
el: Προεπιλογή αναζήτησης:

en: Default sort:
el: Προεπιλογή ταξινόμησης

en: Defining The Import Fields
el: Καθορισμός των Πεδίων Εισαγωγής

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete <tmpl_var filename escape="js">?
el: Διαγραφή <tmpl_var filename escape="js">;

en: Delete at logout
el: Διαγραφή στην αποσύνδεση

en: Delete remote mail
el: Διαγραφή απομακρυσμένης αλληλογραφίας

en: Delete the selected item(s)?
el: Διαγραφή επιλεγμένου(ων) στοιχείου(ων);

en: Delete this folder and all its contents?
el: Διαγραφή αυτού του φακέλου και όλα τα περιεχόμενά του;

en: Delivered:
el: Παραδόθηκε:

en: Denmark
el: Δανία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Destination
el: Προορισμός

en: Destination:
el: Προορισμός:

en: Dhaka
el: Ντάκα

en: Dictionary Word
el: Λέξη του Λεξικού

en: Dictionary for spellcheck:
el: Λεξικό για ορθογραφικό έλεγχο:

en: Directory already exists:
el: Ο Κατάλογος ήδη υπάρχει:

en: Directory created:
el: Δημιουργήθηκε ο Κατάλογος:

en: Disable all embedded links
el: Απενεργοποιήστε όλες τις ενσωματωμένες συνδέσεις

en: Disable embed/object/applet tags inside messages:
el: Απενεργοποίηση ενσωματωμένων/αντικειμένων/applet ετικέτες στα μηνύματά:

en: Disable embedded CGI links only
el: Απενεργοποίηση ενσωματωμένες συνδέσεις μόνο για CGI

en: Disable embedded links inside messages:
el: Απενεργοποίηση ενσωματωμένες συνδέσεις στο εσωτερικό των μηνυμάτων:

en: Disable javascript inside messages:
el: Απενεργοποίηση javascript στο εσωτερικό των μηνυμάτων:

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disallowed POP3 server:
el: Δεν επιτρέπεται ο διακομιστής POP3:

en: Display Preference
el: Προτιμήσεις Προβολής

en: Display mini search icon
el: Προβολή μικρού εικονίδιου αναζήτησης

en: Display only one line per contact:
el: Προβολή μόνο μιας γραμμής ανα επαφή:

en: Division Structure
el: Δομή Division

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Do not check any messages for spam
el: Μην ελέγξετε κανένα μηνύματα για spam

en: Do not check any messages for viruses
el: Μην ελέγξετε κανένα μηνύματα για viruses

en: Do not check for repeated messages
el: Μην ελέγξετε για επαναλαμβανόμενα μηνύματα

en: Do not disable any embedded links
el: Μην απενεργοποιήσετε τις ενσωματωμένες συνδέσεις

en: Do not show original message in reply
el: Να μην εμφανιστεί το αρχικό μήνυμα στην απάντηση

en: Dominica
el: Δομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Download
el: Λήψη

en: Draft
el: Πρόχειρα

en: Draft <tmpl_var subject escape="js"> has been saved successfully
el: Το Πρόχειρο <tmpl_var subject escape="js"> έχει αποθηκευτεί με επιτυχία

en: Draft Saved
el: Το Πρόχειρο αποθηκεύτηκε

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: ERROR
el: ΛΑΘΟΣ

en: Eastern European
el: Ανατολικής Ευρώπης

en: Ecuador
el: Εκουαδόρ

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Calendar Entry
el: Επεξεργασία Ημερολογίου

en: Edit Contact
el: Επεξεργασία Επαφής

en: Edit Failed
el: Αποτυχία Επεξεργασίας

en: Edit File
el: Επεξεργασία Αρχείου

en: Edit Folders
el: Επεξεργασία Φακέλου

en: Edit Group
el: Επεξεργασία Ομάδας

en: Edit Mail Filters
el: Επεξεργασία Φίλτρων Αλληλογραφίας

en: Edit POP3 Book
el: Επεξεργασία μπλοκαρίσματος POP3

en: Edit Personal Dictionary
el: Επεξεργασία Προσωπικού Λεξικού

en: Edit Personal Email Addresses
el: Επεξεργασία προσωπικών διευθύνσεων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Edit Spamassassin Blacklist
el: Επεξεργασία Μαύρηςλίστας Spamassassin

en: Edit Spamassassin Rules
el: Επεξεργασία Κανόνων Spamassassin

en: Edit Spamassassin Whitelist
el: Επεξεργασία Λευκήςλίστας Spamassassin

en: Edit Stationery
el: Επεξεργασία Χαρτικού

en: Editing is disabled because the webdisk is read-only
el: Επεξεργασία απενεργοποιημένη, διότι η webdisk είναι μόνο για ανάγνωση

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Email Address
el: Διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Address (click to edit)
el: Διευθύνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (κλίκ για επεξεργασία)

en: Email Addresses
el: Διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Program
el: Πρόγραμμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Empty Spam folder (%d message)? | Empty Spam folder (%d messages)?
el[0]: Άδειασμα φακέλου Spam (%d μήνυμα);
el[1]: Άδειασμα φακέλου Spam (%d μήνυματα);

en: Empty Trash folder (%d message)? | Empty Trash folder (%d messages)?
el[0]: Άδειασμα φακέλου απορριμμάτων (%d μήνυμα);
el[1]: Άδειασμα φακέλου απορριμμάτων (%d μηνύματα);

en: Empty Virus folder (%d message)? | Empty Virus folder (%d messages)?
el[0]: Άδειασμα φακέλου Virus (%d μήνυμα);
el[1]: Άδειασμα φακέλου Virus (%d μηνύματα);

en: Empty groups are not allowed. Please add members to this group.
el: Κενές ομάδες δεν επιτρέπονται. Παρακαλείσθε να προσθέσετε μέλη σε αυτήν την ομάδα.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποίημένο

en: Encoding:
el: Κωδικοποίηση:

en: End Date:
el: Ημερομηνία Λήξης:

en: End hour:
el: Ώρα Τέλους:

en: End time
el: Ώρα λήξης

en: End time:
el: Ώρα λήξης:

en: English
el: Αγγλικά

en: Entries
el: Καταχωρήσεις

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error executing command:
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση εντολής:

en: Error opening message:
el: Μήνυμα σφάλματος ανοίγματος:

en: Error: reply receipt message ID seems to be gone:
el: Σφάλμα: Το ID της απόδειξης απαντησης φαίνεται να έχει φύγει:

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Estonian
el: Εσθονική

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Event
el: Συμβάν

en: Event Color:
el: Χρώμα συμβάντος:

en: Event Link:
el: Σύνδεσμος συμβάντος:

en: Event reminder check days:
el: Ημέρες ελέγχου υπενθύμισης Συμβάτος:

en: Event reminder:
el: Υπενθύμιση συμβάντος:

en: Every ' + wDay[wDayNumber] + ' this month
el: Για κάθε ' + wDay[wDayNumber] + ' αυτού του μήνα

en: Every <tmpl_var weekday escape="html"> this month
el: Για κάθε <tmpl_var weekday escape="html"> αυτού του μήνα

en: Every even month this year
el: Κάθε ζυγό μήνα αυτού του χρόνου

en: Every month this year
el: Κάθε μήνα αυτού του χρόνου

en: Every odd month this year
el: Κάθε μονό μήνα αυτού του χρόνου

en: Every year
el: Για κάθε χρόνο

en: Ewe
el: Προβατίνα

en: Exclude
el: Εξαιρέστε

en: Exit
el: Έξοδος

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Contacts from:
el: Εξαγωγή Επαφών από:

en: External Unique ID
el: Εξωτερικό Μοναδικό ID

en: Extract Archive
el: Εξαγωγή Αρχειοθήκης

en: Extract archive file <tmpl_var filename escape="js">?
el: Εξαγωγή αρχείου αρχειοθήκης <tmpl_var filename escape="js">;

en: Falkland Islands (Malvinas)
el: Νησιά Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Faroe Islands
el: Νησιά Φερόε

en: Faroese
el: των Νήσων Φερόε

en: Fax
el: Φάξ

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Field order:
el: Διάταξη πεδίου:

en: Fiji
el: Φίτζι

en: Fijian
el: των Νήσων Φίτζι

en: File already exists:
el: Το αρχείο ήδη υπάρχει:

en: File contents:
el: Περιεχόμενα αρχείου:

en: File created:
el: Το αρχείο δημιουργήθηκε:

en: File does not exist:
el: Το αρχείο δεν υπάρχει:

en: File format is not supported:
el: Η Μορφή αρχείου δεν υποστηρίζεται:

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Filter String
el: Φίλτρο Συμβολοσειράς

en: Filter messages with bad email address formatting:
el: Φίλτρο Μηνυμάτων με κακή μορφοποίηση διεύθυνσης email:

en: Filter messages with faked From field:
el: Φίλτρο Μηνυμάτων με πλαστο πεδίο Από:

en: Filter messages with faked SMTP:
el: Φίλτρο Μηνυμάτων με πλαστο SMTP:

en: Filter messages with faked exe content-type:
el: Φίλτρο Μηνυμάτων με πλαστο τύπο πεδίου exe:

en: Filtered:
el: Φιλτραρισμένο:

en: Finland
el: Φινλανδία

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: First
el: Πρώτο

en: First Email Address (A to Z)
el: Πρώτη Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (Α στο Ω)

en: First Email Address (Z to A)
el: Πρώτη Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (Ω στο Α)

en: First Name
el: Όνομα

en: First Name (A to Z)
el: Όνομα (Α στο Ω)

en: First Name (Z to A)
el: Όνομα (Ω στο Α)

en: First Phone Number (ascending numeric)
el: Πρώτο Τηλέφωνο (με αριθμητική αύξηση)

en: First Phone Number (descending numeric)
el: Πρώτο Τηλέφωνο (με αριθμητική μείωση)

en: Folder
el: Φάκελος

en: Folder Action
el: Δράση Φακέλου

en: Folder Size
el: Μέγεθος Φακέλου

en: Folder Totals:
el: Σύνολα Φακέλου

en: Folder already exists:
el: O Φάκελος ήδη υπάρχει:

en: Folder name exceeds the %d character limit: | Folder name exceeds the %d character limit:
el[0]: Το όνομα Φακέλου περνάει το %d περιορισμό χαρακτήρα:
el[1]: Το όνομα Φακέλου περνάει το %d περιορισμό χαρακτήρων:

en: Font size:
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς:

en: Forever
el: Για πάντα

en: Forward mail to:
el: Προώθηση μηνύματος στο:

en: France
el: Γαλλία

en: French
el: Γαλλικά

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From
el: Από

en: From:
el: Από:

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Full Name (A to Z)
el: Ονοματεπώνυμο (Α στο Ω)

en: Full Name (Z to A)
el: Ονοματεπώνυμο (Ω στο Α)

en: Full Name Pronunciation Sound (aif,wav)
el: Ηχητική προφορά Ονοματεπώνυμου (aif, wav)

en: GNU GPG Privacy Guard Key
el: GNU GPG Προσωπικό Κλειδί μυστικότητας

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Geographic Position
el: Γεωγραφική Θέση

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Georgian
el: Γεωργιανός

en: German
el: Γερμανικά

en: Germany
el: Γερμανία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Global Addressbook
el: Σφαιρικό Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Global Addressbooks
el: Σφαιρικά Βιβλία Διευθύνσεων

en: Global Filter Rules (read only)
el: Σφαιρικοί κανόνες φίλτρων (μόνο για ανάγνωση)

en: Global LDAP Addressbook
el: Σφαιρικό LDAP Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Greenwich Mean
el: Γκρήνουιτς Μέση

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Group Information
el: Πληροφορίες ομάδας

en: Group Name
el: Όνομα Ομάδας

en: Group Name Pronunciation Sound (aif,wav)
el: Ηχητική προφορά Ονάματος Ομάδας (aif,wav)

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guarani
el: Γκουαρανί

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guernsey
el: Γκέρνσεϊ

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισάου

en: Gujarati
el: Γκουτζαρατικά

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Gzip the selected item(s)?
el: Gzip το(α) επιλεγμένο(α) στοιχείο(α);

en: HTML and Text
el: HTML και Κείμενο

en: HTTP ACCEPT ENCODING
el: HTTP ΑΠΟΔΟΧΗ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ

en: HTTP ACCEPT LANGUAGE
el: HTTP ΑΠΟΔΟΧΗ ΓΛΩΣΣΑΣ

en: HTTP CLIENT IP
el: HTTP IP ΠΕΛΑΤΗ

en: HTTP CONNECTION
el: HTTP ΣΥΝΔΕΣΗ

en: HTTP HOST
el: HTTP ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΗ

en: HTTP KEEP ALIVE
el: ΚΡΑΤΗΣΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΤΟ HTTP

en: HTTP USER AGENT
el: ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΧΡΗΣΤΗ HTTP

en: HTTP VIA
el: ΜΕΣΩ HTTP

en: HTTP X FORWARDED FOR
el: HTTP X ΠΡΟΩΘΗΜΕΝΟ ΓΙΑ

en: HTTP compression can reduce the use of network bandwidth between your computer and the webmail server, but there are some compatibility issues:
    
    1. some proxy servers only support HTTP compression via HTTP 1.1. You may need to manually enable HTTP 1.1 support in the proxy settings of your browser
    
    2. some proxy servers do not support HTTP compression at all. You may have to list the webmail server as directly connected in the proxy configuration of your browser.
    
    3. some browsers have problems when using HTTP compression with SSL.
    
    4. some browsers claim to support HTTP compression but actually do not.
    
    If you encounter problems please login again with this option unchecked.
el: Η Συμπίεση HTTP μπορεί να μειώσει τη χρήση του εύρους ζώνης του δικτύου μεταξύ του υπολογιστή σας και του διακομιστή webmail, αλλά υπάρχουν κάποια προβλήματα συμβατότητας: 
    
    1. κάποιοι proxy servers υποστηρίζουν μόνο τη συμπίεση HTTP μέσω του HTTP 1.1. Μπορεί να χρειαστεί να ενεργοποιήσετε χειροκίνητα την υποστήριξη HTTP 1.1 στις ρυθμίσεις proxy του browser σας 
    
    2. κάποιοι proxy servers δεν υποστηρίζουν καθόλου τη συμπίεση HTTP. Μπορεί να χρειαστεί να έχετε στη λίστα το διακομιστή ΙστοΤαχυδρομείου ως άμεσα συνδεδεμένο στον proxy στις ρυθμίσεις του browser σας. 
    
    3. ορισμένα προγράμματα περιήγησης έχουν προβλήματα κατά τη χρήση συμπίεση HTTP μέσω SSL. 
    
    4. ορισμένα προγράμματα περιήγησης υποστηρίζουν την υποστήριξη HTTP συμπίεσης, αλλά στην πραγματικότητα δεν το κάνουν. 
    
    Εάν αντιμετωπίσετε προβλήματα συνδεθείτε ξανά με αυτήν την επιλογή απενεργοποιημένη.

en: HTTP<br>Compression
el: HTTP<br>Συμπίεση

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Haitian
el: της Αϊτής

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Header:
el: Επικεφαλίδα:

en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Μακντόναλντ

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Height
el: Ύψος

en: Help?
el: Βοήθεια;

en: Hide folder internal data:
el: Απόκρυψη εσωτερικών δεδομένων φακέλου:

en: Hindi
el: Χίντι

en: Holiday definition:
el: Ορισμός για διακοπές:

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hour format:
el: Μορφή Ώρας:

en: Hungarian
el: Ουγγρικός

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: IETF PGP Pretty Good Privacy Key
el: IETF PGP Αρκετά Καλό Απορρήτο κλειδί

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Icelandic
el: Ισλανδικός

en: Icon set:
el: Σετ Ικονιδίων:

en: Igbo
el: Ίγκμπο

en: Illegal character set for import
el: Μη αποδεκτό σύνολο χαρακτήρων για την εισαγωγή

en: Illegal characters in folder name:
el: Μη αποδεκτοί χαρακτήρες στο όνομα φακέλου:

en: Illegal characters in forward email address.
el: Μη αποδεκτοί χαρακτήρες στη διεύθυνση προώθησης μηνύματος:

en: Illegal characters in session id:
el: Μη αποδεκτοί χαρακτήρες στο id συνόδου:

en: Illegal event idate format:
el: Μη αποδεκτή μορφή συμβάτος idate:

en: Illegal operation:
el: Μη αποδεκτή λοιτουργία:

en: Illegal serial for import
el: Μη αποδεκτή σειράς για την εισαγωγή

en: Illegal value for chmod operation:
el: Μη αποδεκτή τιμή για τη λειτουργία του chmod:

en: Import Contacts
el: Εισαγωγή Επαφών

en: Import Contacts :: Field Selection
el: Εισαγωγή Επαφών :: Επιλογή Πεδίων

en: Import Data Sample 1
el: Εισαγωγή Δείγματος Δεδομένων 1

en: Import Data Sample 2
el: Εισαγωγή Δείγματος Δεδομένων 2

en: Import Data Sample 3
el: Εισαγωγή Δείγματος Δεδομένων 3

en: Import Overview
el: Επισκόπηση Εισαγωγής

en: Import address <tmpl_var fromaddress escape="js">?
el: Εισαγωγή Διεύθυνσης <tmpl_var fromaddress escape="js">;

en: Import file has no auto assigned serial number.
el: Το Αρχείο εισαγωγής δεν έχει αυτόματο σειριακό αριθμό.

en: Import the first column of sample data shown above?
el: Εισαγωγή της πρώτης στήλης των δεδομένων του δείγματος ως άνω;

en: Import to new addressbook...
el: Εισαγωγή στο νέο βιβλίο διευθύνσεων...

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Inbox: %d unread message | Inbox: %d unread messages
el[0]: Εισερχόμενα: %d μη διοβασμένο μήνυμα
el[1]: Εισερχόμενα: %d μη διοβασμένα μήνυματα

en: Include
el: Συμπεριλάβετε

en: Incoming Messages
el: Εισερχόμενο Μήνυμα

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Interlingua
el: Ιντερλίνγκουα

en: Interlingue
el: Ιντερλίνγκουε

en: International Date Line East
el: Διεθνής γραμμή ημερομηνίας Ανατολής

en: International Date Line West
el: Διεθνής γραμμή ημερομηνίας Δύσης

en: Inuktitut
el: Ινούκτιτουτ

en: Inupiaq
el: Ινουπιάκ

en: Invalid Login
el: Μη έγκυρη Είσοδος

en: Invalid contact contains more than one value for property:
el: Μη έγκυρη επαφή περιέχει περισσότερες από μία τιμές για την ιδιοκτησία:

en: Invalid datatype for import:
el: Μη έγκυρο τύπο δεδομένων για την εισαγωγή:

en: Invalid export format:
el: Μη έγκυρη μορφή εξαγωγής:

en: Invalid file format.
el: Μη έγκυρη μορφή αρχείου.

en: Invalid import format:
el: Μη έγκυρη μορφή εισαγωγής:

en: Invalid latitude format.
el: Μη έγκυρη μορφή γεωγραφικού πλάτους.

en: Invalid longitude format.
el: Μη έγκυρη μορφή γεωγραφικού μήκους.

en: Invalid message operation:
el: Μη έγκυρη λειτουργία μηνύματος:

en: Invalid property name for import:
el: Μη έγκυρο όνομα ιδιοκτησίας για την εισαγωγή:

en: Invalid propertyname while parsing contact line:
el: Μη έγκυρο όνομα ιδιοκτησίας κατα την ανάλυση της γραμμή επαφής:

en: Invalid traverse direction:
el: Μη έγκυρη εγκάρσια διεύθυνση:

en: Invalid vfile does not contain an equal number of begin and end blocks.
el: Μη έγκυρη vfile, δεν περιέχει ίσο αριθμό μπλοκ έναρξης και λήξης.

en: Invalid vfile does not contain any begin blocks.
el: Μη έγκυρο vfile δεν περιέχει μπλοκ έναρξης.

en: Invalid vfile object begin and end property types mismatch.
el: Μη έγκυρο αντικείμενο vfile, η ιδιότητα αρχίζει και τελειώνει με αναντιστοιχους τύπους.

en: Invalid vfile object does not have a defined version number.
el: Μη έγκυρο αντικείμενο vfile δεν έχει καθορισμένο αριθμό έκδοσης.

en: Iran
el: Ιράν

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Irish
el: Ιρλανδός

en: Isle Of Man
el: Νήσος του Μαν

en: Israel
el: Ισραήλ

en: It appears that this is your first time using <tmpl_var programname escape="html">, so we need to gather some information about you to better configure <tmpl_var programname escape="html"> to suit your needs. Please click continue to proceed to the <tmpl_var programname escape="html"> configuration screen.
el: Φαίνεται ότι αυτή είναι η πρώτη σας φορά χρησιμοποιώντας <tmpl_var programname escape="html">, γι 'αυτό πρέπει να συγκεντρωθούν κάποιες πληροφορίες για σας για να ρυθμίστεί καλύτερα <tmpl_var programname escape="html"> και να ταιριάζει στις ανάγκες σας. Παρακαλώ κάντε κλικ για να συνεχίσει στην <tmpl_var programname οθόνη ρύθμισης escape="html"> οθόνη ρυθμίσεων.

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Italy
el: Ιταλία

en: Items
el: Στοιχεία

en: Jamaica
el: Τζαμάϊκα

en: January
el: Ιανουάριος

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Japan Standard
el: Ιαπωνικό Standard

en: Japanese
el: Ιαπωνικό

en: Javanese
el: Ιαβανικά

en: Jersey
el: Τζέρσεϊ

en: Job Classification
el: Ταξινόμηση Εργασίας

en: Job Division / Department
el: Τομέας Εργασίας / Τμήμα

en: Job Title
el: Τίτλος Εργασίας

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Kannada
el: Κάνναντα

en: Kanuri
el: Κανούρι

en: Karachi
el: Καράτσι

en: Kashmiri
el: Κασμίρ

en: Kazakh
el: Καζακστάν

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Keep local copy
el: Κρατήστε τοπικό αντίγραφο

en: Kenya
el: Κένυα

en: Khmer
el: Χμερ

en: Kikuyu
el: Κικούγιου

en: Kinyarwanda
el: Κινιαρουάντα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Komi
el: Κώμη

en: Kongo
el: Κονγκό

en: Korea
el: Κορέα

en: Korea, Democratic People's Republic Of
el: Δημοκρατίας της Κορέας, Λαϊκή Δημοκρατία της

en: Korean
el: Κορεατική

en: Kurdish
el: Κουρδική

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιστάν

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Lao
el: Λάος

en: Laos
el: του Λάος

en: Last
el: τελευταίο

en: Last Modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Last Name (A to Z)
el: Επώνυμο (Α στο Ω)

en: Last Name (Z to A)
el: Επώνυμο (Ω στο Α)

en: Last Name Sort Override
el: Παράκαμψη ταξινόμισης Επιθέτου

en: Latin
el: Λατινική

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Latvia
el: Λετονία

en: Latvian
el: Λετονικά

en: Layout:
el: Διάταξη:

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Libyan Arab Jamahiriya
el: Λιβυκή Αραβική Τζαμαχιρία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Limit for repeated messages:
el: Όριο επαναλαμβανόμενων μηνυμάτων:

en: Lingala
el: Λινγκάλα

en: List <tmpl_var next_year escape="html">
el: Λίστα <tmpl_var next_year escape="html">

en: List <tmpl_var prev_year escape="html">
el: Λίστα <tmpl_var prev_year escape="html">

en: List <tmpl_var year>
el: Λίστα <tmpl_var year>

en: List Archive
el: Λίστα Αρχειοθήκης

en: List View
el: Λίστα Προβολής

en: List view
el: Λίστα προβολής

en: Listview <tmpl_var year>
el: Λίστα προβολής <tmpl_var year>

en: Listview field order:
el: Λίστα προβολής ταξινόμισης πεδίων:

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Loading ...
el: Φόρτωση ...

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login Again
el: Επανασύνδεση

en: Login again?
el: Σύνδεση πάλι;

en: Login failed: authentication system error.
el: Αποτυχία Σύνδεσης: Σάλμα συστήματος πιστοποίησης ταυτότητας.

en: Login failed: function not supported.
el: Η σύνδεση απέτυχε: Η λειτουργία δεν υποστηρίζεται.

en: Login failed: incorrect user name or password.
el: Η σύνδεση απέτυχε: εσφαλμένο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης.

en: Login failed: parameter format error.
el: Η σύνδεση απέτυχε: σφάλμα μορφής παράμετρου.

en: Login failed: unknown error code:
el: Η σύνδεση απέτυχε: άγνωστος κωδικός σφάλματος:

en: Logo could not be displayed
el: Το Λογότυπο δεν μπόρεσε να εμφανίστεί

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Logout successful, thank you.
el: Αποσύνδεση επιτυχημένη, σας ευχαριστώ.

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Lord Howe Island
el: Νήσος Λορντ Χάουι

en: Luba-Katanga
el: Λούμπα-Κατάνγκα

en: Luxembourgish
el: του Λουξεμβούργου

en: Macao
el: Μακάο

en: Macedonia
el: Πρώην Γιουγκοσλαβικη Δημοκρατία της Μακεδονίας

en: Macedonian
el: Της Π.Γ.Δ.Μ.

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Mailer Program
el: Πρόγραμμα ηλεκτρονικής ταχυδρόμησης

en: Make PDF
el: Φτιάξε PDF

en: Make Postscript
el: Φτιάξε Postscript

en: Make Thumbnail
el: Φτιάξε Μικρογραφία

en: Make a pdf file from <tmpl_var filename escape="js">?
el: Φτιάξε ένα pdf αρχείο από <tmpl_var filename escape="js">;

en: Make a postscript file from <tmpl_var filename escape="js">?
el: Φτιάξε ένα postscript αρχείο από <tmpl_var filename escape="js">;

en: Make thumbnails from the selected item(s)?
el: Κάντε μικρογραφίες από το επιλεγμένο στοιχείο(α);

en: Malagasy
el: Μαδαγασκάρης

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malay
el: Μαλαισίας

en: Malayalam
el: Μαλαγιάλαμ

en: Malaysia
el: της Μαλαισίας

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Maltese
el: της Μάλτας

en: Manage Addressbooks
el: Διαχείριση Καταλόγων Διευθύνσεων

en: Manx
el: Μανξ

en: Many addressbook programs can export their addressbook data to files. <tmpl_var programname escape="html"> can import some of these file formats, saving you hours of tediously typing them in by hand.<br><br>The steps below will guide you through importing contacts. The file size limit for importing contacts is currently set to <tmpl_var abookimportlimit escape="html"> KB.
el: Πολλά προγράμματα διευθύνσεων μπορούν να εξάγουν τα δεδομένα διευθύνσεων τους σε αρχεία. <tmpl_var programname escape="html"> μπορούν να εισάγουν ορισμένες από αυτές τις μορφές αρχείων, χωρίς να χάνετε ώρες κουραστικής πληκτρολόγηση τους με το χέρι. <br><br> Τα παρακάτω βήματα θα σας καθοδηγήσουν μέσω της εισαγωγής επαφών. Το όριο μεγέθους αρχείου για την εισαγωγή των επαφών έχει οριστεί να είναι <tmpl_var abookimportlimit escape="html"> KB.

en: Maori
el: Μαορί

en: Marathi
el: Μαράθι

en: March
el: Μάρτιος

en: Mark all messages in this folder as read?
el: Σημειώστε όλα τα μηνύματα σε αυτό το φάκελο ως αναγνωσμένα;

en: Marshall Islands
el: Νησιά Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: της Μαυριτανίας

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Maximum size of the checked messages:
el: Μέγιστο μέγεθος ελεγμένων μηνυμάτων:

en: May
el: Μάϊος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Member
el: Μέλος

en: Member Email Addresses
el: Διευθύνσεις e-mail μελών

en: Members
el: Μέλη

en: Message <tmpl_var sentsubject escape="js"> has been sent successfully
el: Το Μήνυμα <tmpl_var sentsubject escape="js"> εστάλη επιτυχώς

en: Message Body
el: Σώμα Μηνύματος

en: Message Composing/Sending Options
el: Σύνθεση Μηνύματος/Επιλογές αποστολής

en: Message Filtering Options
el: Επιλογές Φιλτραρίσματος Μηνύματος

en: Message Format:
el: Μορφή Μηνύματος:

en: Message ID
el: ID Μηνύματος

en: Message ID can no longer be found:
el: Τπ ID του μηνύματος δεν μπορεί πλέον να βρεθεί:

en: Message ID does not exist:
el: Το ID του Μηνύματος δεν υπάρχει:

en: Message Operation
el: Λειτουργία Μηνύματος

en: Message Reading Options
el: Επιλογές Ανάγνωσης Μηνυμάτος

en: Message Sent
el: Το Μήνυμα εστάλει

en: Message Subject
el: Θέμα Μηνύματος

en: Message block read error:
el: Σφάλμα ανάγνωσης μπλοκ Μηνύματος:

en: Message format:
el: Μορφή μηνύματος:

en: Message node can no longer be found:
el: Ο Κόμβος του Μηνύματος δεν μπορεί πλέον να βρεθεί:

en: Message rebuild failed
el: Η ανακατασκευή του Μηνύματος απέτυχε

en: Message save aborted, the quota has been exceeded.
el: Η αποθήκεύση του Μηνύματος ματαιώθηκε, η ποσόστωση έχει ξεπεραστεί.

en: Message send aborted due to the following bad recipient addresses:
el: Η αποστολή του Μηνύματος ματαιώθηκε λόγω των ακολούθων κακών διευθύνσεων παραλήπτη:

en: Messages Listing
el: Λίστα Μηνυμάτων

en: Messages per page:
el: Μηνύματα ανά σελίδα:

en: Messages to be checked for spam:
el: Τα μηνύματα θα ελέγχθούν για spam:

en: Messages to be checked for viruses:
el: Τα μηνύματα θα ελεγχθούν για viruses:

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Micronesia, Federated States Of
el: Μικρονησία, Ομόσπονδες Πολιτείες της

en: Microsoft Word Preview
el: Προεπισκόπιση Microsoft Word

en: Middle
el: Μέση

en: Middle Name
el: Πατρώνυμο

en: Middle Name (A to Z)
el: Πατρώνυμο (Α στο Ω)

en: Middle Name (Z to A)
el: Πατρώνυμο (Ω στο Α)

en: Minimum size of the body of checked messages:
el: Ελάχιστο μέγεθος του σώματος των ελεγμένων μηνυμάτων:

en: Misc Options
el: Υπόλοιπες Επιλογές

en: Miscellaneous Information
el: Διάφορες πληροφορίες

en: Misspelled words will appear with a pulldown list of suggested replacements. Choose one to replace the original word.<br><br>The user may also choose the "-- fix manually --" option, followed by clicking the [check again] button. A text field will appear for the user to manually input the correct spelling of the word.<br><br>The user may also choose the "-- add to personal dictionary --" option, followed by clicking the [check again] button. The original word will be added to the <a href="javascript:void(0);" onclick="window.open(&#39;<tmpl_var url_cgi escape="none">/openwebmail-spell.pl?editpdict=yes&amp;dictionary=<tmpl_var dictionary escape="js">&amp;sessionid=<tmpl_var sessionid escape="js">&#39;,&#39;_personaldict&#39;,&#39;width=300,height=350,resizable=yes,menubar=no,scrollbars=yes&#39;);" title="edit personal dictionary">user's personal dictionary</a> and will no longer be considered a misspelled word.
el: Ορθογραφικά λάθη λέξεων θα εμφανίζονται με ένα αναπτυσσόμενο κατάλογο των προτεινόμενων αντικαταστάσεων. Επιλέξετε μία για να αντικαταστήσει την αρχική λέξη.<br><br>Ο χρήστης μπορεί επίσης να επιλέξει τη επιλογή "-- χειροκίνητη διόρθωση --", ακολουθούμενη απο κλικ στο κουμπί [έλεγχος ξανά]. Ένα πεδίο κειμένου θα εμφανιστεί για το χρήστης για να εισαγάγει με το χέρι τη σωστή ορθογραφία της λέξης.<br><br>Ο χρήστης μπορεί επίσης να επιλέξει το "-- προσθήκη στο προσωπικό λεξικό --", ακολουθούμενη απο κλικ στο κουμπί [έλεγχος ξανά]. Η αρχική λέξη θα προστεθεί στο <a href="javascript:void(0);" onclick="window.open(&#39;<tmpl_var url_cgi escape="none">/openwebmail-spell.pl?editpdict=yes&amp;dictionary=<tmpl_var dictionary escape="js">&amp;sessionid=<tmpl_var sessionid escape="js">&#39;,&#39;_personaldict&#39;,&#39;width=300,height=350,resizable=yes,menubar=no,scrollbars=yes&#39;);" title="διόρθωση προσωπικού λεξικού">προσωπικό λεξικό χρήστη</a> και δεν θα θεωρείται πλέον μια ανορθόγραφη λέξη.

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Moldavian
el: Μολδαβίας

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Monaco
el: Μονακό

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Mongolian
el: Μογγόλος

en: Month View
el: Προβολή Μηνός

en: Month view
el: Προβολή Μηνός

en: Monthview <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_year>
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var current_year>

en: Monthview <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var year>
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var monthname> <tmpl_var year>
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var monthname> <tmpl_var year>

en: Monthview <tmpl_var nextmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var nextmonth_year>
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var nextmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var nextmonth_year>

en: Monthview <tmpl_var prevmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var prevmonth_year>
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var prevmonth_monthname escape="html"> <tmpl_var prevmonth_year>

en: Monthview <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_year escape="html">
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_year escape="html">

en: Monthview <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_year escape="html">
el: Προβολή Μηνός <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_year escape="html">

en: Montserrat
el: Μοντσεράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Move
el: Μετακινήστε

en: Move aborted: source and destination folder are the same.
el: Η Μετακίνηση ακυρώθηκε: Οι φάκελοι προέλευσης και προορισμού είναι οι ίδιοι.

en: Move inbox messages to saved folder at logout:
el: Μετακίνηση εισερχομένων μηνυμάτων στο φάκελο αποθηκεύονται κατά την αποσύνδεση:

en: Move the selected item(s)?
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου(α) στοιχείο(α);

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Multiple downloads are disabled. Please download single files only.
el: Οι πολλαπλές λήψεις αρχείων είναι απενεργοποιημένες. Παρακαλούμε κατεβάσετε μόνο ξεχωριστά αρχεία.

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Name
el: Όνομα

en: Name Attributes
el: Χαρακτηριστικά Ονόματος

en: Name Prefix
el: Πρόθεμα Ονόματος

en: Name Prefix (A to Z)
el: Πρόθεμα Ονόματος (Α στο Ω)

en: Name Prefix (Z to A)
el: Πρόθεμα Ονόματος (Ω στο Α)

en: Name Suffix
el: κατάληξη Ονόματος

en: Name Suffix (A to Z)
el: κατάληξη Ονόματος (Α στο Ω)

en: Name Suffix (Z to A)
el: κατάληξη Ονόματος (Ω στο Α)

en: Name: First
el: Όνομα: Μικρό

en: Name: Full Name
el: Όνομα: Ονοματεπώνυμο

en: Name: Last
el: Όνομα: Επίθετο

en: Name: Middle
el: Όνομα: Μεσαίο Όνομα

en: Name: Prefix
el: Όνομα: Πρόθεμα Ονόματος

en: Name: Suffix
el: Όνομα: κατάληξη Ονόματος

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Navajo
el: Ναβάχο

en: Ndebele, North
el: Ντέμπελε, Βόρειο

en: Ndebele, South
el: Ντέμπελε, Νότιο

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Nepali
el: Νεπαλικά

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Network server error:
el: Σφάλμα στο διακομιστή Δικτύου:

en: New Agent
el: Νέος Πράκτορας

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: New Messages
el: Νέα Μηνύματα

en: New Password:
el: Νέος Κωδικός πρόσβασης:

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: New Zealand Daylight
el: Νέα Ζηλανδία Θερινή Ώρα

en: New mail popup window notification:
el: Αναδυόμενο παράθυρο κοινοποίησης για Νέο μήνυμα:

en: New mail sound notification:
el: Ηχητική ειδοποίηση για Νέο μήνυμα:

en: New password confirm mismatch.
el: Αναντιστοιχία στο Νέο κωδικό πρόσβασης.

en: New password is the same as the old one.
el: Ο Νέος κωδικός πρόσβασης είναι ο ίδιος μς τον παλαιό.

en: Newfoundland Daylight
el: Νέα Γη Θερινή

en: Newfoundland Standard
el: Νέα Γη Standard

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Nickname
el: Παρατσούκλι

en: Nicknames
el: Παρατσούκλια

en: Nicknames (A to Z)
el: Παρατσούκλια (Α στο Ω)

en: Nicknames (Z to A)
el: Παρατσούκλια (Ω στο Α)

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: No
el: Όχι

en: No attachment node id provided
el: Δεν παρέχεται id κόμβου στο συνημμένο

en: No change has been made.
el: Καμία αλλαγή δεν έχει γίνει.

en: No contacts have been selected for export
el: Δεν έχουν επιλεγεί επαφές για εξαγωγή

en: No email addresses have been blacklisted
el: Δεν υπάρχουν διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη μαύρη λίστα

en: No email addresses have been whitelisted
el: Δεν υπάρχουν διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη λευκή λίστα

en: No file has been selected for the requested operation:
el: Κανένα αρχείο δεν έχει επιλεγεί για τη λειτουργία που ζητήθηκε:

en: No files or directories could be prepared for chmod.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία οι κατάλογοι προετοιμασμένοι για chmod.

en: No files or directories could be prepared for compressing.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία οι κατάλογοι προετοιμασμένοι για συμπίεση.

en: No files or directories could be prepared for download.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία οι κατάλογοι προετοιμασμένοι για κατέβασμα.

en: No files or directories found
el: Δε βρέθηκαν αρχεία οι κατάλογοι

en: No files were copied, moved or linked.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία που να έχουν αντιγραφεί, μετακινηθεί ή να συνδέονται.

en: No files were deleted.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία που να έχουν διαγραφεί.

en: No import fields have been defined.
el: Δεν έχουν καθοριστεί πεδία εισαγωγής.

en: No message ID provided for replyreceipt
el: Δεν παρέχεται ID στο μήνυμα για την απόδειξη απάντησης

en: No messages
el: Χωρίς μηνύματα

en: No named file to view
el: Χωρίς ονοματισμένο αρχείο για προβολή

en: No parser available for vfile type:
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμος αναλυτής για τον τύπο vfile:

en: No results match your search.
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα που να αντιστοιχούν στην αναζήτησή σας.

en: No spamassassin rules have been created
el: Δε δημιουργήθηκαν κανόνες για spamassassin

en: No window notification
el: Χωρίς παράθυρο κοινοποίησης

en: Non-Urgent
el: Όχι-Επείγων

en: None
el: Κανένα

en: Norfolk Island
el: νησί Νόρφολκ

en: Normal
el: Κανονικό

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες

en: Northern Sami
el: Βόρεια Σάμη

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Norwegian Bokmal
el: Νορβηγικά διάλεκτος Μπόκμαλ

en: Norwegian Nynorsk
el: Νορβηγικά Νινόρσκ

en: Note
el: Σημείωση

en: Notify Email:
el: Ειδοποίηση μηνύματος:

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number of items in directory list:
el: Αριθμός στοιχείων σε λίστα καταλόγου:

en: Number of items in month view:
el: Αριθμός στοιχείων σε μηνιαία προβολή:

en: Occitan
el: Οκιτανικά

en: October
el: Οκτώβριος

en: Off
el: Εκτός

en: Old Password:
el: Παλιός κωδικός πρόσβασης:

en: Oman
el: Ομάν

en: On
el: Εντός

en: On <tmpl_var messagedate escape="none">, <tmpl_var fromnameaddr escape="none"> wrote
el: Στο <tmpl_var messagedate escape="none">, <tmpl_var fromnameaddr escape="none"> έγραψε

en: Only if Inbox has more than 100 new messages
el: Μόνο αν τα Εισερχόμενα είναι περισσότερα απο 100 νέα μηνύματα

en: Only if Inbox has more than 20 new messages
el: Μόνο αν τα Εισερχόμενα είναι περισσότερα απο 20 νέα μηνύματα

en: Only if Inbox has more than 200 new messages
el: Μόνο αν τα Εισερχόμενα είναι περισσότερα απο 200 νέα μηνύματα

en: Only if Inbox has more than 50 new messages
el: Μόνο αν τα Εισερχόμενα είναι περισσότερα απο 50 νέα μηνύματα

en: Only if Inbox has more than 500 new messages
el: Μόνο αν τα Εισερχόμενα είναι περισσότερα απο 500 νέα μηνύματα

en: Only messages fetched from a POP3 server
el: Μόνο μηνυμάτων ανακτημένα από διακομιστή POP3

en: Operating System
el: Λειτουργικό Σύστημα

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Operation cancelled. The source and target names are the same:
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε. Τα ονόματα προέλευσης και προορισμού είναι τα ίδια:

en: Original
el: Αρχικό

en: OriginalMsg
el: Αρχικό Msg

en: Oriya
el: Ορίγια

en: Oromo
el: Ορόμο

en: Ossetian
el: Οσετίας

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: POP3 Server
el: Διακομιστής POP3

en: POP3 setup
el: ρύθμιση POP3

en: PROTOCOL
el: ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ

en: Pacific Standard
el: Standard Ειρηνικού

en: Page
el: Σελίδα

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Palestinian Territory, Occupied
el: Παλαιστινιακά Εδάφη, Κατεχόμενα

en: Panama
el: Παναμάς

en: Panjabi
el: Παντζάμπι

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Parameter format error.
el: Λάθος μορφής Παραμέτρου.

en: Parameter format error: language has illegal characters.
el: Λάθος μορφής Παραμέτρου. Η γλώσσα έχει μη επιτρεπόμενους χαρακτήρες.

en: Password
el: Κωδικός Πρόσβασης

en: Password Change Failed
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης

en: Password Changed
el: Ο Κωδικός Πρόσβασης άλλαξε

en: Password change failed: authentication system error.
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: σφάλμα συστήματος πιστοποίησης.

en: Password change failed: function not supported.
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: Η λειτουργία δεν υποστηρίζεται.

en: Password change failed: incorrect user name or password.
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: λάθος Όνομα χρήστη ή κωδικού πρόσβασης.

en: Password change failed: parameter format error.
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: λάθος μορφής παραμέτρου.

en: Password change failed: password is shorter than the required minimum length of %d character. | Password change failed: password is shorter than the required minimum length of %d characters.
el[0]: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: Ο κωδικός πρόσβασης είναι μικρότερος απο το επιτρεπτό με %d χαρακτήρα.
el[1]: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: Ο κωδικός πρόσβασης είναι μικρότερος απο το επιτρεπτό με %d χαρακτήρες.

en: Password change failed: unknown error code:
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: άγνωστοε κωδικός λάθους:

en: Password changed failed: new password confirm mismatch.
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: Ο νέος κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζει.

en: Password changed failed: password requires both alpha and numeric characters.
el: Αποτυχία αλλαγής Κωδικού Πρόσβασης: Ο κωδικός πρόσβασης απαιτεί μαζί χαρακτήρες και αριθμούς.

en: Password must have at least <tmpl_var passwd_minlen escape="js"> characters.
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να έχει το λιγότερο <tmpl_var passwd_minlen escape="js"> χαρακτήρες.

en: Password successfully changed.
el: Επιτυχημένη αλλαγή Κωδικού Πρόσβασης.

en: Password:
el: Κωδικός Πρόσβασης:

en: Past month
el: Προηγούμενος Μήνας

en: Past six months
el: Προηγούμενους έξι μήνες

en: Past three months
el: Προηγούμενους τρείς μήνες

en: Past two weeks
el: Προηγούμενες δύο εδβομάδες

en: Past week
el: Προηγούμενη εδβομάδα

en: Past year
el: Προηγούμενος χρόνος

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Persian
el: Περσική

en: Personal Information
el: Προσωπικές Πληροφορίες

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Photo could not be displayed
el: Η Φωτογραφία δεν μπορεί να εμφανιστεί

en: Pitcairn
el: Πίτκαιρν

en: Please Assign Field Names
el: Παρακαλούμε Εκχώρείστε τα Ονόματα Πεδίων

en: Please check the message saved in the draft folder, and try again.
el: Παρακαλούμε ελέγξτε το μήνυμα που αποθηκεύτηκε στο φάκελο προχείρων, και δοκιμάστε ξανά.

en: Please choose a file to upload first.
el: Παρακαλώ επιλέξτε πρώτα ένα αρχείο για να φορτώσετε.

en: Please enter the URL of a file to attach
el: Παρακαλώ εισάγετε τη URL του αρχείου που επισυνάπτετε

en: Please enter the new name for this folder
el: Παρακαλώ εισάγετε το νέο όνομα για αυτόν το φάκελο

en: Please execute 'openwebmail-tool.pl --init' on server first!
el: Παρακαλούμε εκτελέστε πρώτα το «openwebmail-tool.pl - init" στον server!

en: Please fill in the first name or last name fields first.
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε πρώτα τα πεδία μικρό όνομα ή επίθετο.

en: Please go back and <a href="<tmpl_var url_start escape="none">">try again</a>.
el: Παρακαλώ γυρίστε πίσω <a href="<tmpl_var url_start escape="none">">και προσπαθήστε πάλι</a>.

en: Please provide a description for this calendar event.
el: Δώστε μια περιγραφή για αυτό το συμβάν του ημερολογίου.

en: Please provide a destination target name.
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα στόχου προορισμού.

en: Please provide a target name for the new file.
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα στόχου για το νέο αρχείο.

en: Please provide a target name for the new folder.
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα στόχου για το νέο φάκελο.

en: Please select a folder to search from above.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα φάκελο από πάνω για αναζήτηση.

en: Please specify the spamassassin rule expression.
el: Παρακαλούμε να προσδιορίσετε την έκφραση του κανόνα για το spamassassin.

en: Please specify the spamassassin rule name.
el: Παρακαλούμε να προσδιορίσετε το όνομα του κανόνα για το spamassassin.

en: Please try again later. The indexing process has not yet completed for folder:
el: Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα. Η διαδικασία δημιουργίας ευρετηρίου δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί για το φάκελο:

en: Please try again.
el: Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Poland
el: Πολωνία

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Port
el: Πόρτα

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Preferences Saved
el: Οι Προτιμήσεις Αποθηκευτικαν

en: Preferences saved successfully.
el: Οι Προτιμήσεις Αποθηκευτηκαν επιτυχημένα.

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Privacy Keys
el: Ιδιωτικά Κλειδιά

en: Private
el: Ιδιωτικά

en: Program does not exist:
el: Το Πρόγραμμα δεν υπάρχει:

en: Program failed:
el: Το Πρόγραμμα απέτυχε:

en: Public
el: Δημόσια

en: Public Encryption Key (gpg,pgp)
el: Δημόσιο Κλειδί Κρυπτογράφησης (gpg,pgp)

en: Public or Private
el: Δημόσια ή Ιδιωτικά

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Quechua
el: Κέτσουα

en: Quick Range:
el: Γρήγορη Περιοχή:

en: QuickAdd
el: Γρήγορη Προσθήκη

en: Quota Limit:
el: Ορίο Ποσόστωσης:

en: Quota Usage:
el: Χρήση Ποσόστωσης:

en: Quota limit exceeded. Please delete some messages or webdisk files to free disk space.
el: Υπέρβαση ορίου Ποσόστωσης. Παρακαλώ διαγράψτε κάποια μηνύματα ή αρχεία στο δικτυακό δίσκο για να ελευθερώσετε χώρο στο δίσκο.

en: Quota system error.
el: Σφάλμα Συστήματος Ποσόστωση.

en: Quota usage limit parameter format error.
el: Σφάλμα μορφής ορίου παραμέτρου χρήσης Ποσόστωσης.

en: REMOTE ADDRESS
el: ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: REMOTE PORT
el: ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΠΟΡΤΑ

en: Rangoon
el: Ρανγκούν

en: Re:
el: Απ:

en: Read
el: Διαβάστε

en: Read receipt:
el: Απόδειξη Ανάγνωσης:

en: Read with message charset:
el: Ανάγνωση μηνύματος με σετ χαρακτήρων:

en: Real Name
el: Αληθινό Όνομα

en: Rebuild failed: a part was missing.
el: Η Επαναδημιουργία απέτυχε: έλειπε ένα μέρος.

en: Rebuild failed: new message has a size mismatch.
el: Η Επαναδημιουργία απέτυχε: το νέο μήνυμα έχει αναντιστοιχία μεγέθους.

en: Rebuild failed: new message is not in the correct format.
el: Η Επαναδημιουργία απέτυχε: το νέο μήνυμα δεν είναι στη σωστή μορφή.

en: Rebuild failed: the end part was not found.
el: Η Επαναδημιουργία απέτυχε: το τμήμα τέλος δεν βρέθηκε.

en: Rebuild the index for this folder?
el: Αναδημιουργία του ευρετηρίου για αυτόν το φάκελο;

en: Received Date
el: Ημερομηνία Λήψης

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: Recurrence:
el: Περιοδικότητα:

en: Redirecting to SSL Login...
el: Ανακατεύθυνση σε SSL Σύνδεση ...

en: Reminder for global calendar events:
el: Υπενθύμιση για τα καθολικά συμβάντα ημερολογίου:

en: Reparagraph message before reply:
el: Παράγραφος μηνύματος πριν από την απάντηση:

en: Reply with original message:
el: Απάντηση με αρχικό μήνυμα:

en: Reply-To:
el: Απάντηση-Προς:

en: Reserve
el: Απόθεμα

en: Result Lines:
el: Γραμμές Αποτελεσμάτων:

en: Return to <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var current_year>
el: Επιστροφή στο <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var current_day> <tmpl_var current_year>

en: Return to <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>
el: Επιστροφή στο <tmpl_var current_monthname escape="html"> <tmpl_var year>

en: Return to List <tmpl_var current_year>
el: Επιστροφή στη Λίστα <tmpl_var current_year>

en: Return to Week <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_var currentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>
el: Επιστροφή στην εβδομάδα <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_var currentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>

en: Return to Week <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_varcurrentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>
el: Επιστροφή στην εβδομάδα <tmpl_var currentweekofyear>: <tmpl_var currentweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstart_day> <tmpl_var currentweekstart_year> - <tmpl_varcurrentweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var currentweekstop_day> <tmpl_var currentweekstop_year>

en: Return to Year <tmpl_var current_year>
el: Επιστροφή στο Χρόνο <tmpl_var current_year>

en: Reunion
el: Επανένωση

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Rows
el: Γραμμές

en: Rule Description:
el: Περιγραφή κανόνα:

en: Rule Editor
el: Συντάκτης Κανόνα

en: Rule Expression:
el: Έκφραση Κανόνα:

en: Rule Name:
el: Όνομα Κανόνα:

en: Rule Score:
el: Βαθμολογία Κανόνα:

en: Rule Type:
el: Τύπος Κανόνα:

en: Rules
el: Κανόνες

en: Run mail filter in the background:
el: Εκτέλεση φίλτρου ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο παρασκήνιο:

en: Russia
el: Ρωσία

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: SCRIPT FILENAME
el: ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΊΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ

en: SCRIPT NAME
el: ΟΝΟΜΑ ΣΕΝΑΡΙΟΥ

en: SERVER
el: ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ

en: SERVER ADDRESS
el: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ

en: SERVER NAME
el: ΟΝΟΜΑ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ

en: SERVER PORT
el: ΠΟΡΤΑ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ

en: SERVER PROTOCOL
el: ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΔΙΑΚΟΜΟΣΤΗ

en: SERVER SOFTWARE
el: ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ

en: SOFTWARE
el: ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ

en: Saint Helena
el: Αγία Ελένη

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Saint Pierre and Miquelon
el: Άγιος Πέτρος και Μικελόν

en: Saint Vincent and The Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Samoa
el: Σαμόα

en: Samoan
el: Σαμοανικό

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: Sango
el: Σάνγκο

en: Sanskrit
el: Σανσκριτικά

en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Sardinian
el: Σαρδηνίας

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save File
el: Αποθήκευση Αρχείου

en: Save Stationery
el: Αποθήκευση Χαρτικού

en: Save draft aborted, the quota has been exceeded.
el: Η Αποθήκευση προχείρου ματαιώθηκε, η ποσόστωση έχει ξεπεραστεί.

en: Save to Webdisk
el: Αποθήκευση στο Webdisk

en: Saved
el: Αποθηκεύμένα

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Date Range
el: Αναζήτηση με εύρος Ημερομηνίας

en: Search Folders
el: Αναζήτηση Φακέλων

en: Search Results:
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης:

en: Search Text
el: Αναζήτηση Κειμένου

en: Search Type
el: Τύπος Αναζήτησης

en: Searching From Folder:
el: Ψάχνοντας Από Φάκελο:

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Send 'confirm reading' receipt:
el: Αποστολή απόδειξης «επιβεβαίωση ανάγνωσης»:

en: Send button position:
el: θέσης κουμπιού Αποστολής:

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Sender (Ascending)
el: Αποστολέας (Αύξουσα)

en: Sender (Decending)
el: Αποστολέας (Φθίνουσα)

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Sent
el: Απεσταλμένα

en: Sent Date
el: Ημερομηνία Αποστολής

en: Sent message popup window notification:
el: Αναδυόμενο παράθυρο κοινοποίησης Αποστολής μηνύματος:

en: Sent:
el: Απεσταλμένα:

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Serbia and Montenegro
el: Σερβία και Μαυροβούνιο

en: Serbian
el: Σερβική

en: Service is available over SSL only.<br>You will be redirected to the <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">SSL login</a> page in 5 seconds...
el: Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο μέσω SSL.<br>Θα γίνει ανακατεύθυνση στην <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">SSL login</a> σελίδα σε 5 δευτερόλεπτα...

en: Service is not available for the domain:
el: Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το domain:

en: Service is not available for user@domain:
el: Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για τον user@domain:

en: Session ID does not exist:
el: Δεν υπάρχει Το ID συνόδου:

en: Session Timeout
el: Λήξη χρόνου συνόδου

en: Session timeout:
el: Λήξη χρόνου συνόδου:

en: Sessions
el: Σύνοδοι

en: Setting effective group id to "mail" failed:
el: Απέτυχε η ρύθμιση id ενεργής ομάδας στο "mail":

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Shona
el: Σόνα

en: Show HTML messages as plain text:
el: Εμφάνιση HTML μηνυμάτων σε μορφή απλού κειμένου:

en: Show all results
el: Δείτε όλα τα αποτελέσματα

en: Show empty hours:
el: Εμφάνιση κενών ωρών:

en: Show image attachments as links:
el: Εμφάνιση συνημμένων εικόνων ως σύνδεσμοι:

en: Show lunar calendar labels:
el: Εμφάνιση ετικετών σεληνιακού ημερολογίου:

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Signature (500 characters or less)
el: Υπογραφή (500 χαρακτήρες ή λιγότερο)

en: Signature before forwarded text:
el: Υπογραφή πριν το προωθημένο κείμενο:

en: Simple headers
el: Απλές επικεφαλίδες

en: Sindhi
el: Σίντι

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Sinhala
el: Σινχάλα

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size (Largest first)
el: Μέγεθος (Πρώτα τα μεγαλύτερα)

en: Size (Smallest first)
el: Μέγεθος (Πρώτα τα μικρότερα)

en: Size for addressbook window:
el: Μέγεθος για το παράθυρο του βιβλίου διευθύνσεων:

en: Size for file edit window:
el: Μέγεθος για το παράθυρο του επεξεργαστή αρχείου:

en: Size for mail edit area:
el: Μέγεθος περιοχής διορθωσης μηνύματος:

en: Slovak
el: Σλοβακικής

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Slovenian
el: Σλοβενικής

en: Smart Destination:
el: Έξυπνοι Προορισμοι:

en: Solomon Islands
el: Νησιά Σολομώντα

en: Somali
el: Σομαλίας

en: Somalia
el: Σομαλία

en: Sorry, root login is disabled for security.
el: Λυπούμαστε, αλλά η είσοδος του root είναι απενεργοποιημένη για λόγους ασφαλείας.

en: Sorry, there was an unknown problem sending your message.
el: Λυπούμαστε, αλλά δεν υπήρχε ένα άγνωστο πρόβλημα στην αποστολή του μηνύματός σας.

en: Sorry, your browser is not able to support HTML composing.
el: Συγνώμη αλλά ο περιήγητης δεν είναι σε θέση να υποστηρίξει HTML σύνθεση.

en: Sorry, your session appears to have timed out.<br>Please go back and <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">login</a>.
el: Λυπούμαστε, η συνεδρία σας φαίνεται να έχει λήξει.<br>Παρακαλώ πηγαίνετε πίσω και <a href="<tmpl_var start_url escape="none">">συνδεθείτε</a>.

en: Sorry, your session has timed out. Please login again.
el: Λυπούμαστε, η συνεδρία σας έχει λήξει. Παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά.

en: Sort String
el: Συμβολοσειρά Ταξινόμησης

en: Sotho, Southern
el: Σόθο, Νότια

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia and The South Sandwich Islands
el: Νότια Γεωργία και Οι Νότιοι Νήσοι Σάντουιτς

en: Spain
el: Ισπανία

en: Spam Check
el: Έλέγχος Spam

en: Spam/Virus folder messages lifetime:
el: Χρόνος ζωής μηνυμάτων στο Φάκελο Spam/Virus:

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Special Thanks to Retired Developers
el: Ευχαριστίες στους Αποσυρμένους Προγραμματιστές

en: Spellcheck (<tmpl_var dictionary escape="html">)
el: Ορθογραφικός έλεγχος (<tmpl_var dictionary escape="html">)

en: Spellcheck error:
el: Σφάλμα ορθογραφικού ελέγχου:

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Start Date:
el: Ημερομηνία Έναρξης:

en: Start hour:
el: Ώρα έναρξης:

en: Start time
el: Χρόνος έναρξης

en: Start time:
el: Χρόνος έναρξης:

en: Stationery Text
el: Κείμενο Χαρτικού

en: Status (Unread first)
el: Κατάσταση (Πρώτα τα Μη αναγνωσμένα)

en: Style:
el: Στύλ:

en: Subject
el: θέμα

en: Subject (Newest first)
el: Θέμα (Πρώτα τα νεώτερα )

en: Subject (Oldest first)
el: Θέμα (Πρώτα τα παλαιότερα)

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Success
el: Επιτυχία

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suffix
el: Κατάληξη

en: Sundanese
el: Σουδανικά

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen
el: Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swahili
el: Σουαχίλι

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Symbolic Link
el: Συμβολικός δεσμός

en: Symlink the selected item(s)?
el: Συμβ. Δεσμ. το επιλεγμένο στοιχείο(α);

en: Syrian Arab Republic
el: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: System Error
el: Σφάλμα Συστήματος

en: System error - the operation is not defined.
el: Σφάλμα συστήματος - η λειτουργία δεν έχει οριστεί.

en: Tab Delimited (.tab)
el: Οριοθέτηση στηλοθετών (.tab)

en: Tagalog
el: Φιλιππινέζικα

en: Tahitian
el: Ταϊτής

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajik
el: Τατζικική

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Tar the selected item(s)?
el: Tar το επιλεγμένο(α) στοιχείο(α);

en: Target:
el: Προορισμός:

en: Tatar
el: Ταταρική

en: Tehran
el: Τεχεράνης

en: Telephone Number
el: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Telephone Numbers
el: Αριθμοί Τηλεφώνου

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Content
el: Περιεχόμενο Κείμενο

en: Text Only
el: Μόνο Κείμενο

en: Tgz the selected item(s)?
el: Tgz το επιλεγμένο(α) στοιχείο(α);

en: Thai
el: Ταϊλανδέζικη

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: The ' + wOrder[(wOrderNumber-1)] + ' ' + wDay[wDayNumber] + ' of the month
el: Το ' + wOrder[(wOrderNumber-1)] + ' ' + wDay[wDayNumber] + ' του μήνα

en: The <tmpl_var ordinal_num escape="html"> <tmpl_var weekday escape="html"> of the month
el: Το <tmpl_var ordinal_num escape="html"> <tmpl_var weekday escape="html"> του μήνα

en: The @@@ character sequence is not allowed in event strings or links.
el: Η @@@ ακολουθία χαρακτήρων δεν επιτρέπεται σε περίπτωση συμβολοσειράς ή συνδέσμων.

en: The HTML data will be lost after the conversion, are you sure you want to change to Text mode?
el: Τα δεδομένα HTML θα χαθούν μετά από τη μετατροπή, είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αλλάξετε σε λειτουργία κειμένου;

en: The SMTP username or password are not properly defined:
el: Το όνομα χρήστη ή ο κωδικός πρόσβασης στο SMTP δεν έχει οριστεί σωστά:

en: The addressbook does not exist:
el: Το βιβλίο διευθύνσεων δεν υπάρχει:

en: The addressbook folder is read-only:
el: Ο φάκελος διευθύνσεων είναι μόνο για ανάγνωση:

en: The addressbook folder name already exists:
el: Το όνομα του φακέλου διευθύνσεων υπάρχει ήδη:

en: The addressbook folder name exceeds the %d character limit: | The addressbook folder name exceeds the %d character limit:
el[0]: Το όνομα του φακέλου διευθύνσεων υπερβαίνει το %d όριο χαρακτήρα:
el[1]: Το όνομα του φακέλου διευθύνσεων υπερβαίνει το %d όριο χαρακτήρων:

en: The addressbook size exceeds the available free space.
el: Το μέγεθος του βιβλίου διευθύνσεων υπερβαίνει το διαθέσιμο ελεύθερο χώρο.

en: The attachment exceeds the %d KB limit. | The attachment exceeds the %d KB limit.
el[0]: Το συνημμένο υπερβαίνει το όριο των %d KB.
el[1]: Τα συνημμένα υπερβαίνουν το όριο των %d KB.

en: The attachment:
    
    ' + shortfilename + '
    
    is being used in the message.
    It will not appear in the message if you delete it.
    Delete the attachment?
el: Το συνημμένο:
    
    ' + shortfilename + '
    
    που χρησιμοποιείται στο μήνυμα.
    δεν θα εμφανιστεί στο μήνυμα αν το διαγράψετε.
    Επιβεβαίωση διαγραφής στο συνημμένο;

en: The birth day exceeds the maximum number of days in the selected birth month.
el: Η ημέρα γέννησης υπερβαίνει τον μέγιστο αριθμό των ημερών στον επιλεγμένο μήνα γέννησης.

en: The birthday day must be a number between 1 and 31.
el: Η ημέρα γενεθλίων πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 31.

en: The birthday month must be a number between 1 and 12.
el: Ο μήνας γενεθλίων πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 12.

en: The birthday value is invalid:
el: Η τιμή γενεθλίων δεν είναι έγκυρη:

en: The birthday year must be a number between 1 and 9999.
el: Το έτος γενεθλίων πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 9999.

en: The book of filters is larger than the maximum allowed size.
el: Το βιβλίο των φίλτρων είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος.

en: The book of from addresses is larger than the maximum allowed size.
el: Το βιβλίο του "από τις διευθύνσεις" είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος.

en: The book of pop3 addresses is larger than the maximum allowed size.
el: Το βιβλίο των pop3 διευθύνσεων είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος.

en: The chosen export format is not supported:
el: Η επιλεγμένη μορφή εξαγωγής δεν υποστηρίζεται:

en: The chosen import format is unsupported. Please go back and chose a different one:
el: Η επιλεγμένη μορφή εισαγωγής δεν υποστηρίζεται. Παρακαλώ πηγαίνετε πίσω και επέλεξε μια διαφορετική:

en: The day, month, and year must all be defined to store a birthday for a contact.
el: Η ημέρα, ο μήνας και το έτος πρέπει όλοι να καθοριστούν για την αποθήκευση των γενεθλίων σε μια επαφή.

en: The destination folder is read-only:
el: Ο φάκελος προορισμού είναι μόνο για ανάγνωση:

en: The email address is empty. Continue?
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση είναι κενή. Συνεχίζετε;

en: The event start time occurs after the event end time.
el: Η ώρα έναρξης του συμβάντος είναι μετά το τέλος του χρόνου εκδήλωσης του.

en: The export system allows you to download contacts to your local computer. Follow the steps below to complete the download.
el: Το σύστημα εξαγωγής σας επιτρέπει να κατεβάσετε τις επαφές στον τοπικό υπολογιστή σας. Ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα για να ολοκληρώσετε τη λήψη.

en: The file extension is incorrect for the chosen import format. The recommended extension for the format is:
el: Η επέκταση του αρχείου δεν είναι σωστή για την επιλεγμένη μορφή εισαγωγής. Η συνιστώμενη επέκταση για τη μορφή είναι:

en: The file was saved successfully:
el: Το αρχείο αποθηκεύτηκε επιτυχώς:

en: The folder name is reserved by the system and cannot be used:
el: Το όνομα του φακέλου είναι δεσμευμένο από το σύστημα και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί:

en: The following script must be setuid root to read the mail spools:
el: Το ακόλουθο script πρέπει να έχει setuid root για να διαβάσει τις ουρές μηνυμάτων:

en: The full name of the contact is required and does not exist.
el: Το πλήρες όνομα της επαφής είναι απαραίτητο και δεν υπάρχει.

en: The group name must be defined.
el: Το όνομα της ομάδας θα πρέπει να καθοριστεί.

en: The import file is 0 bytes.
el: Το αρχείο εισαγωγής είναι 0 bytes.

en: The import file size exceeds the available free space:
el: Το μέγεθος του αρχείου εισαγωγής υπερβαίνει το διαθέσιμο ελεύθερο χώρο:

en: The import file size exceeds the available quota space.
el: Το μέγεθος του αρχείου εισαγωγής υπερβαίνει το διαθέσιμο χώρο της ποσόστωσης.

en: The import file size exceeds the import file size limit:
el: Το μέγεθος του αρχείου εισαγωγής υπερβαίνει το όριο αρχείου εισαγωγής:

en: The name of the contact is required and does not exist.
el: Το όνομα της επαφής είναι απαραίτητο και δεν υπάρχει.

en: The nextdays value must be numeric.
el: Η τιμή nextdays πρέπει να είναι αριθμητική.

en: The operation cannot be completed because the webdisk is read-only.
el: Η λειτουργία δεν μπορεί να ολοκληρωθεί επειδή το webdisk είναι μόνο για ανάγνωση.

en: The program uname is not available to obtain OS information.
el: Το uname πρόγραμμα δεν είναι διαθέσιμο για λήψη πληροφοριών OS.

en: The recipients list could not be validated. Please check the recipients and try again.
el: Η λίστα παραληπτών δεν μπορεί να επικυρωθεί. Παρακαλείστε να ελέγξετε τους παραλήπτες και δοκιμάστε ξανά.

en: The requested file or directory is outside of the webdisk system and cannot be accessed.
el: Το αρχείο που ζητήθηκε ή ο κατάλογος είναι εκτός του συστήματος webdisk και δεν είναι προσπελάσιμα.

en: The requested operation can only be performed on one file or directory at a time:
el: Η λειτουργία που ζητήθηκε μπορεί μόνο να γίνει σε ένα αρχείο ή κατάλογο κάθε φορά:

en: The requested template file does not exist:
el: Το αρχείο πρότυπο που ζητήθηκε δεν υπάρχει:

en: The same as composing character set
el: Το ίδιο σετ χαρακτήρων όπως και του συντάκτη

en: The save draft feature is not enabled.
el: Το δυνατότητα αποθήκευσης προχείρου δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: The search start date is after the search end date.
el: Η ημερομηνία έναρξης της αναζήτησης είναι μετά την ημερομηνία λήξης αναζήτησης.

en: The spellcheck program cannot be found:
el: Το πρόγραμμα ορθογραφικού ελέγχου δεν μπορεί να βρεθεί:

en: The symbolic link is too complex to be accessed.
el: Η συμβολική σύνδεση είναι πολύ περίπλοκη για να προσπελαστεί.

en: The target must be a directory when copying or moving multiple items. The target does not exist or is not a directory:
el: Ο προορισμός πρέπει να είναι ένας κατάλογος κατά την αντιγραφή ή μετακίνηση πολλαπλών στοιχείων. Ο προορισμος δεν υπάρχει ή δεν είναι ένας κατάλογος:

en: The timezone hour must be a number from 0 to 13.
el: Η ώρα της "ζώνης ώρας" πρέπει να είναι ένας αριθμός από 0 έως 13.

en: The timezone minute must be either 00 or 30.
el: Τα λεπτά της "ζώνης ώρας" πρέπει να είναι είτε 00 ή 30.

en: The timezone value is invalid:
el: Η τιμή "ζώνης ώρας" δεν είναι έγκυρη:

en: The upload exceeds the configured %d KB limit. | The upload exceeds the configured %d KB limit.
el[0]: Η μεταφόρτωση υπερβαίνει το ρυθμισμένο όριο % d KB.
el[1]: Η μεταφόρτωση υπερβαίνει το ρυθμισμένο όριο % d KB.

en: The upload is not an approved file or type:
el: Η μεταφόρτωση δεν έχει εγκεκριμένο αρχείο ή τύπο:

en: The xowmuid does not match any contacts in the addressbook:
el: Η xowmuid δεν ταιριάζει με καμία απο τις επαφές στο βιβλίο διευθύνσεων:

en: There are no events today
el: Δεν υπάρχουν συμβάντα σήμερα

en: There are no files or directories selected.
el: Δεν υπάρχουν επιλεγμένα αρχεία ή καταλόγοι.

en: There are no words in your personal dictionary
el: Δεν υπάρχουν λέξεις στο προσωπικό λεξικό σας

en: This day only
el: Για αυτή την ημέρα μόνο

en: This group contains too many members to be clicked directly. Please check the to, cc, or bcc box for this group and use the compose button.
el: Η ομάδα αυτή περιλαμβάνει πάρα πολλά μέλη για να κάνετε κλικ απευθείας. Παρακαλούμε ελέγξτε το Προς, Κοιν. ή Ιδιωτ. πλαίσιο για αυτή την ομάδα και να χρησιμοποιήσετε το κουμπί σύνθεσης.

en: This is a partial message and needs to be rebuilt.
el: Αυτό είναι ένα ημιτελές μήνυμα που πρέπει να ανακατασκευαστεί.

en: This item was added for multiple dates.
    Deleting it will delete the item for all dates.
    Continue with Delete?
el: Αυτό το στοιχείο προστέθηκε για πολλαπλές ημερομηνίες. 
    Η διαγραφή του θα διαγράψει το στοιχείο απο όλες τις ημερομηνίες. 
    Συνεχίζετε με Διαγραφή;

en: This item was added for multiple dates.
    Editing it will change the item for all dates.
    Continue with Edit?
el: Αυτό το στοιχείο προστέθηκε για πολλαπλές ημερομηνίες. 
    Η Επεξεργασία του θα αλλάξει το στοιχείο για όλες τις ημερομηνίες. 
    Συνεχίζετε με Επεξεργασία;

en: This message has no subject, do you still want to send it?
el: Αυτό το μήνυμα δεν έχει κανένα θέμα, θέλετε ακόμα να το στείλετε;

en: This message requests a read receipt, do you want to transmit?
el: Το μήνυμα ζητά ένα αποδεικτικό ανάγνωσης, θέλετε να το στείλετε;

en: This month only
el: Αυτό το μήνα μόνο

en: This script must be setuid root:
el: Αυτό το script πρέπει να έχει setuid root:

en: Threshold to determine Spam:
el: Κατώτατο όριο για τον προσδιορισμό Spam:

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tibetan
el: Θιβέτ

en: Tigrinya
el: Τιγκρίνια

en: Time
el: Ώρα

en: Time interval in dayview:
el: Χρονικό διάστημα στην προβολή ημέρας:

en: TimeZone offset:
el: Αντισταθμίσει Χρονικής Ζώνης:

en: Timestamp used for message date:
el: Η Χρονοσφραγίδα που χρησιμοποιείται για την ημερομηνία μηνύματος:

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Timor-Leste
el: Τιμόρ-Λέστε

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To
el: Πρός

en: To and Cc
el: Πρός και Κοιν.

en: To download an entire addressbook at one time, use the download links in the manage addressbook area:
el: Για να κατεβάσετε ένα ολόκληρο βιβλίο διευθύνσεων κάθε φορά, χρησιμοποιήστε τους συνδέσμους λήψης στην περιοχή διαχείρισης διευθύνσεων:

en: To, Cc, and Bcc are empty. Please specify the recipients before sending.
el: Τα Προς, Κοιν. και Ιδιωτ. είναι άδειο. Παρακαλούμε καθορίστε τους παραλήπτες πριν από την αποστολή.

en: To:
el: Πρός:

en: Today
el: Σήμερα

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tonga
el: Τόνγκα

en: Total
el: Σύνολο

en: Total Messages
el: Σύνολο Μηνυμάτων

en: Transmitting...
el: Μετάδοση...

en: Trash
el: Σκουπίδια

en: Trash folder messages lifetime:
el: Χρόνος ζωής μηνυμάτων στο φάκελο Σκουπιδιών:

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Try Again
el: Δοκιμάστε πάλι

en: Tsonga
el: Τσόνγκα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Turkmen
el: Τουρκμενιστάν

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el: Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Twi
el: Τούι

en: Two messages have the same offset in the spool database:
el: Δύο μηνύματα έχουν την ίδια αντιστάθμιση στην βάση δεδομένων της ουράς:

en: Type:
el: Τύπος:

en: UTF encoded vfile cannot be properly decoded.
el: Το UTF κωδικοποιημένο vfile δεν μπορεί να αποκωδικοποιηθεί σωστά.

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Uighur
el: Ουιγούρων

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες

en: United States Minor Outlying Islands
el: Ηνωμένες Πολιτείες Μικρά Εξωτερικά Νησιά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown compression type:
el: Άγνωστος τύπος συμπίεσης:

en: Unknown spellcheck mode:
el: Άγνωστη λειτουργία ορθογραφικού ελέγχου:

en: Unsupported upload type:
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος μεταφόρτωσης:

en: Unsupported vcard datatype:
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος δεδομένων vcard:

en: Update the index for this folder?
el: Ενημέρωση για το ευρετήριο αυτού του φακέλου;

en: Upload
el: Ανέβασε

en: Upload failed.
el: Το Ανέβασμα απέτυχε.

en: Upload filesize is zero bytes.
el: Το μέγεθος αρχείου για Ανέβασμα είναι μηδέν bytes.

en: Urdu
el: Ουρντού

en: Urgent
el: Επείγον

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Use Regex in search and filterrule:
el: Χρησιμοποιήστε Regex στην αναζήτηση και στους κανόνες φίλτρου:

en: Use SSL
el: Χρήση SSL

en: Use fixed-width font when reading messages:
el: Χρησιμοποιήστε γραμματοσειρά σταθερού πλάτους κατά την ανάγνωση μηνυμάτων:

en: Use lightbar for selection:
el: Χρησιμοποιήστε τη φωτεινή μπάρα για επιλογή:

en: Use smiley images when reading messages:
el: Χρησιμοποιήστε smiley εικόνες κατά την ανάγνωση μηνυμάτων:

en: User
el: Χρήστης

en: User Folders
el: Φάκελοι του Χρήστη

en: User History
el: Ιστορικό Χρήστη

en: User Id
el: Id Χρήστη

en: User Preferences
el: Προτιμήσεις Χρήστη

en: User does not exist:
el: Ο χρήστης δεν υπάρχει:

en: UserID:
el: IDΧρήστη:

en: Uzbek
el: Ουζμπεκική

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Vatican City State
el: Κράτος του Βατικανού

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Versit Card (vCard)
el: Εικονική Κάρτα (vCard)

en: Video
el: Βίντεο

en: Viet Nam
el: Βιετνάμ

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: View next after message move/copy:
el: Επισκόπηση μετά το μήνυμα για μετακίνηση/αντιγραφή:

en: Virgin Islands, British
el: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Virgin Islands, U.S.
el: Παρθένοι Νήσοι, ΗΠΑ

en: Virus Check
el: Έλεγχος Virus

en: Wait time for background mail filtering:
el: Χρόνος αναμονής για το φιλτράρισμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο παρασκήνιο:

en: Wallis and Futuna
el: Ουόλις και Φουτούνα

en: Walloon
el: Βαλλονίας

en: Warning: the quota limit(<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) was hit. Oldest messages have been automatically removed.
el: Προσοχή: το όριο της ποσόστωσης (<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) ξεπεράστηκε. Τα παλαιότερα μηνύματα έχουν καταργηθεί αυτόματα.

en: Warning: the quota limit(<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) was hit. Some files from the webdisk have been automatically removed.
el: Προσοχή: το όριο της ποσόστωσης (<tmpl_var quotalimit escape="js"> kB) ξεπεράστηκε. Μερικά από τα αρχεία του webdisk έχουν αφαιρεθεί αυτόματα.

en: Warning: the uploaded data is not consistent. Each entry in the uploaded file does not contain the same number of fields. The imported data may not be correct or the import may fail. Please ensure all entries contain the same number of fields to guarantee correct import.
el: Προσοχή: τα δεδομένα που έχουν μεταφορτωθεί δεν βρίσκονται σε σύμφωνια. Κάθε εγγραφή στο μεταφορτωμένο αρχείο δεν περιέχει τον ίδιο αριθμό πεδίων. Τα εισαγόμενα δεδομένα μπορεί να μην είναι σωστή ή η εισαγωγή μπορεί να αποτύχει. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι όλες οι καταχωρήσεις περιέχουν τον ίδιο αριθμό πεδίων για να εξασφαλιστεί η ορθή εισαγωγή.

en: We need help understanding how to organize the data you are importing.<br>Please define the fields for the import data. Fields may be used more than once, and undefined fields will be discarded.
el: Θα χρειαστούμε βοήθεια για να κατανόησουμε πώς να οργανωθούν τα δεδομένα που εισάγετε.<br>Παρακαλώ ορίστε τα πεδία για τα δεδομένα εισαγωγής. Τα πεδία μπορούν να χρησιμοποιηθούν περισσότερο από μία φορά, και απροσδιόριστα πεδία απορρίπτονται.

en: WebDisk Options
el: Επιλογές webdisk

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Websites
el: Ιστότοποι

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Week <tmpl_var nextweekofyear escape="html">:  <tmpl_var nextweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var nextweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_year escape="html">
el: Εβδομάδα <tmpl_var nextweekofyear escape="html">:  <tmpl_var nextweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var nextweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_day escape="html"> <tmpl_var nextweekstop_year escape="html">

en: Week <tmpl_var prevweekofyear escape="html">:  <tmpl_var prevweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var prevweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_year escape="html">
el: Εβδομάδα <tmpl_var prevweekofyear escape="html">:  <tmpl_var prevweekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstart_year escape="html"> - <tmpl_var prevweekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_day escape="html"> <tmpl_var prevweekstop_year escape="html">

en: Week <tmpl_var weekofyear>
el: Εβδομάδα <tmpl_var weekofyear>

en: Week View
el: Προβολή Εβδομάδα

en: Week start:
el: Η Εβδομάδα ξεκινάει από:

en: Week view
el: Προβολή εβδομάδας

en: Weekview Week <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>
el: Προβολή Εβδομάδας Εβδομάδα <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname escape="html"> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>

en: Weekview Week <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>
el: Προβολή Εβδομάδας Εβδομάδα <tmpl_var weekofyear>: <tmpl_var weekstart_monthname> <tmpl_var weekstart_day> <tmpl_var weekstart_year> - <tmpl_var weekstop_monthname> <tmpl_var weekstop_day> <tmpl_var weekstop_year>

en: Welcome to <tmpl_var programname escape="html">!
el: Καλώς ήρθατε στο <tmpl_var programname escape="html">!

en: Welsh
el: Ουαλίας

en: West Africa
el: Δυτική Αφρική

en: Western Frisian
el: Δυτική Φριζιανά

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: When this feature is enabled you may login to <tmpl_var programname escape="js"> without re-entering your username and password, but only if you did not logout of your previous session and that session has not timed out.
    
    DO NOT ENABLE THIS FEATURE ON A PUBLIC COMPUTER or others will gain access to your account.
el: Όταν αυτή η δυνατότητα είναι ενεργοποιημένη, μπορείτε να εισέλθετε στο <tmpl_var programname escape="js"> μη πληκτρολογώντας εκ νέου το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας, αλλά μόνο αν δεν αποσυνδεθείτε από την προηγούμενη συνεδρία και ότι η συνεδρία δεν έχει λήξει.
    
    ΜΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ αλλιώς οι άλλοι θα αποκτήσουν πρόσβαση στο λογαριασμό σας.

en: Whitelist Email Address
el: Λευκή Λίστα Διεύθυνσης E-mail

en: Width
el: Πλάτος

en: Wolof
el: Γουόλοφ

en: Word Document Preview
el: Προεπισκόπηση του εγγράφου του Word

en: Work
el: Εργασία

en: Work Information
el: Πληροφορίες Εργασίας

en: X.509 Public Key Certificate
el: X.509 Πιστοποιητικό Δημοσίου Κλειδιού

en: Xhosa
el: Ξόζα

en: Year <tmpl_var next_year escape="html">
el: Χρόνος <tmpl_var next_year escape="html">

en: Year <tmpl_var prev_year escape="html">
el: Χρόνος <tmpl_var prev_year escape="html">

en: Year <tmpl_var year>
el: Χρόνος <tmpl_var year>

en: Year View
el: Προβολή Έτους

en: Year view
el: Προβολή έτους

en: Yearview <tmpl_var weekstart_year escape="html">
el: Προβολή έτους <tmpl_var weekstart_year escape="html">

en: Yearview <tmpl_var weekstop_year escape="html">
el: Προβολή έτους <tmpl_var weekstop_year escape="html">

en: Yearview <tmpl_var year>
el: Προβολή έτους <tmpl_var year>

en: Yearview <tmpl_varyear>
el: Προβολή έτους <tmpl_varyear>

en: Yearview Year <tmpl_var year>
el: Προβολή έτους Έτος <tmpl_var year>

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Yes
el: Ναί

en: Yiddish
el: Γερμανοεβραϊκά

en: Yoruba
el: Γιορούμπα

en: You are not allowed to connect from this client domain:
el: Δεν επιτρέπεται να συνδεθείτε απο αυτόν τον τομέα πελάτη:

en: You are not allowed to connect from this client ip:
el: Δεν επιτρέπεται να συνδεθείτε από αυτή την ip πελάτη:

en: You are not allowed to send messages to this email address:
el: Δεν επιτρέπεται να στέλνετε μηνύματα σε αυτή τη διεύθυνση email:

en: You do not have permission to edit the global addressbook.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για να επεξεργαστείτε το καθολικό βιβλίο διευθύνσεων.

en: You must fill in the longitude and latitude before any maps or photos can be viewed.
el: Θα πρέπει να συμπληρώσετε το γεωγραφικό μήκος και πλάτος πριν από οποιαδήποτε προβολή σε χάρτες ή φωτογραφίες.

en: Your INBOX has exceeded the spool limit (<tmpl_var spoollimit escape="js"> kB). Please move some messages from your INBOX to other folders.
el: Τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ σας ξεπέρασαν το όριο της ουράς (<tmpl_var spoollimit escape="js"> kB). Παρακαλώ μετακινήστε μερικά μηνύματα απο το φάκελο ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ σε άλλους φάκελους.

en: Your message:
el: Το μήνυμά σας:

en: Yukon Standard
el: Γιούκον Τυπική

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zhuang
el: Τζουάνγκ

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Zip the selected item(s)?
el: Zip τα επιλεγμένο(α) στοιχείο(α);

en: Zulu
el: Ζουλού

en: [Delete]
el: [Διαγραφή]

en: [Preview]
el: [Προεπισκόπηση]

en: a custom name
el: ένα προσαρμοσμένο όνομα

en: a description of the source url
el: μια περιγραφή τηςπροέλευσης του url

en: about <tmpl_var programname escape="html">
el: σχετικά <tmpl_var programname escape="html">

en: accounting, european division
el: λογιστική, ευρωπαϊκό τμήμα

en: add
el: προσθήκη

en: add an attachment from a url
el: προσθέσετε ένα συνημμένο από μια url

en: add an attachment from the webdisk
el: προσθέσετε ένα συνημμένο από το webdisk

en: add another address
el: προσθέσετε άλλη μια διεύθυνση

en: add another custom property
el: προσθέσετε άλλη μια προσαρμοσμένη ιδιότητα

en: add another custom value
el: προσθέσετε άλλη μια προσαρμοσμένη τιμή

en: add another division
el: προσθέστε άλλο ένα τμήμα

en: add another email address
el: προσθέστε άλλη μια διεύθυνση email

en: add another nickname
el: προσθέστε άλλο ένα ψευδώνυμο

en: add another set of work information
el: προσθέσετε άλλο ένα σετ πληροφοριών εργασίας

en: add another telephone number
el: προσθέστε άλλο ένα αριθμό τηλεφώνου

en: add another website
el: προσθέστε άλλη μια ιστοσελίδα

en: add event
el: προσθέσετε ένα συμβάν

en: add new agent
el: προσθέσετε νέο παράγοντα

en: add/modify
el: προσθήκη/τροποποίηση

en: addressbook
el: βιβλίο διευθύνσεων

en: addressbook search
el: αναζήτηση σε βιβλίο διευθύνσεων

en: advanced search
el: προχωρημένη αναζήτηση

en: age
el: ηλικία

en: all attachments
el: όλα τα συνημμένα

en: all headers
el: όλες οι επικεφαλίδες

en: all members
el: όλα τα μέλη

en: am
el: είμαι

en: and
el: και

en: answered
el: απαντήθηκε

en: at SMTP port:
el: στη πόρτα SMTP:

en: attachment
el: συνημμένο

en: attachments
el: συνημμένα

en: back to <tmpl_var abookfolder_label escape="html">
el: πίσω στο <tmpl_var abookfolder_label escape="html">

en: back to <tmpl_var callerfoldername escape="html"> folder
el: πίσω στο <tmpl_var callerfoldername escape="html"> folder

en: back to All Addressbooks
el: πίσω σε όλα τα βιβλία διευθύνσεων

en: back to Draft folder
el: πίσω στο φάκελο Προχείρων

en: back to Inbox
el: πίσω στα Εισερχόμενα

en: back to Saved folder
el: πίσω στο φάκελο Αποθηκευμένων

en: back to Sent folder
el: πίσω στο φάκελο Απεσταλμένων

en: back to Spam folder
el: πίσω στο φάκελο Spam

en: back to Trash folder
el: πίσω στο φάκελο Σκουπιδιών

en: back to Virus folder
el: πίσω στο φάκελο Virus

en: back to addressbook
el: πίσω στο βιβλία διευθύνσεων

en: back to addressbook listing
el: Πίσω στη λίστα βιβλίου διευθύνσεων

en: back to all addressbooks
el: πίσω σε όλα τα βιβλία διευθύνσεων

en: back to calendar
el: πίσω στο ημερολόγιο

en: back to message listing
el: πίσω στη λίστα μηνυμάτων

en: back to message reading
el: πίσω στην ανάγνωση μηνυμάτων

en: back to preferences
el: πίσω στις προτιμήσεις

en: back to the Global Addressbook
el: επιστροφή στο καθολικό βιβλίο διευθυνσεων

en: back to the Global LDAP Addressbook
el: επιστροφή στο καθολικό LDAP βιβλίο διευθυνσεων

en: back to user preferences
el: πίσω στις Προτιμήσεις Χρήστη

en: back to webdisk
el: πίσω στο webdisk

en: block SMTP relay <tmpl_var smtprelay escape="html">
el: φραγμός στο SMTP relay <tmpl_var smtprelay escape="html">

en: block SMTP relay <tmpl_var smtprelay escape="js">?
el: φραγμός στο SMTP relay <tmpl_var smtprelay escape="js">?

en: block email <tmpl_var fromaddress escape="html">
el: φραγμός στο email <tmpl_var fromaddress escape="html">

en: block email <tmpl_var fromaddress escape="js">?
el: φραγμός στο email <tmpl_var fromaddress escape="js">?

en: body and attachments (decoded)
el: το σώμα και τα συνημμένα (αποκωδικοποιηθηκαν)

en: body and attachments (raw)
el: το σώμα και τα συνημμένα (ακατέργαστα)

en: body links
el: σύνδεσμοι σώματος

en: body text (html removed)
el: σώμα κειμένου (το html αφαιρέθηκε)

en: browser javascript support level
el: επίπεδο υποστήριξης javascript του περιήγητη

en: calendar
el: ημερολόγιο

en: cancel
el: ακύρωση

en: cancel and return to parent
el: ακύρωση και επιστροφή στο μητρικό επίπεδο

en: car
el: αμάξι

en: cell
el: κελί

en: change password
el: αλλαγή κωδικού

en: character set: <tmpl_var messagecharset escape="html">
el: σετ χαρακτήρων: <tmpl_var messagecharset escape="html">

en: check again
el: ελέγξετε ξανά

en: check/uncheck all boxes for Bcc
el: επιλέξτε/αποεπιλέξτε όλα τα κουτιά για Ιδιωτ.

en: check/uncheck all boxes for Cc
el: επιλέξτε/αποεπιλέξτε όλα τα κουτιά για Κοιν.

en: check/uncheck all boxes for To
el: επιλέξτε/αποεπιλέξτε όλα τα κουτιά για το Πρός

en: check/uncheck all boxes for export
el: επιλέξτε/αποεπιλέξτε όλα τα κουτιά εξαγωγής

en: check/uncheck all boxes for group membership
el: επιλέξτε/αποεπιλέξτε όλα τα κουτιά για συμμετοχή στην ομάδα

en: check/uncheck all boxes for move, copy, or delete
el: επιλέξτε/αποεπιλέξτε όλα τα κουτιά για μετακίνηση, αντιγραφή ή διαγραφή

en: choose a file type to add
el: επιλέξτε έναν τύπο αρχείου για προσθήκη

en: city
el: πόλη

en: clear
el: καθάρισε

en: clear all checked
el: καθάρισε όλα τα επιλεγμένα

en: clear all stationery
el: καθάρισε όλα τα χαρτικά

en: clear all stationery?
el: καθαρίσμός όλων των χαρτικών;

en: clear this input
el: καθαρίσετε αυτή την είσοδο

en: click to continue
el: κάντε κλικ για να συνεχίσετε

en: click to retrieve mail from this account
el: κάντε κλικ για να ανακτήσετε μηνύματα από αυτόν τον λογαριασμό

en: click to see the BSD License
el: κάντε κλικ για να δείτε την Άδεια BSD

en: close
el: κλείσιμο

en: close the keyboard
el: κλείστε το πληκτρολόγιο

en: collapse all contacts
el: σύμπτυξη όλων των επαφών

en: collapse this contact
el: σύμπτυξη αυτής της επαφής

en: compose message
el: σύνθεση μηνύματος

en: compose message to <tmpl_var from_address escape="html">
el: σύνθεση μηνύματος απο <tmpl_var from_address escape="html">

en: compose message to <tmpl_var to_address escape="html">
el: σύνθεση μηνύματος στον <tmpl_var to_address escape="html">

en: compose new message
el: σύνθεση νέου μηνύματος

en: contact details
el: στοιχεία επαφής

en: contains
el: περιέχει

en: copy
el: αντιγραφή

en: country
el: χώρα

en: create a new filter rule like this one
el: δημιουργήσετε ένα νέο κανόνα φίλτρου όπως αυτό

en: create new addressbook
el: δημιουργία νέου βιβλίου διευθύνσεων

en: custom values
el: προσαρμοσμένες τιμές

en: date from subject size
el: Ημερομηνία Από Θέμα Μεγέθος

en: date subject from size
el: Ημερομηνία θέμα Απο μέγεθος

en: day
el: μέρα

en: dayview
el: προβολή ημέρας

en: dd-mm-yyyy
el: ηη-μμ-χχχχ

en: dd.mm.yyyy
el: ηη.μμ.χχχχ

en: dd/mm/yyyy
el: ηη/μμ/χχχχ

en: dead keys
el: νεκρά πλήκτρα

en: decrease keyboard size
el: μειώσετε το μέγεθος του πληκτρολογίου

en: delete
el: διαγραφή

en: delete all non-text attachments
el: διαγραφή όλων των συνημμένων μη-κειμένου

en: delete all non-text attachments?
el: διαγραφή όλων των συνημμένων μη-κειμένου;

en: delete event
el: διαγραφή συμβάντος

en: delete selected contacts
el: διαγραφή επιλεγμένων επαφών

en: delete this attachment
el: διαγραφή αυτού του συνημμένου

en: delete this division
el: διαγραφή αυτού του τμήματος

en: delete this entire work grouping
el: ολοκληρωτική διαγραφή αυτής της ομάδας εργασίας

en: delete this sound
el: διαγραφή αυτού του ήχου

en: display html as html
el: εμφάνιση html σαν html

en: display html as text
el: εμφάνιση html σαν κείμενο

en: display number pad
el: εμφάνιση αριθμητικού πληκτρολογίου

en: display virtual keyboard interface
el: εμφάνιση εικονικού πληκτρολογίου διεπαφής

en: does not contain
el: δεν περιέχει

en: domestic address
el: εγχώρια διεύθυνση

en: done
el: έγινε

en: download
el: κατέβασμα

en: download &quot;<tmpl_var subject escape="html">.msg&quot;
el: κατέβασμα &quot;<tmpl_var subject escape="html">.msg&quot;

en: download <tmpl_var foldername escape="html">
el: κατέβασμα <tmpl_var foldername escape="html">

en: download Draft
el: κατέβασμα σε Πρόχειρο

en: download Inbox
el: κατέβασμα σε Εισερχόμενα

en: download Saved
el: κατέβασμα σε Αποθηκευμένα

en: download Sent
el: κατέβασμα στα Απεσταλμένα

en: download Spam
el: κατέβασμα σε Spam

en: download Trash
el: κατέβασμα στα Σκουπίδια

en: download Virus
el: κατέβασμα σε Virus

en: download all non-text attachments
el: κατέβασμα όλων των συνημμένων μη-κειμένου

en: download this agent
el: κατέβασμα αυτού του παράγοντα

en: download this attachment
el: κατέβασμα αυτού του συνημμένου

en: download this privacy key
el: κατέβασμα αυτού του ιδιωτικού κλειδιού

en: edit
el: επεξεργασία

en: edit contact
el: επεξεργασία επαφής

en: edit contact in addressbook &quot;<tmpl_var xowmbook escape="html">&quot;
el: επεξεργασία επαφής στο βιβλίο διευθύνσεών &quot;<tmpl_var xowmbook escape="html">&quot;

en: edit draft
el: επεξεργασία προχείρου

en: edit event
el: επεξεργασία συμβάντος

en: edit personal email addresses
el: επεξεργασία προσωπικών διευθύνσεων email

en: edit spam preferences
el: επεξεργασία προτιμήσεων spam

en: edit spamassassin blacklist
el: επεξεργασία μαύρης λίστας spamassassin

en: edit spamassassin rules
el: επεξεργασία κανόνων spamassassin

en: edit spamassassin whitelist
el: επεξεργασία λευκής λίστας spamassassin

en: edit stationery
el: επεξεργασία χαρτικών

en: edit this account
el: επεξεργασία αυτού του λογαριασμού

en: edit this filter rule
el: επεξεργασία αυτού του κανόνα φίλτρου

en: empty folder
el: άδειος φάκελος

en: ends with
el: τελειώνει με

en: enter a url to the file (http://...)
el: εισάγετε μια url στο αρχείο (http://...)

en: every hour | every %d hours
el[0]: every hour
el[1]: κάθε %d ώρες

en: every minute | every %d minutes
el[0]: every minute
el[1]: κάθε %d λεπτά

en: exit status
el: κατάσταση εξόδου

en: exit status:
el: κατάσταση εξόδου:

en: expand all contacts
el: επέκταση όλων των επαφών

en: expand this contact
el: επέκταση αυτής της επαφής

en: export
el: εξαγωγή

en: export contacts
el: εξαγωγή επαφών

en: extract
el: εξαγωγή

en: fax
el: Φαξ

en: file icon
el: εικονίδιο αρχείου

en: find your geographic position
el: βρείτε τη γεωγραφική θέση σας

en: first
el: πρώτος

en: follow down
el: ακολουθήστε τα κάτω

en: follow up
el: παρακολούθηση

en: forward
el: προώθηση

en: forward as attachment
el: προώθηση ως συνημμένο

en: forward as original
el: προώθηση ως πρωτότυπο

en: from subject date size
el: Από θέμα Ημερομηνία Μέγεθος

en: go to parent directory
el: πηγαίνετε στο μητρικό κατάλογο

en: go to the home directory
el: πηγαίνετε στον αρχικό κατάλογο

en: go to top
el: πηγένετε στην κορυφή

en: group
el: ομάδα

en: header
el: κεφαλίδα

en: home
el: αρχική

en: home address
el: διεύθυνση κατοικίας

en: home directory
el: αρχικός κατάλογος

en: ignore case
el: αγνοήσε κεφαλαία ή πεζά

en: import
el: εισαγωγή

en: import address <tmpl_var fromaddress escape="html">
el: εισαγωγή διεύθυνσης <tmpl_var fromaddress escape="html">

en: import contact
el: εισαγωγή επαφής

en: import contacts
el: εισαγωγή επαφών

en: import this contact to your addressbook
el: εισαγωγή αυτής της επαφής στο βιβλίο διευθύνσεων σας

en: important
el: σημαντικό

en: increase keyboard size
el: αύξηση του μεγέθους πληκτρολογίου

en: intercalary
el: εμβόλιμη

en: international address
el: διεθνείς διεύθυνση

en: is
el: είναι

en: is not
el: δεν είναι

en: jump to the top of the page
el: μεταβείτε στην κορυφή της σελίδας

en: keyboard
el: πληκτρολόγιο

en: last
el: τελευταίο

en: last name:<i>von Trapp</i>&nbsp;&nbsp;&nbsp;sort override:<i>Trapp</i>
el: επώνυμο:<i>von Trapp</i>&nbsp;&nbsp;&nbsp;sort override:<i>Trapp</i>

en: latitude
el: γεωγραφικό πλάτος

en: learn ham
el: μάθετε ham

en: learn spam
el: μάθετε για spam

en: link
el: σύνδεσμος

en: list archive
el: λίστα αρχειοθέτησης

en: listview
el: προβολή λίστας

en: logout
el: Αποσύνδεση

en: longitude
el: γεωγραφικό μήκος

en: mail filter setup
el: Ρύθμιση φίλτρου αλληλογραφίας

en: make label
el: δημιουργία ετικέτας

en: make pdf
el: δημιουργία pdf

en: make postscript
el: δημιουργία postscript

en: make thumbnails
el: δημιουργία μικρογραφιών

en: manage addressbooks
el: διαχείριση βιβλίου διευθύνσεων

en: manage folders
el: διαχείριση φακέλων

en: manager, executive, etc
el: διευθυντής, εκτελεστικό, κλπ.

en: mark all read
el: επισημάνση όλων ως διαβασμένα

en: mark as read
el: επισημάνση ως διαβασμένο

en: mark as unread
el: επισημάνση ως αναγνωσμένο

en: matches regular expression
el: ταιριάζει με κανονική έκφραση

en: message
el: μήνυμα

en: message service
el: υπηρεσία μηνυμάτων

en: middle
el: μεσαίο

en: mini search icon
el: μίνι εικονίδιο αναζήτησης

en: mm-dd-yyyy
el: μμ-ηη-χχχχ

en: mm.dd.yyyy
el: μμ-ηη-χχχχ

en: mm/dd/yyyy
el: μμ/ηη/χχχχ

en: month
el: μήνας

en: monthview
el: προβολή μήνα

en: more events...
el: περισσότερα συμβάντα...

en: move
el: μετακίνηση

en: move selected messages to trash
el: μετακίνηση επιλεγμένων μηνυμάτων στο σκουπίδια

en: move to trash
el: μετακίνηση στα σκουπίδια

en: ms word preview
el: προεπισκόπηση ms word

en: new contact
el: νέα επαφή

en: new file
el: νέο αρχείο

en: new folder
el: νέος φάκελος

en: new group
el: νέα ομάδα

en: next message
el: επόμενο μήνυμα

en: next page
el: επόμενη σελίδα

en: next week
el: επόμενη εβδομάδα

en: no conversion
el: καμία μετατροπή

en: no filter rules exist
el: δεν υπάρχουν κανόνες φίλτρου

en: no global filter rules exist
el: δεν υπάρχουν κανόνες καθολικού φίλτρου

en: no keys exist for this contact
el: δεν υπάρχουν κλειδιά για αυτήν την επαφή

en: no next message
el: δεν υπάρχει επόμενο μήνυμα

en: no next page
el: δεν υπάρχει επόμενη σελίδα

en: no one acts on behalf of this contact
el: κανείς δεν ενεργεί εξ ονόματος της επαφής αυτής,

en: no previous message
el: δεν υπάρχει προηγούμενο μήνυμα

en: no previous page
el: δεν υπάρχει προηγούμενη σελίδα

en: none
el: κανένας

en: number of active sessions in the past 1, 5, 15 minutes
el: αριθμού των ενεργών συνόδων του παρελθόντος για 1, 5, 15 λεπτά

en: off
el: εκτός

en: on
el: εντός

en: openwebmail, outlook, etc
el: openwebmail, outlook, κλπ

en: or upload the file directly
el: ή να ανεβάσετε το αρχείο απευθείας

en: outlook, openwebmail, etc
el: outlook, openwebmail, κλπ

en: owner: <tmpl_var ownerstr escape="html"> group: <tmpl_var groupstr escape="html">
el: ιδιοκτήτης: <tmpl_var ownerstr escape="html"> group: <tmpl_var groupstr escape="html">

en: parcel delivery address
el: διεύθυνση παράδοσης δέματος

en: phonetic pronunciation:
el: φωνητική προφορά:

en: play pronunciation sound
el: αναπαραγωγή ήχου προφοράς

en: pm
el: μμ

en: postal address
el: ταχυδρομική διεύθυνση

en: postoffice box
el: ταχυδρομική θυρίδα

en: prefix
el: πρόθεμα

en: preparing selections, please wait...
el: προετοιμασία επιλογών, παρακαλώ περιμένετε ...

en: preview
el: προεπισκόπηση

en: preview this attachment
el: προεπισκόπηση αυτού του συνημμένου

en: previous message
el: προηγούμενο μήνυμα

en: previous page
el: προηγούμενη σελίδα

en: previous week
el: προηγούμενη εβδομάδα

en: print
el: εκτύπωση

en: read full note
el: διαβάστε την πλήρη σημείωση

en: rebuild index
el: ανασύσταση ευρετηρίου

en: received <tmpl_var messagedatereceived escape="html">
el: ελήφθη <tmpl_var messagedatereceived escape="html">

en: refresh
el: ανανέωση

en: remote images have been blocked to protect your privacy. click here to view them.
el: Οι απομακρυσμένες εικόνες έχουν αποκλειστεί για την προστασία του απορρήτου σας. κάντε κλικ εδώ για να τις δείτε.

en: rename
el: μετονομασία

en: reply
el: απάντηση

en: reply all
el: α[άντηση σε όλους

en: retrieve pop3 mail
el: ανάκτηση αλληλογραφίας POP3

en: save
el: αποθήκευση

en: save and return to parent
el: αποθήκευση και επιστροφή στο μητρικό επίπεδο

en: save draft
el: αποθήκευση στο πρόχειρο

en: save this attachment to your webdisk
el: αποθήκευση αυτού του συνημμένου σε webdisk σας

en: save to webdisk
el: αποθήκευση στο webdisk σας

en: search
el: αναζήτηση

en: search for messages from <tmpl_var from_address escape="html">
el: αναζήτηση για τα μηνύματα από <tmpl_var from_address escape="html">

en: search for messages to same recipients
el: αναζήτηση για μηνύματα στους ίδιους αποδέκτες

en: search for messages with this subject
el: αναζήτηση για μηνύματα με αυτό το θέμα

en: search google for <tmpl_var fromaddress escape="html">
el: ψάξε σε google για <tmpl_var fromaddress escape="html">

en: select keyboard layout
el: επιλογή διάταξης πληκτρολογίου

en: select members from addressbook
el: επιλέξτε μέλη από το βιβλίο διευθύνσεων

en: send
el: αποστολή

en: sent <tmpl_var messagedatesent escape="html">
el: απεστάλη <tmpl_var messagedatesent escape="html">

en: session timeout
el: τέλος χρόνου συνόδου

en: show a map of this location
el: εμφάνιση ενός χάρτη αυτής της τοποθεσίας

en: show a satellite photo of this location
el: εμφανίση δορυφορικής φωτογραφίας της συγκεκριμένης θέσης

en: show hidden files
el: εμφάνιση κρυφών αρχείων

en: show thumbnails
el: εμφάνιση μικρογραφιών

en: show timezone map
el: εμφάνιση χάρτη χρονοζώνης

en: simple attachments
el: απλά συνημμένα

en: simple headers
el: απλές επικεφαλίδες

en: single line match
el: απλό ταίριασμα γραμμής

en: single page
el: απλή σελίδα

en: sort alphanumerically
el: ταξινόμηση αλφαριθμητικά

en: sort by categories ascending
el: αύξουσα ταξινόμιση ανά κατηγορίες

en: sort by categories descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά κατηγορίες

en: sort by email ascending
el: αύξουσα ταξινόμιση ανά email

en: sort by email descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση ανα email

en: sort by filename
el: ταξινόμηση κατά όνομα αρχείου

en: sort by first name ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά Όνομα

en: sort by first name descending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά Όνομα

en: sort by full name ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά ονοματεπώνυμο

en: sort by full name descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά ονοματεπώνυμο

en: sort by last modified timestamp
el: ταξινόμηση κατά χρονική σήμανση τελευταίας τροποποίησης

en: sort by last name ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση με βάση το επώνυμο

en: sort by last name descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση με βάση το επώνυμο

en: sort by middle name ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά μεσαίο όνομα

en: sort by middle name descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά μεσαίο όνομα

en: sort by name prefix ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά πρόθεμα ονόματος

en: sort by name prefix descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά πρόθεμα ονόματος

en: sort by name suffix ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά κατάληξη ονόματος

en: sort by name suffix descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά κατάληξη ονόματος

en: sort by newest first
el: ταξινόμηση κατά τα νεώτερα πρώτα

en: sort by newest threads first
el: ταξινόμηση κατά τα νεότερα νήματα πρώτα

en: sort by nicknames ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά ψευδώνυμο

en: sort by nicknames descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά ψευδώνυμο

en: sort by note ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση κατά σημείωση

en: sort by note descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση κατά σημείωση

en: sort by oldest first
el: ταξινόμηση με πρώτα τα παλιότερα

en: sort by oldest threads first
el: ταξινόμηση με πρώτα τα παλαιότερα νήματα

en: sort by permissions
el: ταξινόμηση με δικαιώματα

en: sort by phone number ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση με βάση τον αριθμό τηλεφώνου

en: sort by phone number descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση με βάση τον αριθμό τηλεφώνου

en: sort by received date
el: ταξινόμηση κατά την ημερομηνία παραλαβής

en: sort by recipient
el: ταξινόμηση κατά παραλήπτη

en: sort by sender
el: ταξινόμηση κατά αποστολέα

en: sort by sent date
el: ταξινόμηση κατά ημερομηνία αποστολής

en: sort by size
el: ταξινόμηση κατά μέγεθος

en: sort by size largest first
el: ταξινόμηση κατά μέγεθος πρώτα τα μεγαλύτερα

en: sort by size smallest first
el: ταξινόμηση κατά μέγεθος πρώτα τα μικρότερα

en: sort by status (unread first)
el: ταξινόμηση με βάση την κατάσταση (πρώτα τα μη αναγνωσμένα)

en: sort by subject
el: ταξινόμηση κατά θέμα

en: sort reverse alphanumerically
el: αντίστροφη ταξινόμηση αλφαριθμητικά

en: spamassassin user preferences
el: Προτιμήσεις Χρήστη spamassassin

en: spellcheck
el: ορθογραφικός έλεγχος

en: ssh terminal
el: τερματικό ssh

en: starts with
el: ξεκινά με

en: state/province
el: πολιτεία/επαρχία

en: status
el: κατάσταση

en: status unread first
el: κατάσταση πρώτα τα μη αναγνωσμένα

en: street address
el: διεύθυνση οδού

en: subject from date size
el: Θέμα Απο Ημερομηνία Μέγεθος

en: suffix
el: κατάληξη

en: suite, apartment, etc.
el: σουίτα, διαμέρισμα, κλπ.

en: symlink
el: συμβολικός δεσμός

en: system
el: σύστημα

en: terminated by signal
el: τερματίστηκε από το σήμα

en: terminated by signal:
el: τερματίστηκε από το σήμα:

en: test sound
el: δοκιμαστικός ήχος

en: this message has attachments
el: αυτό το μήνυμα έχει συνημμένα

en: timezone map
el: χάρτης Χρονικών ζωνών

en: undisclosed-recipients
el: ακοινοποίητοι-αποδέκτες

en: unknown agent type
el: άγνωστος τύπος πράκτορα

en: unknown key type
el: άγνωστου τύπου κλειδί

en: unrecognized ms-tnef encapsulated data
el: μη αναγνωρισμένα ενθυλακωμένα δεδομένα ms-tnef

en: update index
el: ενημέρωση ευρετηρίου

en: update map
el: ενημέρωση χαρτών

en: used by external programs to identify this card
el: χρησιμοποιείται από εξωτερικά προγράμματα για την αναγνώριση αυτής της κάρτας

en: user preferences
el: Προτιμήσεις Χρήστη

en: v.p., research and development
el: v.p., έρευνα και ανάπτυξη

en: vCard Information
el: Πληροφορίες vCard

en: vCard Source Name
el: Ονομα Προέλευσης vCard

en: vCard Source URL
el: URL Προέλευσης vCard

en: version
el: έκδοση

en: video
el: βίντεο

en: view all checked
el: προβολή όλα ελεγμένα

en: view history
el: προβολή ιστορικού

en: view larger
el: προβολή μεγαλύτερου

en: view messages
el: προβολή μηνύματος

en: view more recipients
el: προβολή περισσότερων παραληπτών

en: view this addressbook
el: προβολή αυτού του βιβλίου διευθύνσεων

en: view week <tmpl_var labeltext escape="html">
el: προβολή εβδομάδας <tmpl_var labeltext escape="html">

en: virtual domain user management
el: εικονική διαχείριση χρήστη τομέα

en: voice
el: φωνή

en: wait %d second after login to fetch | wait %d seconds after login to fetch
el[0]: αναμονή %d δευτερολέπτου μετά τη σύνδεση για ανάκτηση
el[1]: αναμονή %d δευτερολέπτων μετά τη σύνδεση για ανάκτηση

en: was read on:
el: διαβάστηκε στις:

en: webmail
el: ΙστοΤαχυδρομείο

en: weekview
el: εβδομαδιαία προβολή

en: work
el: εργασία

en: work address
el: διεύθυνση εργασίας

en: write mail to <tmpl_var email escape="html">
el: γράψε μήνυμα στό <tmpl_var email escape="html">

en: write mail to all group members
el: γράψετε μήνυμα σε όλα τα μέλη της ομάδας

en: write mail to group member <tmpl_var email escape="html">
el: γράψετε μήνυμα στο μέλος της ομάδας <tmpl_var email escape="html">

en: year
el: χρόνος

en: yearview
el: προβολή χρόνου

en: yyyy-mm-dd
el: χχχχ-μμ-ηη

en: yyyy.mm.dd
el: χχχχ.μμ.ηη

en: yyyy/mm/dd
el: χχχχ/μμ/ηη

en: zip/postcode
el: zip/ταχυδρομικός κώδικας
